2019 m. gegužės 26 d. 03:03 val., sekmadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34)

(7)

2013-07-18, 17:55

Gintaras SONGAILA

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

VELNIO RATAS. Algimantas Songaila su sūnumi Gintaru Parke prie "Velnio rato".

© Gintaro SONGAILOS archyvo nuotr.

Mokyklos laikais žiemą su draugais mėgdavome paslidinėti - mūsų, kaip ir daugelio kitų maršrutas, Girulių miško link tradiciškai prasidėdavo nuo miesto parko. Važinėdavomės ir dviračiais. Net ir iš pamokų, kai kartais ištrūkdavome, mus tarsi kas traukdavo į miesto parką. Tikriausiai mus traukdavo įspūdinga miško aplinka, takų takelių pynė.

ŽAIDIMAI. Algimantas Songaila su sūnumi Gintaru Parko žaidimų aikštelėje - ant kiaulės, šalia arkliuko.

Nors nuo seno atsimenu masinį dalyvavimą šokiuose miesto parke ir iš ten sklindantį triukšmą, tačiau man pačiam ir mano draugams tai nebuvo įdomu. Užtat mano pusseserės Angelė ir Birutė ten apsilankydavo. Kai tėvai dar buvo jaunesni - jie dažnokai čiuožinėdavo miesto parko šokių aikštelėje įrengtoje ledo čiuožykloje (man ir mano broliui, rodos, neteko, tačiau mes čiuožyklas juk įsirengdavome kieme).

Žodžiu, miesto parkas buvo neatskiriama klaipėdiečių viešo gyvenimo dalis. Juk tai buvo jų poilsio ir pramogų parkas. Klaipėdiečiai čia lankydavosi žymiai gausiau nei šiandien... Galbūt dėl to, kad tais laikais ir pramogų buvo žymiai mažiau, o galbūt ir patys klaipėdiečiai tada labiau vertino tai, ką turi. Keliauti į turistines keliones po egzotiškus užsienio kraštus taip pat ne kiekvienas galėjo.

SONGAILAI. Iš kairės: Elena Songailienė (A. Songailos žmona), Juozas Songaila (A. Songailos tėvas), Algimantas Songaila; ant kelių - A. Songailos sūnus Gintaras Songaila. 1963 m.

Mūsų šeima, net ir išvykusi gyventi į Vilnių, dažnai sugrįždavo į Klaipėdą. Gan neretai linksmai išnaudodavome viešnagės Klaipėdoje laiką, apsilankydami miesto parke. Pėsčiomis visa šeima mėgdavome eiti Melnragės link. Jausdavomės čia kaip namie... Ir tebesijaučiame. Žinoma, tik tie, kurie dar džiaugiamės gyvenimu.

O mano tėvelis, atidavęs kūrybingiausią savo gyvenimo dalį Klaipėdai, neatsiejamas nuo šio miesto, taip pat ir nuo jo parko. Daug ką aš Klaipėdoje matau kaip pavyzdį, ką gali darbštūs, savarankiškai mąstantys žmonės, kaip jie po savęs palieka aplinką, kurioje gerai jaučiasi visi. Paveldą, kuriuo naudodamiesi ir kiti gali kurti prasmingesnį, kokybiškesnį gyvenimą.

Informacija

Visuomeninis judėjimas "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką" prašo atsiliepti žmones, turinčius įdomių prisiminimų ar nuotraukų apie parką, buvusius parko darbuotojus. Kontaktinis asmuo - Jolanta Norkienė (tel. 8 686 85468). Atsiliepusiųjų atsiminimai bus užrašyti, o nuotraukų laukiama el. paštu: klaipedaparkas@gmail.com. Nemokamai nuskenuoti senas parko fotografijas ir išsiųsti galima Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekos interneto skaitykloje. Visos Jūsų nuotraukos bus įrašytos į kompiuterines laikmenas ir padovanotos Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekai, Mažosios Lietuvos istorijos muziejui ir kt. O atsiminimai suguls į knygą apie parką.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Del aiksteles 2

2016-03-26   20:17

IP: 86.100.83.141

Sokiu ir ciuozyklos aiksteles, tai du skirtingi vienetai, nereikia maisyti...

Dėl aikštelės

2013-07-19   13:54

IP: 78.61.119.146

Vasarą toje pat aikštelėje vyko šokiai, o žiemą ją užpildavo vandeniu ir būdavo čiuožykla. Aikštelė būdavo aptverta tinkline tvora ir abi pramogos buvo mokamos. Stovėdavo kontrolierius ir tikrindavo bilietus.

as

2013-07-19   08:42

IP: 212.59.6.119

idomu, tik noriu patikslinti, kad šokių ir čiuožimo aikštelės buvo atskiros.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Sekmadienį klaipėdiečiai "Riedės į vasarą" nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 26 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir...

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...