2020 m. birželio 6 d. 13:58 val., šeštadienis

Klaipėdos TOP-10

Valerija Jankūnaitė: "Išnaudokime miesto puošmenas"

(15)

2010-03-29, 12:00

Kalbino Vaida JUTKONĖ

Valerija Jankūnaitė: "Išnaudokime miesto puošmenas" nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pokalbių ciklą "Klaipėdos TOP-10", kuriuo siekia išsiaiškinti, kas labiausiai reprezentuoja Klaipėdą šiandien, atrasti, kokios gamtinės, istorinės, kultūrinės vertybės yra čia pat, tačiau neišnaudojamos, pamirštos ar neįprasmintos.

Etnologė Valerija Jankūnaitė mano, kad Klaipėda taptų patraukli tuomet, jei miesto valdžia investuotų į geografiškai patrauklias poilsio ir laisvalaikio zonas.

"Dabar kiekvienas šeimininkas traukia į save, laukia veiksmo iš aplinkinių. Štai todėl mūsų miesto išskirtinės erdvės yra nepatogios, apleistos ir atstumiančios", - svarsto Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centro vyr. specialistė-koordinatorė V. Jankūnaitė.

Pokalbininkės nuomone, uostamiestyje stokojama dėmesio šeimoms.

"Jei šeimoms Klaipėdoje bus jauku ir gera, jei jos suras, kur laisvu laiku su vaikais norisi būti, patikėkit, tokios vietos taps traukos centrais ir užsieniečiams", - įsitikinusi V. Jankūnaitė.

Poilsio parkas

"Viena iš traukos vietų uostamiestyje anksčiau neabejotinai buvo Poilsio parkas. Omenyje turiu būtent tokį parką, kokį jį atsimenu iš praeities, - dalijosi mintimis V. Jankūnaitė. - Egzistavo tradicija, kad ten laisvalaikį leisdavo šeimos. Ši vieta buvo sutvarkyta, ją supo gėlynai, sūpuoklės vaikams. Buvo labai daug suolelių. Klaipėdiečiai laikėsi mados laisvu laiku eiti pasivaikščioti. Tą darė beveik visi. Susitikdavo miestiečiai būtent Poilsio parke. Čia ir Jonines švęsdavo. Maisto atsinešdavo, dekučius pasitiesdavo. Šis parkas veikė ir vasarą, ir žiemą. Nežinau, ar įmanoma sugrąžinti praeitį, tačiau manau, kad šio parko geografinė padėtis yra nepaprastai patogi, nes visai netoli jūra. Todėl atgaivintas parkas ir vėl galėtų tapti patraukliu šeimoms ar miesto svečiams.

Danės upė, pakrantės

Klaipėdiečiai ir svečiai visuomet eidavo prie Danės. Ši vieta uostamiestyje dar neišnaudota, trūksta judėjimo. O anksčiau ji buvo antroji pagal lankomumą po Poilsio parko. Išsprendus Jono kalnelio problemą (ši vieta nepatogi poilsiui), žmonės ir vėl turėtų laisvalaikio pramogą.

Žinote, kokį dar trūkumą pastebėjau Klaipėdoje? Mūsų mieste trūksta suolų. Pati didžiausia senamiesčio nelankymo priežastis yra ta, kad tiesiog nėra kur prisėsti. Esu pastebėjusi ne vieną besidairantį pilietį. Nėra suolų, išskyrus vietą prie buvusios sporto prekių parduotuvės. Paprastai ten pastatytus suoliukus užima šeimos.

Teatro aikštė

Dabar ši aikštė šalta ir negyva, o juk buvo pagrindinė pasimatymų vieta Klaipėdoje! Teatras traukė žmones. Jo nėra - ir pasimatymų skirti šioje vietoje noras neima. Kaip sugrąžinti Teatro aikštei buvusią aurą, aš nežinau. Tik tikrai žinau, jog tokių prekybininkų, kokie šioje aikštėje kasdien sėdi, mums nereikia. Juolab kad jų produkcija - ne pačios aukščiausios kokybės. Prekybininkams derėtų surasti kitą vietą. Tai yra toks šašas, tokia votis, kad jos nepanaikinus, vargu, ar Teatro aikštė gali tikėtis žmonių srautų. Gi visos senamiesčio gatvelės veda į šią aikštę. Argi veda tik tam, kad pirktume gintarus? Kodėl neatidarius ten gražios suvenyrų parduotuvėlės? Šioje vietoje tiesiog natūraliai kyla noras kokią vėliavą iškelti, šventę suorganizuoti. Kaip tai daryti, jei turime derintis prie prekybininkų? Sutikite, niekas pasimatymų turguje neskiria...

Meno kiemas

Be kalendorinių švenčių šventimo, įvairių akcijų ir dirbtuvėlių šį kiemą reikėtų dar pagyvinti, įlieti dvasios. Dabar lieka tik architektūra, o gyvybės šiek tiek trūksta.

Poilsio zonos

Tarp Pilies ir Biržos tilto yra nuostabios zonos poilsiui. Jeigu tik galėtume paganyti akis į pro šalį praplaukiančius katerius, laivelius, mielai tą darytume ir galėtume didžiuotis savo miesto išskirtinumu. Aikštė šalia "Meridiano" taip pat prašyte prašosi dėmesio. Čia reikėtų prisodinti naujų medžių, aplinką sutvarkyti ir tuomet ne tik žvejams būtų ką veikti."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Romanas

2010-05-02   07:42

Gerb. p. Valerija, dabar didžiausia Klaipėdos puošmena, kurią sutinki kiekviename žingsnyje, yra griuvėsiai. Klaipėda yra griuvėsių miestas. Ką sovietai nesugebėjo padaryti per savo valdymo metus, tą mūsų "šaunioji tautinė valdžia" daro dabar.
Parkas yra gerai, bet medžiai turi savybę, augti be žmogaus pagalbos, o pastatai reikalauja priežiūros.
Neblaškykite žmonių savo erezijom.

gėda

2010-05-02   07:42

nu klausykit, ponia mūsų etnologė nežino, kad Teatro aikštėje nuo seno vykdavo turgus, todėl Turgaus gatvė į ją ir veda :) Tai jei žalio supratimo neturi ką kalbi, tai geriau patylėk. O gal gintaro prekeiviai tau konkurentai, nes per juos tavo už valdiškus pinigus samdomi "halturčikai" mažiau uždirba? Jei ne gintaro prekeiviai, ta aikštė būtų mirus visiškai, dabar yra ko nors pažiūrėti, turistams kur akis paganyti, į ką jie daugiau žiūrės, į griuvėsius? mažiau biudžeto lėšų, kurias tu išmei į balą, tau skirs, daugiau liks švarai ir tvarkai palaikyti. Reik galovot, ką šneki, už tokius nepagrįstus teiginius ir teisme galima atsidurt.

:D

2010-05-02   07:42

SENALIESCIO NELANKYMO PRIEAZSTIS YRA NE SUOLELIU TRUKUMAS, O VIESUJU TUOALETU TRUKUMAS. PRIE KRANTINES YRA VIENAS ILGAS SUOLAS, PUSE KLAIPEDOS SUSETI GALI :D

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos TOP-10

Daugiau nei pusę metų trukusios "Vakarų ekspreso" inicijuotos geriausiai Klaipėdą reprezentuojančių istorinių,...

Klaipėdos TOP-10: turistai matytų kitaip nuotrauka, foto

Išskirtinė Karo medicinos tarnybos rezervo chirurgo patirtis Afganistane nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos rezervo karys chirurgas kapitonas...

KGB agentai turi „stogą“ Seime nuotrauka, foto

Lietuva, Informacija apie diplomato pareigas einančių arba į jas kandidatuojančių asmenų ...

Kretingiškiai pasigedo tekstilės konteinerių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Praėjusią savaitę Kretingoje buvo išgabenti tekstilės konteineriai iš Kęstučio, Savanorių ir kitų...

Henrikas Vaitiekūnas: "Sugedęs TV3 telefonas" nuotrauka, foto

Nuomonės, Niekada nekartokite tos grubios klaidos, kurią šiais metais daugybę kartų darė prezidentas,...

Lietuva, Paskelbta prieš 53 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 57 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...