2018 m. lapkričio 21 d. 13:35 val., trečiadienis

Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Klaipėdiečio fotografijos sužavėjo Nik West

Klaipėdiečio fotografijos sužavėjo Nik West nuotrauka, foto

NUGALĖTOJAS. Pirmojo fotografijos konkurso "Klaipėdos džiazo ekspresija" nugalėtoju tapo informacinių technologijų specialistas, Klaipėdos universiteto dėstytojas, fotografas mėgėjas Mindaugas Kurmis.

© Jurgos Petronytės nuotr.

Klaipėdos universiteto dėstytojo, fotografo mėgėjo Mindaugo Kurmio nuotraukomis, užfiksuotomis Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, savo paskyroje instagrame dalijosi didžiausia festivalio žvaigžė Nik West bei jos grupė. M. Kurmis tapo ir pirmą kartą surengto fotografijos konkurso "Klaipėdos džiazo ekspresija" nugalėtoju.

Trisdešimt dvejų metų M. Kurmis yra Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Informatikos ir statistikos katedros docentas. Turi šeimą ir dvejų metų dukrytę, kuri ir įkvėpė tėvelį atrasti fotografiją.

Kada ir kaip susidomėjote fotografija?

Fotografija susidomėjau, kai gimė dukra. Tais pačiais metais apsigyniau disertaciją. Tad atsirado ir daugiau laisvo laiko. Visą jį ir skiriu fotografijai. Dabar fotografija suryja ne tik laisvą mano laiką, bet ir pinigus, nes kokybiška moderni įranga brangiai kainuoja. O vis norisi naujesnės, geresnės.

Pats esu dėstytojas, tad ir nuolat ką nors mokytis man nesvetima. Jaučiuosi per tuos dvejus metus daug išmokęs, jau ir kitiems galiu patarti, pamokyti.

Fotografuoju savo malonumui, bet jau sulaukiu ir vieno kito užsakymo. Kas žino, gal ateityje šis hobis taps mano antrąja profesija.

Koks fotografijos žarnras jus labiausiai traukia?

Pradėjau nuo dukrytės portretinės fotografijos, o dabar fotografuoju viską iš eilės. Bijau išeiti į lauką be aparatūros arba tik su vienu fotoaparatu. O jeigu suges... Patinka fotografuoti žmones, renginius. Su šeima dažniausiai dalyvaujame įvairiuose renginiuose - tad sykiu juos ir fotografuoju.

Ką įdomiausia buvo fotografuoti XXIV Klaipėdos pilies džiazo festivalyje?

Labiausiai patiko tie pasirodymai, kuriuose buvo daugiausia judėjimo, veiksmo ir reikėjo itin greitos orientacijos, kad suspėtum pagauti įdomų kadrą. Sunku pačiam vertinti savo darbą, tačiau, manau, kad geriausiai pavyko pajusti ir nufotografuoti festivalio žvaigždės Nik West pasirodymą, nes pati atlikėja, taip pat ir pritariantieji dainininkai, būgnininkas savo paskyrose instagrame dalijosi būtent mano nuotraukomis.

Jų dėka mano paskyros instagrame sekėjų skaičius per parą išaugo daugiau nei dvigubai. Iki to nebuvau aktyvus šio socialinio tinklo naudotojas.

GARBĖ. Mindaugo Kurmio fotografijomis sužavėta liko ir pagrindinė XXIV Klaipėdos pilies džiazo festivalio žvaigždė Nik West. Mindaugo Kurmio nuotr.

Dabar pamačiau, kad reikia jam skirti daugiau dėmesio, nes žmonės nori matyti renginio nuotraukas tuoj pat, čia ir dabar, jau kitą dieną po įvykio jos nebeįdomios. Tad fotografams didžiausiu iššūkiu tampa ne tik gero kadro medžioklė, bet ir greita nuotraukų atranka.

Sprendžiant iš to, jog "Vakarų ekspreso" inicijuotam konkursui "Klaipėdos džiazo ekspresija" atsiuntėte gana daug nuotraukų, -šis iššūkis jums vis dar sunkiai įveikiamas.

Taip. Iš tiesų, labai sunku atrinkti geriausią kadrą ir labai gaila išmesti mažiau pavykusius. Šioje srityje man dar reikia tobulėti.

Esate informacinių technologijų specialistas, minėjote, jog žavitės šiuolaikinėmis fotografijos galimybėmis. Galbūt kuriate ir fotografiką?

Naudoju ne tik naują, bet ir senovinę įrangą. Pavyzdžiui, 50 metų senumo objektyvus. Eksperimentuoju su nauja ir sena. Tai mano meninės, nekomercinės fotografijos ieškojimai.

Galbūt juos pamatysime parodoje?

Iki parodos man dar toli, bet kas žino, galbūt ateityje ir surengsiu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Klaipėdos universiteto dėstytojo, fotografo mėgėjo Mindaugo Kurmio nuotraukomis, užfiksuotomis Klaipėdos pilies džiazo...

Klaipėdiečio fotografijos sužavėjo Nik West nuotrauka, foto

Sveikiname Mindaugą Kurmį ir Vilmą Venckutę, kurie fotografavo, dalijosi su "Vakarų ekspreso"...

Klaipėdos džiazo ekspresija nuotrauka, foto

Šeštadienį nuskambėjo paskutiniai 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio akordai. Nuo ketvirtadienio Kruizinių...

Nik West: „Atmosfera čia tiesiog užburianti“ nuotrauka, foto

Šįvakar Kruizinių laivų terminale pasirodys laukiamiausios 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio žvaigždės....

Šiandien - Klaipėdos džiazo fiestos kulminacija nuotrauka, foto

Lietuvis skulptorius Andrius Petkus vėl triumfavo JAV nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvis skulptorius Andrius Petkus ir vėl susižėrė visus įmanomus apdovanojimus JAV.

Galas apšvietimo džiazui nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos senamiesčio ir centrinės dalies apšvietimas nuo ateinančių metų bus projektuojamas vadovaujantis...

Paryčiais degė pastatas Mažvydo alėjoje nuotrauka, foto

Kriminalai, Paryčiais Klaipėdos miesto centre, Mažvydo alėjoje, buvusiame bendrabutyje, bendro naudojimo koridoriuje, kilo...

Nuvylė ir keptuvė, ir parduotuvė nuotrauka, foto

Euras, Noras įsigyti naują keptuvę, mėgautis komfortu ir skaniu maistu vienam klaipėdiečiui tapo...

Žmonės, Paskelbta prieš 51 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Euras, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...