2018 m. rugsėjo 24 d. 18:02 val., pirmadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija

2012-06-01, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija nuotrauka, foto

PAMINKLAS Johanui Riechertui, 1825-1851 m. Plantacijos inspektoriui, daugiausiai nuveikusiam sodinant parką. 1834 m. balandžio 6 d. įsakas, kuriuo perduoti smėlynai už švyturio miestui. Klaipėdos miesto Melnragės ipotekos knyga iš LVIA.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", pradeda publikuoti Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Publikacijų ciklą tęsiame Kęstučio Demerecko surinkta medžiaga.

Senojo Melnragės miško atkūrimo pradžia

Praėjus beveik 60 metų 1785 m. Klaipėdos plane nuo pat Kuršių marių įtekėjimo į Baltijos jūrą iki Senosios Melnragės (dabartiniai Giruliai) nėra jokio žalio plotelio. Čia pažymėta tik aukštos smėlio kopos ir aukštas krantas (Hohes Land und Sand Berges). Kuršių marių įtekėjimo į jūrą vietoje 1796 m. ant kopos buvo pastatytas Klaipėdos mūrinis švyturys. Jokio miško net užuominų čia nebuvo, todėl smėlis, anot J. Zembrickio, tuo metu jau darė savo pražūtingą darbą ne tik Kuršių nerijoje, bet ir šiandieninės Melnragės-Karklės ruože. Jis rašė: "Audros sunešė daugybę smėlio kopų, ypač švyturio apylinkėse, jos slinko vis toliau į sausumą. Galiausiai visiškas užpustymas ėmė grėsti miesto plytinei (prie Liepojos kelio - šiandien "Žemynos" gimnazija). Jos nuomininkas, Uosto statybos inspektorius Johnas, dėl to 1796 m. skundėsi Gumbinės kamarai ir 1797 03 24 grasino magistratui: jeigu šis nesiimsiąs priemonių užpustymui sustabdyti, nemokėsiąs nuomos mokesčio; kartu ir miestiečiai tuo klausimu kreipėsi į magistratą."

1834 m. balandžio 6 d. įsakas, kuriuo perduoti smėlynai už švyturio miestui. Klaipėdos miesto Melnragės impotekos knyga iš LVIA.

Po magistrato pareiškimo Gumbinės kamara įgaliojo Miškų departamento tarėją susipažinti su padėtimi vietoje, bet tik po metų - 1798 m. atvyko vyriausiasis girininkas von Wangenheimas, kuris apžiūrėjęs teritoriją savo rašte miestui pateikė problemos sprendimo kelią rašydamas:

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Pasibaisėjo vaikų elgesiu – ragina drausminti net tėvus nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Klaipėdos senamiestyje įrengta milžiniška šachmatų lenta vilioja ne tik šio žaidimo gerbėjus....

Klaipėdos r. policijos merginų penketukas užėmė 1-ąją vietą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos r. policijos merginų penketukas, niekada prieš tai nežaidęs futbolo, Masinio...

Suimtas vyras, kuris spardė ir mušė savo kūdikį nuotrauka, foto

Kriminalai, Kauno apylinkės teismas pirmadienį leido trims mėnesiams suimti 23–ejų kaunietį, jis...

Turizmo dienai - nemokami renginiai klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras tęsia gražią ir populiarią tradiciją...

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 33 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...