Andželika Zavackienė: "Pirmiausia išspręsčiau neblaivių benamių problemą"

Andželika Zavackienė: "Pirmiausia išspręsčiau neblaivių benamių problemą"

Mieste man labiausiai patinka atkarpa nuo Lietuvininkų aikštės iki "Meridiano" - ten visada, ir dieną, ir vakare, yra gyvybės. Labai patinka gėlės, kurios puošia miestą ir džiugina akis iki pat "Akropolio". Žinoma, akis bado apleisti architektūriniai pastatai, kuriais niekas nesirūpina, sudegęs "Baltijos" kino teatras.

Taip pat negaliu nepaminėti vaikų užimtumo sąlygų Klaipėdoje. Labai apleista Klaipėdos irklavimo bazė: persirengimo patalpos, dušai neatitinka higienos reikalavimų, lieptas, kuriuo vaikai turi nuleisti savo baidares, sulūžęs, bet kada gali koją įkišti ir sulaukti nelaimės. Nors irkluotojai nuolat garsina Klaipėdos vardą, užima prizines vietas, tačiau jų treniravimosi sąlygomis niekas iki šiol nepasirūpino.

Tenka dažnai lankytis sporto klubuose, baseinuose. Net plika akimi matyti, kad ne visur laikomasi higienos reikalavimų, ypač sporto klubuose, dušuose. Kol jie atsidaro - viskas gražu, sutvarkyta, o paskui apleidžia. Gal lėšas taupo? Į tai reikėtų atkreipti dėmesį.

Ar paprasta Klaipėdoje palaikyti sveikatą?

Sąlygos gauti medicinos pagalbą pas mus, manyčiau, gana geros, bėda ta, kad nemažai žmonių bando jas gauti per pažįstamus, be eilės. Ne veltui vadinamės švogerių kraštu.

Sveikatai palaikyti Klaipėda - palankus miestas. Nebūtina juk eiti į sporto klubus, galima pavaikščioti gryname ore - prie jūros, miškuose. Labai gerai, kad įrengti dviračių takai per Girulių mišką, galima būtų tik daugiau suolelių poilsiui įrengti. Tiesa, važinėtis dviračiu mieste sąlygos nekokios, trukdo dviračių takais vaikštantys pėstieji.

Kokios neišspręstos miesto problemos išryškėja dirbant ligoninėje?

Tai - neblaivių benamių problema. Miesto valdžia turėtų surasti lėšų ir atidaryti išblaivinimo įstaigas, kokios buvo tarybiniais laikais. Dabar ši problema užkraunama ant gydymo įstaigų pečių. Greitosios atvežti benamiai trikdo darbą, nes kelia triukšmą, skleidžia blogą kvapą, net pridaro nuostolių - pavyzdžiui, kartą ligoninės vežimėlyje pasodintas benamis, belaukdamas gydytojo, dingo kartu su visu vežimėliu. Todėl, siekiant neblaivius benamius atriboti nuo kitų pacientų, jiems įrengta atskira palata, stebima vaizdo kameromis.

Dažnai tokius benamius užtenka šiltai aprengti, pagirdyti šilta arbata - gultis į stacionarą jie nepageidauja. Daugeliu atvejų jiems užtektų socialinės pagalbos, o ji užkrauta ant medikų pečių.

Kuo Jūs prisidedate prie klaipėdiečių gerovės?

Esu atsakinga už slaugos paslaugų teikimą pacientams, todėl be galo esu reikli sau ir savo personalui. Geros darbo sąlygos, tinkami santykiai su bendradarbiais turi įtakos kokybiškų paslaugų teikimui. Balandžio mėnesį vykdant darbuotojų apklausą, kurios metu buvo apklausti 222 gydytojai ir slaugytojos, nustatyta, kad beveik 96 proc. darbuotojų rekomenduotų pažįstamiems ir draugams savo įstaigą kaip potencialią darbovietę, nepaisant darbo pobūdžio ir intensyvumo, nes šioje ligoninėje geros darbo sąlygos bei draugiška aplinka. Mano nuomone, jei patenkintas darbuotojas, tai jis savo nuotaiką, šypseną, paslaugumą perteiks ir pacientams. Todėl slaugytojų bendravimo kultūra, profesionalumas, dėmesingumas ir informacijos suteikimas pacientams labai svarbus, norint užtikrinti slaugos paslaugų kokybę. Rugsėjo mėnesį taip pat apklausėme apie 250 pacientų. Rezultatai parodė, kad 89 procentai pacientų slaugos paslaugomis yra visiškai patenkinti. Šie rodikliai mane džiugina, nors slaugoje, kaip ir bet kurioje srityje, tobulumui ribų nėra. Todėl nuolat turime tobulėti, judėti į priekį.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder