2019 m. kovo 20 d. 14:08 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Ką gero padarė miesto valdžia? Mažai

(9)

Ką gero padarė miesto valdžia? Mažai nuotrauka, foto

POŽIŪRIS. Iš 31 miesto Tarybos nario savo darbų ataskaitas sekretoriatui iki nustatyto termino pateikė tik 11, dar šeši pasinaudojo “Vakarų ekspreso” suteikta tribūna.

Dauguma opozicinių partijų atstovų teisinasi, esą sunku įgyvendinti savo sumanymus dirbant mažumoje. Mat į opozicijos pasiūlymus neįsiklauso nei valdančiųjų "buldozeris", nei savivaldybės administracija. Šių politikų fone išsiskiria socialdemokratė L. Petraitienė.

"Esu savarankiška savivaldybės Tarybos narė, nepriklausau valdančiajai liberalų koalicijai ir esu nepatogi, nes viešinu nesprendžiamas problemas, pasisakiau komiteto, Tarybos posėdžiuose, ir teikiu siūlymus kaip jas spręsti", - "Vakarų ekspresui" pateiktoje ataskaitoje rašo L. Petraitienė.

Tarybos posėdžiuose opozicijai nepavykus sustabdyti vietinės rinkliavos taikymo ir daugiabučių kiemuose stovintiems automobiliams, L. Petraitienė šį sprendimą apskundė Klaipėdos apygardos administraciniam teismui.

"Viršūnėlės" iniciatyvos

Apmaudu, kad ne visi daugumos politikai pasižymi iniciatyvumu ar sumanymų gausa. Iš pilkos masės išsiskiria tik "viršūnėlė" - meras V. Grubliauskas ir du jo pavaduotojai V. Čepas bei A. Šulcas.

"Prie svarbiausių miesto Tarybos darbų priskirčiau sistemines reformas, kurių nauda galbūt ne visada matoma ir jaučiama iškart, bet jos neišvengiamai kuria naują miesto ir jo valdymo kokybę. Pavyzdžiui, viešojo transporto reforma leido atpiginti bilietus beveik trečdaliu, 15 procentų sumažėjo ir atliekų tvarkymo rinkliava. Galime džiaugtis, jog Klaipėdoje išvengta vandens ir šilumos tiekimo kainų šuolių - klaipėdiškiai už geriamąjį vandenį ir nuotekų surinkimą moka bene mažiausiai Lietuvoje. Tokius pat tikslus - gerinti paslaugų kokybę "nepučiant" kainų - keliame sau ir pertvarkydami kitas sritis, pavyzdžiui, kurdami sporto reformos metmenis, reorganizuodami savivaldybės įmones ("Gatvių apšvietimas", "Senasis turgus")", - pagrindinius savo uždavinius kuriant klaipėdiečių gerovę įvardija meras.

Jo pavaduotojas A. Šulcas taip pat į savo nuopelnų sąrašą įtraukė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimą nuo 2013 m. sausio 1 d. 15 proc. sumažinti rinkliavą už atliekų tvarkymą ir 6-30 proc. sumažinti viešojo transporto bilietų kaštus.

"Galbūt miestiečiai ir pageidautų, kad rinkliava būtų dar labiau mažinama, tačiau iki mūsų niekas nedrįso jos sumažinti net ir tiek. Sutinku, kad bilietų kainų sumažinimą lėmė Seimo sumažintas PVM tarifas viešajam transportui. Tačiau tai nereiškė automatiško kainų sumažėjimo. Prašau įvardyti miestus, kurie po PVM sumažinimo sumažino viešojo transporto paslaugų kaštus?" - rašo A. Šulcas.

Dideliu nuopelnu vicemeras laiko ir įsibėgėjantį požeminių atliekų konteinerių aikštelių įrengimą.

Kitas mero pavaduotojas V. Čepas dideliu nuopelnu laiko vadovavimą darbo grupei, rengusiai sporto sistemos reformos metmenų projektą.

"Šis tas pasiekta ir sprendžiant vieną opiausių miesto problemų - pastatų sienų terliojimą. Intensyviai ir glaudžiai bendradarbiaujant su policija pavyko sulaikyti aršiausius šios srities vandalus ir perduoti juos teismui. Iš mirties taško pajudėjo ir "amžiaus architektūrinė problema" - Atgimimo aikštė. Nežinia, kas ir ko ten laukia atgimstant, bet laikyti dvidešimt metų miesto centre didžiulę dykrą mažų mažiausiai yra neprotinga. Suburta darbo grupė jau pradėjo diskusijas ir konsultacijas su specialistais dėl aikštės racionalaus, atitinkančio nūdienos urbanistikos reikalavimus panaudojimo", - rašo V. Čepas.

Vienintelė ataskaita

Beje, vienintelis iš visų Tarybos narių N. Čapas paaiškino, kaip jis išleido Tarybos nario veiklai skirtas išmokas. Iniciatyva sveikintina, tačiau ją pastudijavus kyla didelių abejonių, ar jos panaudotos tikslingai.

Liūto dalį šių išmokų N. Čapas išleido automobilio priežiūrai ir degalams (3 723 Lt) ir "biuro technikos nuomai" (3 000 Lt). Telefoniniams pokalbiams ir mobiliajam internetui politikas panaudojo 1 717 litų per metus, arba 143 litus per mėnesį. Dar 872 mokesčių mokėtojų litus N. Čapas išleido rinkliavai už automobilio stovėjimą.

Svarbiausia - posėdžiai?

Bene geriausiai Tarybos narių požiūrį į šias pareigas atspindi to paties N. Čapo atsakymas "Vakarų ekspresui":

"Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymo 23 str., savivaldybės tarybos narys privalo: 1) dalyvauti savivaldybės tarybos posėdžiuose; 2) būti vieno (be Kontrolės komiteto) komiteto nariu; 3) dalyvauti komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose; 4) nebalsuoti savivaldybės tarybos ir jos komitetų posėdžiuose, kai jo balsavimas svarstomu klausimu prieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui; 5) nuolat bendrauti su rinkėjais ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti rinkėjams reglamento nustatyta tvarka. Tačiau mano minimas įstatymas nenumato, jog Savivaldybės tarybos nariai turi būti merės popins ar kitokios gerų darbų fėjos, o yra išrinkti tam, kad darytų tai, ką privalo daryti pagal Lietuvos Respublikos įstatymus ir savivaldybės tarybos veiklos reglamentą", - įvardijo konservatorius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaipedietis

2017-09-08   15:34

IP: 84.46.252.50

Manau musu miesto valdzia-impotentu valdzia, kariaujanti savo uzkulisiuose. Stabdanti , bet kokia nauja iniciatyva is jaunu , zmoniu, proteguojanti didiji versla( gaudama savo kaulelius). Sporto sales uzdaromos, del nauju statybos butaforiniai konkursai ir teismai. Baseinas ir tas turejo buti pastatytas pries septynis metus, o kur futbolo aiksteles ir t.t. Uostas - krova musa rekordus, o ar miestas jaucia sita tikrai ne. Kaip tik stumia zmones , kuo toliau nuo pakrantes. Per 20 metu viena papildoma parkingo aikstele isbezdejo. Dviraciu tako , negali iki siol padaryti per karkle. Zodziu susene demagogai -impotentai.

2015-01-27   00:45

IP: 68.198.201.9

Na zinoma Valerijonas Bernotas,NUVEIKE DAUG KLAIPEDOS LABUI. B udamas kaimo MUZIKELIS.

gyventojas

2013-04-02   12:40

IP: 78.61.155.219

grąžinkite autobusą Nr.1 senuoju maršrutu.Nors raudoną autobusėlį paleiskite.Padarykite žmonėms gerą darbą- ištaisykite savo klaidą.Ačiū.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

Su "klevuku" teks važinėti dar ilgiau nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo balandžio 1 d. ilginamas pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimo laikas iki...

Nuspręsta remontuoti senas vaikų žaidimo aikšteles nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė sulaukė kelių dešimčių skundų ir prašymų dėl vaikų žaidimų aikštelių...

Iš mokesčių inspekcijos išvijo, "Sodroje" nepaaiškino? nuotrauka, foto

Euras, Individualią veiklą vykdyti planavusi klaipėdietė Laima (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) sako likusi...

Darželyje "Vėrinėlis" planuojami atnaujinimo darbai nuotrauka, foto

Klaipėda, Planuojama sutvarkyti uostamiesčio lopšelio-darželio "Vėrinėlis" patalpas ir aplinką. Antradienį Savivaldybėje vyko susitikimas...

Lietuva, Paskelbta prieš 39 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...