2020 m. birželio 6 d. 13:43 val., šeštadienis

Klaipėdos TOP-10

B. Aleknavičius: "Danei reikia dar vieno laivo"

(10)

2010-02-01, 12:00

Užrašė Ivona ŽIEMYTĖ

B. Aleknavičius: "Danei reikia dar vieno laivo" nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pokalbių ciklą "Klaipėdos TOP-10", kuriuo siekiame išsiaiškinti, kas labiausiai reprezentuoja Klaipėdą šiandien, atrasti, kokios gamtinės, istorinės, kultūrinės vertybės yra čia pat, tačiau neišnaudojamos, pamirštos ar neįprasmintos. Kraštoryrininkas, fotomenininkas Bernardas Aleknavičius pirmiausia išskiria karilioną, miesto muziejus, naują Danės krantinę, fachverko pastatus prie upės...

"Pažiūrėkit, kokia graži Mažvydo alėja, tik reikėtų sukeisti gatvių pavadinimus, nes keista, kad Mažvydo skulptūra stovi Lietuvininkų aikštėje... - sako B. Aleknavičius. - Kai atvažiuoja svečiai, veduosi juos į devintą "Klaipėdos" viešbučio aukštą kavos išgerti, ir jie pamato Klaipėdą iš viršaus - ten fantastiškas vaizdas atsiveria. Jūrą reikia atvykėliams rodyti, prie jos žmogus geresnis pasidaro.

Man regis, miesto meras, kurį žmonės išrinko trečiai kadencijai, vadinasi, juo pasitiki, vaikšto tik po senamiestį, nes miegamieji rajonai nėra gražinami.

Aš esu katalikas, bet man nepatinka milžiniškos bažnyčios, o dabar ar mums reikalinga dar ir Brunono bažnyčia?

Man nelabai patinka dangoraižiai, jie netinka senosios Klaipėdos peizažui, bet šuo ir kariamas pripranta...

Man gražu, kai kasmet sausio 1-ąją keli šimtai žmonių susirenka prie Donelaičio paminklo paminėti jo gimimo dieną. Ir šiemet miesto šviesuoliai susirinko jau 22-ą kartą, visuomet ateina ir miesto meras, ir Seimo nariai. Ta kamerinė šventė yra neprasta, be jokių scenarijų, bet Universiteto profesoriai taria savo žodį. Ir tie, kurie ateidavo dar sovietmečiu, renkasi ir dabar.

Reikia manyti, kai švęsime 300-ąsias Donelaičio gimimo metines, Klaipėdos universitetas bus pavadintas Kristijono Donelaičio vardu.

K. Donelaičio muziejui Vytauto Didžiojo gimnazijoje reikia suteikti valstybinį statusą - tokio niekas Lietuvoje neturi, tai yra mūsų pasididžiavimas.

Man gaila vargšiuko supuvusio, sutižusio "Meridiano"; o jis tiek daug Klaipėdai davęs. Eini gatve, sutinki Julių Pakalniškį, jau pagyvenusį žmogų, o kažkada jis ant to burlaivio užlipęs bures rifuodavo arba išskleisdavo. Tas "Meridianas" Klaipėdai daug jūrininkų davė ir yra šventas dalykas Klaipėdai, puošia ją, ir be "Meridiano" miesto neįsivaizduojame.

Manau, būtų gražu, kad upėje atsirastų ir kitas laivas, ne toks pasityčiojimas iš jūrininkų, koks buvo restoranas ant vandens "Regata". Ir jame galėtų būti muziejus ar kokia ekspozicija. Juk 1919 metais Danės upėje buvo pagrindinis jūrų uostas. Ir laivai Danės upėje turėtų būti išvaizdūs ir švarūs.

Žinoma, ir šventės svarbu - praėjusią vasarą burlaivių regata - europinio lygio, ir Jūros šventės ne ką nusileidžia sostinės Dainų šventei. Vasarą Klaipėda tampa Lietuvos sostine, juk suvažiuoja žmonių iš visos šalies turbūt dvigubai daugiau, negu čia gyvena.

Ko dar mes nematome, kas yra mums po kojomis? Mes daug ko neišnaudojame. Pirmiausia turbūt - mūsų verslininkų. Prisimenu, kaip sovietiniais metais vykdomojo komiteto pirmininkas Alfonsas Žalys tuos didžiųjų fabrikų direktorius tiesiog per virvutę šokdino, kad jie įneštų indelį į miesto kultūrinį gyvenimą. Juk iš valstybės biudžeto nieko neskirdavo. Man atrodo, kad verslininkai galėtų daugiau nuveikti", - reziumuoja B. Aleknavičius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Reikia

2012-05-31   20:10

IP: 84.15.178.102

Kokiai čia dar Danei , o gal Bronei , ar Matildai? Vadinkime pagaliau vietovardžius upiu pavadinimus tikrais vardais , šimtmečiais buvo Dangė ir man kaip senam klaipėdiečiui ji ir liks, o Jus rašeivos pastudijuokite istiriją

nu

2010-05-02   07:41

tikrai, kiek gi galima: Dange,zmogau !!! Tikri klaipediskiai tai zino ...

Aurimas

2010-05-02   07:41

Dangė, o ne Danė

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos TOP-10

Daugiau nei pusę metų trukusios "Vakarų ekspreso" inicijuotos geriausiai Klaipėdą reprezentuojančių istorinių,...

Klaipėdos TOP-10: turistai matytų kitaip nuotrauka, foto

Išskirtinė Karo medicinos tarnybos rezervo chirurgo patirtis Afganistane nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos rezervo karys chirurgas kapitonas...

KGB agentai turi „stogą“ Seime nuotrauka, foto

Lietuva, Informacija apie diplomato pareigas einančių arba į jas kandidatuojančių asmenų ...

Kretingiškiai pasigedo tekstilės konteinerių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Praėjusią savaitę Kretingoje buvo išgabenti tekstilės konteineriai iš Kęstučio, Savanorių ir kitų...

Henrikas Vaitiekūnas: "Sugedęs TV3 telefonas" nuotrauka, foto

Nuomonės, Niekada nekartokite tos grubios klaidos, kurią šiais metais daugybę kartų darė prezidentas,...

Lietuva, Paskelbta prieš 37 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 42 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 52 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...