2019 m. gegužės 21 d. 19:31 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Irmantas Karpis: "Svajonė - įrengti vaikų parką"

(38)

2009-11-30, 12:00

Kalbino Denisas NIKITENKA

Irmantas Karpis: "Svajonė - įrengti vaikų parką" nuotrauka, foto

Klaipėdoje gimęs ir čia šeimą sukūręs trisdešimtmetis paramos ir labdaros fondo "Gerumo kultas" vadovas, renginių organizatorius, verslininkas Irmantas Karpis dabar mūsų mieste mato daugiau blogybių, negu gerų dalykų.

Kodėl uostamiestis neretai vadinamas kultūrinio ir pramoginio gyvenimo provincija?

Yra tokia taisyklė: didysis kultūrinis gyvenimas vyksta sostinėje ir tai - natūralu. Kalbant apie kavines, klubus, Klaipėdoje pasigendu originalumo. Jei atsidaro viena konceptuali kavinė, po pusės metų dar keturios tokios pačios atsidarys. Tas pats - ir klubų atžvilgiu. Yra kopijuojamos ar vagiamos idėjos. Vilniuje žmonės turi didesnį pasirinkimą, o Klaipėdoje viskas vienoda.

Dėl didesnių renginių organizavimo dedame viltis į areną, jei ji apskritai kada nors bus pastatyta. Norint ką nors atvežti, reikia turėti kur atvežti. Žvejų rūmai... Buvau Oskaro Koršunovo spektaklyje "Hamletas" žiemą. Man patiko spektaklis, bet išėjau, nes buvo šalta. Klaipėdos koncertų salė... Demonstruoja menus, bet pasistato penkis smuikininkus ir keičia pavadinimus... Nežinau, ar ten renkasi kas.

Erdvių nėra. Organizatoriai norėtų atvežti muzikos grandus, jei būtų vieta, kur jie galėtų koncertuoti. Į Žvejų rūmus patys vežėme rusų atlikėjus, o jie sakė: "O, čia - kaip pas mus".

Dar reikia ir kuriančių žmonių, o dabar jie į Vilnių išvažiuoja, nes ten - galimybės didesnės. Mes net Dramos, Muzikinio teatrų nesugebame išlaikyti.

Jei vieną dieną būtum meru, galėtum pasirašyti privalomus vykdyti įsakymus, ką darytum?

Pirmiausiai liepčiau sutvarkyti paplūdimius, kad į juos būtų malonu ateiti. Jie dabar nepritaikyti poilsiui. Daug kur važinėju ir galiu pasakyti, kad mūsų paplūdimiai - patys tragiškiausi, nes nėra ką veikti juose. Nėra žaidimo aikštelių, persirengimo kabinų, dušų. Jei yra gelbėtojas, jis sėdi būdelėje arba deginasi. Aš gelbėtojų nematau, jaučiuosi nesaugus. Jei ir yra maitinimo įstaiga, tai ji viena. Išsiperka 5 metams vietą ir be jų niekas negali ateiti. Jis - monopolistas. Jei pardavinės keptus žiurkėnus, tai norėdamas valgyti juos ir pirksi. Pasiūlos nėra.

Mano svajonė - įrengti vaikų parką. Mes šį tikslą ir bandome įgyvendinti per mūsų labdaros organizaciją. Man gėda, kad pas mus nėra tokio parko, nes Liepojoje, Ventspilyje jie jau seniausiai yra įrengti. Nusivedi vaiką pažaisti į skulptūrų parką, tai iš vienos pusės jis gali per galvą su krepšinio kamuoliu gauti, iš kitos pusės dideli šunys laksto. Specialiai važinėjau po naujus rajonus ir pamačiau, kad ten, kur įrengtos smėlio dėžės, dabar veši žolė, statomi automobiliai.

Būdamas meru iš centro iškeldinčiau labdaros teikėjus. Kalbu apie prie santuokų rūmų, Jono kalnelio įsikūrusias labdaros organizacijas. Išeina žmogus ką tik vedęs, o kitoje gatvėje 20 benamių rausiasi po rūbus. Atveža iš kruizinių laivų turistus į Teatro aikštę ir prie jų iškart pradeda kabinėtis benamiai, kurie vokiškai prašo išmaldos. Tai tam turistui toks įvaizdis ir lieka. Žmogus grįžęs į laivą pamano, kad čia, Klaipėdoje, tik per klaidą stabtelėta kuro įsipilti.

Dar supaprastinčiau į Kultūros paveldo registrą įtrauktų namų-vaiduoklių atnaujinimo darbams taikomus reikalavimus. Jei ir toliau viską draus, tai dar kelis šimtus metų tie vaiduokliai stovės. Miestas dėl to negražės.

Kitas dalykas - sugriežtinčiau atsakomybę tiems, kurie valdo ar nuomojasi senamiestyje, miesto centre komercinės paskirties patalpas. Juk dabar pilna tuščių parduotuvių. Jei verslininkas nesugeba išsisukti arba taiko tokią didelę nuomos kainą, kad niekas nenori nuomotis, skirčiau baudas. Už tai, kad nieko nevyksta. Tegul už komunalinius patarnavimus nuomoja. Bet ką tegul daro, kad nuomotųsi, kad būtų vykdoma veikla.

Dar liepčiau įrengti užtvaras Danės krantinėje. Negi esame tokia jau išauklėta tauta, kad nebus tokių, kurie neįstumtų į Danę? Nesuprantu, kodėl nėra tvoros, turėklų. Ar čia pinigų trūko, ar specialiai nestato?

O kas patinka mūsų mieste?

Atradimas - restauruota Ievos Simonaitytės biblioteka. Kai buvau mažas, tai ten mačiau piktas tetas, nušiurusį pastatą, atgrasų vaizdą. Tai, ką matome dabar, tikrai nedaro gėdos.

Patinka kruizinių laivų terminalas, bet ten vėl reikėtų tvorelių. Dar būtina išvaikyti tą kontingentą mažvaikių, kurie privažiuoja su automobiliais, leidžia garsiai muziką. Tikrai nenorėčiau ten saulėlydžio palydėti.

Friedricho pasažas - labai gera vieta, kurią ir užsieniečiams su pasididžiavimu galima parodyti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

melagelis

2012-12-10   20:40

IP: 78.61.112.113

Irmantas pakalbet daug gali :)

2011-03-19   09:54

IP: 78.56.169.200

Šis žmogus melagis ir apgavikas, geriau su juo reikalų neturėti!

w

2010-05-02   07:40

Viena varna pakarksejo, simtas sarku patikejo:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

Klaipėdoje - Benedikto Vanago vizitas nuotrauka, foto

Sportas, "Mokslinis tyrimas atskleidė, kad pagrindinis sėkmės faktorius yra užsispyrimas. Tai sudaro net...

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Klaipėda, Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

"Vaikų turgelis 2019" kviečia apsilankyti nuotrauka, foto

Renginiai, VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja jau ketvirtus metus iš eilės, didžiulį dėmesį...

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Euras, Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Euras, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...