2019 m. birželio 17 d. 07:45 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Giedrius Zaturskis: "Klaipėdos valdžia užmigo ant laurų"

(32)

2009-10-29, 12:00

Kalbino Vaida JUTKONĖ

Giedrius Zaturskis: "Klaipėdos valdžia užmigo ant laurų" nuotrauka, foto

Giedrius Zaturskis, pernai vykusiame konkurse "Rūpestingiausias socialinis darbuotojas" užėmęs trečią vietą, Klaipėdoje pasigenda šeimininko rankos ir mano, jog dabartinė valdžia vietoje realių darbų užsiima savęs reklamavimu.

Kokie keliai atvedė į uostamiestį?

Gimiau Plungėje, augau Stalgėnų kaime prie Minijos upės. Baigęs mokyklą Plungėje įstojau į Klaipėdos medicinos mokyklą ir įgijau socialinio darbuotojo specialybę, čia ir likau. Jau devynerius metus dirbu socialiniu darbuotoju Klaipėdos apskrities ligoninės Psichiatrijos filiale.

Jums šis miestas - išskirtinis?

Man Klaipėda - vaikystės svajonių miestas, artimas tuo, kad čia gyvena gana daug žemaičių. Viskas uostamiestyje yra aišku ir savo vietose - jūra, Kuršių nerija, uostas, laivai. Per tuos 13 metų pastebėjau, kad miestas plečiasi, visur - statybos. Dirbant socialinį darbą labai matyti kaip keičiasi įstaigos, jos gražėja, gerėja ir aptarnavimo kokybė. Nepriekaištinga yra Klaipėdos transporto sistema.

O kas bado akis?

Tegul miesto valdžia sutvarko senamiestį, suniokotas šiukšlines pakeičia pigesnėmis. Ilgus metus erzina viešųjų tualetų problema, netvarkinga marių pakrantė palei uostą. Akį rėžia tai, kad prie Jūrininkų prospekto esantys laukai virsta krūmynais.

Būdamas meru pradėčiau rengti išvažiuojamuosius posėdžius-vizitus į visus Klaipėdos mikrorajonus, kad savo akimis matyčiau problemas. Juk meras pirmiausia yra miesto šeimininkas, o ne politikas. Gaila, kad dirbantys miesto valdžioje iš savo tiesioginio darbo darosi reklamą. Kai kas nors teigiamo įvyksta - tai čia esą jų nuopelnas, kai blogai - kalta opozicija arba trūksta lėšų. Net politinės programos kuriamos pagal savivaldybės jau numatytus darbus. Jei sužino kur nors ministerijoje, kad bus lėšų kokį aplinkkelį statyti, tai būtinai savo agitacijoje parašys, kad inicijavo tą statybą.

Svarbiausias priekaištas dabartinei valdžiai - jie užmigo ant laurų ir iš viso nebesistengia dirbti, galvoja, jog šmėžuoja žiniasklaidoje tai už juos ir balsuos. Bet žmonės mato tiesą, tą parodė paskutinių rinkimų rezultatai.

Ateityje norėčiau matyti Danės pakrantę ne su vienu, o su keliais "meridianais", su išsaugota Melnragės pakrante, su toli jūroje matomais vėjo malūnais ir nepaliesta Kuršių nerija.

Ar yra vieta Klaipėdoje, kurioje jaučiatės ypač gerai?

Mano galva, svarbu ne vieta, o su kuo ten esi. Gerai jaučiuosi namuose su šeima, kur nors nuklydęs su draugais, sporto salėje. Mano darbo specifika - lankytis įvairiose vietose. Romantikos ir poreikio eiti pasivaikščioti po miestą savaitgaliais nejaučiu.

"Vakarų ekspresas" šiemet tęsia tradiciją ir skelbia "Metų klaipėdiečio" rinkimus. Kokį kandidatą pasiūlytumėt?

Jei atvirai - tokių žmonių beveik nematau. Vienintelis Eugenijus Gentvilas ir vėl galėtų pretenduoti. Už tai, kad grįžo į Klaipėdą, kur jam ir vieta būti. Tikiuosi, kad su šio žmogaus sugrįžimu uostamiestyje tvarkos bus daugiau.

Kalbino Vaida JUTKONĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nijolė

2010-05-02   07:40

Giedrių pažįstu nuo pirmos dienos kada pas mus atėjo dirbti. Tai labai atkaklus žmogus, draugiškas, nelinkęs taikstytis su neteisybe! Esu įsitikinusi, kad tai ateities politikas, pilnas ryžto ir energijos. Juk mūsų visuomenėje tikrai reika pertvarkų, miestui taip pat.Noriu tau giedriau palinkėti ryžto, energijos, ištvermės!!!

Marytė 53

2010-05-02   07:40

aš taip pat jam linkiu viso geriausio, o bakalauras yra gerai.

Vida

2010-05-02   07:40

Lauksim E. Gentvilo tvirtos rankos Klaipedoje. Apleistas musu miestas didziausia geda valdziai. Labai apleistas miestas! ! !Palyginkite net su mazaisiais miesteliais Silale, Kretinga, Kelme...visur nauji saligatviai, koncertu sales...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

Kurortų NT tendencijos: karščiausia Palangoje, Neringa atvėso nuotrauka, foto

NT, Atėjant vasaros sezonui būsto besidairančių pirkėjų žvilgsniai tradiciškai nukrypsta į pajūrį bei...

Siūlykite kandidatus "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Iki pirmadienio vidurnakčio dar galima siūlyti kandidatus bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtai "Klaipėdos...

Gargždų motorizuotas jaunimas nori gyventi draugiškai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Chuliganai, velniai, kurie gyvenimą pavertė pragaru, patys nemiegantys ir kitiems neleidžiantys per...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Švietimas, Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 13 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...