2020 m. birželio 6 d. 13:40 val., šeštadienis

Klaipėdos TOP-10

Aldas Kliukas: "Klaipėdos vizitinė kortelė - karnavalai"

(5)

2010-03-01, 12:00

Užrašė Giedrė NORVILAITĖ

Aldas Kliukas: "Klaipėdos vizitinė kortelė - karnavalai" nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pokalbių ciklą "Klaipėdos TOP-10", kuriuo siekiame išsiaiškinti, kas labiausiai reprezentuoja Klaipėdą šiandien, atrasti, kokios gamtinės, istorinės, kultūrinės vertybės yra čia pat, tačiau neišnaudojamos, pamirštos ar neįprasmintos.

Bendrovės "Pamario restauratorius" direktorius Aldas Kliukas mūsų miesto vizitinių kortelių mato ir praeityje, ir dabartyje.

Karnavalai

Pirmiausia tai - Jūros šventė su savo karnavalų, paradų tradicijomis. Ne alaus gėrimo šventė, kokia paprastai būdavo paskutiniuosius kelerius metus. Labai gražūs karnavalai būdavo aštuntąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį - visas miestas bėgdavo ant Čigonų kalnelio (kalvos ties Galinio Pylimo gatve ir Taikos prospekto sankryža) jų žiūrėti. Čia - absoliutus Klaipėdos ženklas.

Klaipėdos miestas - į ilgį, ne į plotį, o toks planas labai patogus rengti eisenoms - nuo poilsio parko iki kur tik nori. Pavyzdžiui, kad ir tada, kai atėjo prancūzai, buvo eisena. Tradicija neišnyko iki dabar. Eisenos pas mus - ne tik per Jūros šventę, bet ir kitomis progomis: dviračių žygis, laisvės bėgimas, netgi gražiausias "Europiados" renginys taip pat buvo paradas.

Pastatai

Svečiams reikia parodyti senąją Klaipėdą - senuosius pastatus, būdingus Baltijos pajūriui, germaniškiems miestams. Išskiriantys Klaipėdą iš visos Lietuvos yra centrinis paštas, universiteto miestelis, Pedagogikos fakultetas, buvusi skerdykla, buvusio kalėjimo pastatas, Dujų fabrikas. Nereikia pamiršti ir gamybinių pastatų - buvusio sandėlio prie Danės, kur dabar veikia "Memelio" restoranas, ir senojo jo kaimyno, perkėlos bei Artojų gatvės sandėlių.

Dviračių takai

Naujosios Klaipėdos vizitine kortele galėtų tapti dviračių takai. Juos galiu išskirti drąsiai - daug keliauju dviračiu po Europą ir neabejodamas pasakysiu, kad mūsų dviračių takai atitinka visus Europos standartus, o už kai kurių šalių, pavyzdžiui, Šveicarijos, netgi yra geresni. Kad ir ką sakytume apie siaurumą, bet patį miestą pervažiuoti vis dėlto yra gana patogu - visur nuleisti šaligatvių borteliai, takas eina išilgai visos Klaipėdos.

O paskui - takai per Girulių mišką, Smiltynę, iki Palangos. Visa Lietuva žino, kad mūsų dviračių takai yra patys geriausi.

Mažoji architektūra

Medinė ir akmeninė monumentalioji skulptūra buvo būdinga tarybiniams laikams, bet žaismingą įvaizdį miestui sukuria ir turistus priverčia nusišypsoti būtent paskutiniaisiais metais atsirandanti mažoji architektūra. Tokių skulptūrų jau yra, bet tikrai ne per daug. Smagu žiūrėti, kai tarp kūrybinių žmonių atsiranda konkurencija jas kuriant.

Smiltynės kompleksas

Smiltynę, Jūrų muziejų ir delfinariumą išskiria visi. Tai tikrai yra ypatinga Klaipėdos dalis. Į ją galima būtų žvelgti kaip į kompleksą - keltas, Smiltynė, Kopgalis su savo senoviniais įtvirtinimais, muziejus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

mirštantis miestas

2012-07-20   12:01

IP: 78.61.79.42

kažkada Klaipėdoje buvo apie 210tukst gyv. dabar realiai trečdaliu maziau - neliko jaunimo ,vieni nupuše neigalus seniai užgrobe visus postus ir turta. Pensininku skaičius virsija vaiku iki 18 metu amžiaus ko nėra buve niekada. Apie kokias šventes galima kalbėti mirties traukuliu tampomam mieste?!

teisingai

2010-05-02   07:41

"Klaipėdos miestas - į ilgį, ne į plotį..."
labai teisinga pastaba,būtent į ilgį,o Jūros šventės organizatoriai,atrodo,aiškiai kažką supainiojo.Kuo toliau,tuo šventė skersiau.

Aukse

2010-05-02   07:41

Dėl karnavalų tai tikrai gera pastaba. Kultūros renginių organizatoriai turėtų į tai atkreipti dėmesį ir pamąstyti, kaip ši Kliapėdos pranašumą dar labiau sustiprinti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos TOP-10

Daugiau nei pusę metų trukusios "Vakarų ekspreso" inicijuotos geriausiai Klaipėdą reprezentuojančių istorinių,...

Klaipėdos TOP-10: turistai matytų kitaip nuotrauka, foto

Išskirtinė Karo medicinos tarnybos rezervo chirurgo patirtis Afganistane nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos rezervo karys chirurgas kapitonas...

KGB agentai turi „stogą“ Seime nuotrauka, foto

Lietuva, Informacija apie diplomato pareigas einančių arba į jas kandidatuojančių asmenų ...

Kretingiškiai pasigedo tekstilės konteinerių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Praėjusią savaitę Kretingoje buvo išgabenti tekstilės konteineriai iš Kęstučio, Savanorių ir kitų...

Henrikas Vaitiekūnas: "Sugedęs TV3 telefonas" nuotrauka, foto

Nuomonės, Niekada nekartokite tos grubios klaidos, kurią šiais metais daugybę kartų darė prezidentas,...

Lietuva, Paskelbta prieš 35 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 40 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 50 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...