2020 m. gegužės 31 d. 09:31 val., sekmadienis

Klaipėdos TOP-10

Klaipėdos TOP-10: turistai matytų kitaip

(11)

Daugiau nei pusę metų trukusios "Vakarų ekspreso" inicijuotos geriausiai Klaipėdą reprezentuojančių istorinių, gamtinių, kultūrinių vertybių paieškos jau baigtos. Savo mintis išsakius įvairiausių sričių specialistams ir nuomonę balsavimu išreiškus dienraščio skaitytojams, išgrynintas Klaipėdos TOP-10.

Pasak VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, užsienyje tokius "topus" turi praktiškai kiekvienas miestas. Tiesa, jei jis yra mažesnis, "topas" paprastai vienija viso regiono lankytinas vietas ir vertybes. Kaip masalas turistams į sąrašus įtraukiami ne tik iškiliausi gamtos, istorijos, architektūros objektai, bet ir tokie miesto ar regiono patrauklumą kuriantys išskirtiniai dalykai kaip, pavyzdžiui, alus.

"Mes taip pat vien miestu neapsiribojame - turistams siūlome apžiūrėti Nidą, Palangą, Ventę", - sakė R. Savickienė.

Iki šiol Klaipėda tokio oficialaus "topų" sąrašo neturėjo. Klaipėdos turizmo ir informacijos centras savo svetainėje pateikia tik ilgą lankytinų vietų sąrašą su trumpais aprašais ir fotografijomis. Jame - lankomi objektai, galerijos, muziejai, parkai.

Turistams - nelabai

R. Savickienė pripažino, jog "Vakarų ekspresui" pradėjus Klaipėdos TOP-10 rinkimus, iš šio projekto tikėtasi apčiuopiamo ir naudingo rezultato - dešimtuko, kurį bus galima siūlyti turistams ir įtraukti į specialius jiems skirtus leidinius. Vis dėlto klaipėdiečių pasirinkimas R. Savickienę nustebino - akivaizdu, jog klaipėdietis ir turistas mūsų miestą mato bei vertina skirtingai.

"Šis TOP-10 turistams nelabai tinkamas. Pavyzdžiui, Olando kepurė, kuriai skirta daugiausiai balsų, pirmiausiai nėra Klaipėdoje, be to, turistams šio objekto aplankyti nepasiūlysi, nes iškart kyla nepatogumų - kaip privažiuoti, kaip surasti", - svarstė R. Savickienė.

Iš daugybės objektų klaipėdiečių išrinkti senamiestis, Jūrų muziejus, Smiltynė, jūra, anot R. Savickienės, ir iki šiol visada buvo siūlomi turistams. Tiesa, jai pasirodė keista, kad nėra išskirta, pavyzdžiui, mažoji architektūra, tačiau tai galbūt ir telpa po senamiesčio "stogu".

"Šv. Jono bažnyčia, būkim atviri, yra tik tuščia vieta. Čia kazusas, kaip ir su Klaipėdos pilimi - pilies nėra. Taip, yra poternos, bet visi įsivaizduoja kažką tokio, kaip Trakų pilis. Su Švento Jono bažnyčia to paties pokšto nepakartosi. Lygiai taip pat neįmanoma lankomiausiu objektu pavadinti Vilhelmo kanalo ir Žardės, Laistų", - sakė R. Savickienė.

Apie Poilsio parką turisto akimis ji taip pat turi savo nuomonę. Klaipėdiečiai šiai miesto vietai jaučia nostalgiją iš senų laikų, tačiau turistui kur kas įdomesnės yra šalia šio parko įsikūrusios vokiškos kapinaitės. Pats parkas kada nors, jį sutvarkius, gal ir galėtų būti siūlomas aplankyti turistams, tačiau šiuo metu turizmo specialistai baimintųsi apie jį net ir užsiminti - parke ne tik netvarkinga, bet ir nesaugu, ypač vakare.

"Vis dėlto labai gerai, kad klaipėdiečiai turėjo progą pagalvoti apie savo miestą ir tai, ką turime vertingiausio. Galbūt ateityje kad ir tas pats Vilhelmo kanalas bus vieta, kurią lankys turistai - kai ten bus galima pasiirstyti, paplaukioti laiveliais. Tokiu keliu ir galėtume eiti", - reziumuodama sakė R. Savickienė.

"Vakarų ekspreso" skaitytojų Klaipėdos TOP-10

1. Olando kepurė
2. Senamiestis
3. Jūrų muziejus ir delfinariumas
4. Šv. Jono bažnyčia
5. Poilsio parkas
6. Klaipėdos pakraščių piliavietės, gyvenvietės ir kapinynai - Žardė, Laistai ir Purmaliai
7. Smiltynė, Kopgalis
8. Vilhelmo kanalas ir jo šliuzai
9. Klaipėdos pilis
10. Jūra.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pritariu asd

2010-08-18   13:46

IP: 78.61.98.83

Manau užtektų "top1" - Akropolio.

Gugė

2010-08-16   18:22

IP: 85.232.131.106

Kokie čia moliai tą top-10 rinko? Juk čia nė nekvepia nė vienu užsieniečiui patraukliu objektu! Nebent Jūrų muziejus, bet ir tai palyginkit su Ispanijos, Vokietijos ar Italijos jūrų muziejais, tai mūsiškiam slėptis toli ir giliai.

Nežino

2010-08-12   11:04

IP: 85.206.6.99

Ar jūs bent žinot, kaip iš tikrųjų yra su Olandų kepure? Ar tai Olando, ar Olandų??? Kodėl tiek daug neatitikimų visur???

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos TOP-10

Daugiau nei pusę metų trukusios "Vakarų ekspreso" inicijuotos geriausiai Klaipėdą reprezentuojančių istorinių,...

Klaipėdos TOP-10: turistai matytų kitaip nuotrauka, foto

Švietimo sistemoje pirmiausia keisčiau šiuos 5 dalykus nuotrauka, foto

Nuomonės, Jei aš galėčiau bet ką pakeisti mūsų švietimo sistemoje, tai pradžioje keisčiau...

Mažeikiuose vyras grasino buvusiai žmonai ginklu nuotrauka, foto

Kriminalai, Telšių apskrities policija šeštadienio vakarą gavo pranešimą, kad moteriai telefonu grasina jos...

Buvę emigrantai verslo nišą rado gimtinėje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kai prieš keletą metų su keturiais lagaminais du jauni žmonės – iš...

Puikiai įvertinta jaunoji pianistė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantino metu, gegužės mėnesį, Kauno 1-oji muzikos mokykla ėmėsi ambicingo projekto...

Nuomonės, Paskelbta prieš 16 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 38 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 48 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 53 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...