2018 m. lapkričio 16 d. 09:09 val., penktadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija

2012-06-01, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija nuotrauka, foto

PAMINKLAS Johanui Riechertui, 1825-1851 m. Plantacijos inspektoriui, daugiausiai nuveikusiam sodinant parką. 1834 m. balandžio 6 d. įsakas, kuriuo perduoti smėlynai už švyturio miestui. Klaipėdos miesto Melnragės ipotekos knyga iš LVIA.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", pradeda publikuoti Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Publikacijų ciklą tęsiame Kęstučio Demerecko surinkta medžiaga.

Senojo Melnragės miško atkūrimo pradžia

Praėjus beveik 60 metų 1785 m. Klaipėdos plane nuo pat Kuršių marių įtekėjimo į Baltijos jūrą iki Senosios Melnragės (dabartiniai Giruliai) nėra jokio žalio plotelio. Čia pažymėta tik aukštos smėlio kopos ir aukštas krantas (Hohes Land und Sand Berges). Kuršių marių įtekėjimo į jūrą vietoje 1796 m. ant kopos buvo pastatytas Klaipėdos mūrinis švyturys. Jokio miško net užuominų čia nebuvo, todėl smėlis, anot J. Zembrickio, tuo metu jau darė savo pražūtingą darbą ne tik Kuršių nerijoje, bet ir šiandieninės Melnragės-Karklės ruože. Jis rašė: "Audros sunešė daugybę smėlio kopų, ypač švyturio apylinkėse, jos slinko vis toliau į sausumą. Galiausiai visiškas užpustymas ėmė grėsti miesto plytinei (prie Liepojos kelio - šiandien "Žemynos" gimnazija). Jos nuomininkas, Uosto statybos inspektorius Johnas, dėl to 1796 m. skundėsi Gumbinės kamarai ir 1797 03 24 grasino magistratui: jeigu šis nesiimsiąs priemonių užpustymui sustabdyti, nemokėsiąs nuomos mokesčio; kartu ir miestiečiai tuo klausimu kreipėsi į magistratą."

1834 m. balandžio 6 d. įsakas, kuriuo perduoti smėlynai už švyturio miestui. Klaipėdos miesto Melnragės impotekos knyga iš LVIA.

Po magistrato pareiškimo Gumbinės kamara įgaliojo Miškų departamento tarėją susipažinti su padėtimi vietoje, bet tik po metų - 1798 m. atvyko vyriausiasis girininkas von Wangenheimas, kuris apžiūrėjęs teritoriją savo rašte miestui pateikė problemos sprendimo kelią rašydamas:

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Girtas kaip maišas taksistas sukėlė avariją nuotrauka, foto

Kriminalai, Ketvirtadienio vakarą, 20:59 val., policijai pranešta, kad Herkaus Manto ir P. Lideikio...

Pradės ruošti išvadas dėl Alinos Velykienės elgesio nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau kitą savaitę gali paaiškėti, ar Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina...

Alytaus pataisos namuose sužalotas prižiūrėtojas nuotrauka, foto

Kriminalai,  Alytaus pataisos namuose du nuteistieji sumušė ir peiliu sužalojo prižiūrėtoją, skelbia delfi.lt.

Šiandien namų ieško: Džona nuotrauka, foto

Šiandien namų ieško, Džona - tai šuo, kurią gali pamilti iš pirmo žvilgsnio. Ji skeidžia...

Kriminalai, Paskelbta prieš 13 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 25 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 27 min.

Šiandien namų ieško, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...