2020 m. spalio 22 d. 18:11 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe

(13)

Reklama

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos piliavietėje plika akimi matysis didžiuliai pasikeitimai, tačiau tai bus tik pradžia plataus masto pilies atstatymo darbų, kurio pabaigos prognozuoti niekas nesiryžta.

Šiandien jau yra prasidėję beveik 15 mln. litų vertės Klaipėdos piliavietės atkūrimo pirmojo etapo darbai. Palei Pilies gatvę bus supiltas pylimas - trūkstama rytinės kurtinos dalis, po žeme esantis buvęs dažų sandėlis bus restauruotas ir virs muziejumi, o greta jo iškils modernus konferencijų centras.

Aplink atkurtą piliavietės rytinį kontūrą žymintį pylimą bus sutvarkyta teritorija, greta pylimo ketinama įkurti kavinę, tad vieta turėtų virsti patrauklia miestiečiams ir turistams.

"To ir siekiame - kad vieta būtų "gyva", - sakė savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Visa tai bus padaryta iki 2015-ųjų spalio, pažadėjo rangos konkursą laimėjusios bendrovės "Pamario restauratorius" vadovas Aldas Kliukas. Jis sakė, kad dėl prasidėjusių darbų teks iškirsti darbų teritorijoje augančias liepas.

Kartu su statybininkais piliavietėje dirbs ir Klaipėdos universiteto archeologai. Jų užmojai - per 5 mėnesius atlikti didžiausius iki šiol kasinėjimus Klaipėdoje.

Reklama

"Daug techniškai sudėtingo darbo. Planuojame, jog teks kastis net iki 7 metrų gilyn, iškasti ir tyrinėti apie 6 tūkst. kubinių metrų žemių. Jeigu reikės, dirbsime ir žiemą, šildomose palapinėse - pagal reikalavimus, archeologai nuo spalio po atviru dangumi kasinėti negali.

Jeigu žinotumėme, ką rasime - nekastume. Istoriškai tai labai įdomi vieta, dar niekad netyrinėti dideli plotai. Tikimės aptikti XIII amžiaus ir vėlesnio meto pilies mūro liekanų su konstrukcijomis, bet gali būti ir staigmenų", - archeologų darbų piliavietėje planą trumpai pristatė profesorius Vladas Žulkus.

Šiuo metu jau yra visiškai užbaigtas šiaurinės kurtinos atkūrimo projektas, tačiau šiems darbams savivaldybė neturi pinigų - reikia 15,9 mln. litų. Šioje vietoje taip pat norima atkurti požemines patalpas ir jose įrengti ekspoziciją su senojo miesto fragmentais - namais ir gatvėmis.

Tolimiausioje vizijoje - visos pilies atkūrimas. Skaičiuojant šių dienų kainomis, tai kainuotų apie 150 mln. litų. Tačiau etapais pilį nuspręsta atstatyti ne tik dėl didžiulių lėšų poreikio, bet ir kitų priežasčių, dėl kurių visą piliavietės atstatymo darbų projektą parengti būtų itin sudėtinga.

Kada Klaipėdoje vėl stovės pilis, neaišku.

"Nenorėjome imtis savo "valdovų rūmų" statybų iš karto. Mes darome pradžią, darbo paliksime ir ateities kartoms", - sakė J. Simonavičiūtė.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

KLAIPĖDIETIS

2016-02-15   22:16

IP: 84.46.173.173

Palaikantiems Pilies atstatyma,siūlau internete pajieškoti-žvaigždė-miestas(tvirtovė).Rade,prisiminkite vietos pavadinima,tada,šį pavadinima iveskite GOOGLE EARTH,PAMATYSITE NUOSTABIŲ VAIZDŲ.Pajieška būtina įvairiomis kalbomis.Laisvės statula už vandenyno turi panašius įtvirtinimus kaip Klaipėdos Pilis.O dabar atsakykite,kas statė tas ŽVAIGŽDES?

ezys

2016-01-02   17:19

IP: 86.100.122.112

>>>Jurgiui
Susidarius palankiai geopolitinei situacijai visiems bus giliai nusisvilpt stovi ta pilis ar ne, pvz. 1939 jokia pilis cia nestovejo, bet Hitleriui tai nesutrukde ;) Beje Rygoje, Venspilyje, Bauskoje, Turaidoje atstatytos vokiskos pilys ir ten lankosi tukstanciai turistu, Taline taip pat daniska pilis stovi ir joje prezidentura irengta ir ka? Nebukite juokingas, beja Baltiskos piliavietes atstatinejamos, keista, kad to nepastebite ;) Nuvaziuokite i Kartena, Salantus, Gargzdus, Kernave galu gale

2014-11-15   12:10

IP: 78.157.89.134

Pirmiausia reikia tyrinėti, atstatyti baltiškas piliavietes, o ne atstatyti užkariautojų, okupantų pastatytas pilis kaip įrodymą kad tai ne lietuviškos žemės.
Susidarius tam tikrai geopolitinei situacijai tai būtų puikus įrodymas atimti iš Lietuvos Klaipėdos kraštą.
BŪTINA ĮTVIRTINTI AIŠKIUS ĮRODYMUS, KAD ČIA BUVO, YRA IR BUS LIETUVIŠKOS (BALTIŠKOS) ŽEMĖS

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

"Talentų kartos" rinktinėje - ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizuojamą šeštojo "Talentų kartos" sezono berniukų rinktinę...

Buriuojančius vaikus norima susigrąžinti į Klaipėdą nuotrauka, foto

Klaipėda, Ne vienerius metus kalbame, kad uostamiestyje nebeliko vietos mokyti vaikus buriuoti. Šiuo...

Dėl jūrininkų dienpinigių reikia sunešioti metalines klumpes? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visą nepriklausomos Lietuvos laikotarpį, t. y. dešimtmečiais, niekaip neišsprendžiamas jūrininkų dienpinigių klausimas....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...