2020 m. gegužės 31 d. 08:57 val., sekmadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34)

(7)

2013-07-18, 17:55

Gintaras SONGAILA

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

VELNIO RATAS. Algimantas Songaila su sūnumi Gintaru Parke prie "Velnio rato".

© Gintaro SONGAILOS archyvo nuotr.

Reklama

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Algimantas Songaila - pirmasis Klaipėdos miesto parko direktorius

Tęsinys. Pradžia - liepos 12 d. numeryje.

Aš pats gimiau Vilniuje 1962 m., kai mano tėvelis mokėsi partinėje mokykloje, ir į Klaipėdą grįžome 1966 metais. A. Songaila kurį laiką dirbo buitinio aptarnavimo kombinatų susivienijimo "Pajūris" direktoriumi, taip pat - Klaipėdos statybos tresto komunistų partijos sekretoriumi, tačiau ilgiausiai jis dirbo Klaipėdos miesto vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotoju (iki pat 1981 m., kai dėl nesutarimų su tuometiniu Klaipėdos komunistų partijos sekretoriumi Jonu Gurecku, Sąjūdžio pradžioje tapusiu SSKP komunistų platformos veikėju, jis išvyko gyventi ir dirbti į Vilnių, kur iki savo ankstyvos mirties dirbo Profsąjungų Tarybos "kultmasinio" skyriaus vadovu).

Kažin ar surastumėme kokį nors reikšmingesnį tuometinės Klaipėdos kultūros, švietimo, sporto, sveikatos objektą, kurį kuriant nebūtų prisidėjęs Algimantas Songaila, kai jis dirbo Alfonso Žalio, Valentino Greičiūno ir kt. komandoje. Tai buvo metai, kai Klaipėda tapo lietuvišku miestu, pritraukiančiu čia gyventi ir dirbti daug menininkų, mokslininkų, kitų šviesesnių žmonių. Kas pažinojo mano tėvelį (o tokių buvo daug), turbūt sutiks, kad jis buvo itin energingas, pilnas įvairių sumanymų, sugebantis bendrauti ir įtraukti į veiklą kitus, pasišventęs žmonėms.

ALGIMANTAS Songaila 1966/67 m.

Aš pats nuo mažens labai dažnai lankydavausi ir vaikščiodavau parke, nes tėvai mėgo čia atvesti ir mane, ir mano jaunesnįjį brolį Nerijų. Svečiuodavomės pas tetą, keliaudavome iki pat Melnragės. Miesto parko aplinką atsimenu nuo pat darželio Sporto gatvėje laikų, kai čia pasivaikščioti atvesdavo ir darželio auklėtojos. Tiesa, mėgautis atrakcionais nelabai galėjau, nes mane nuo jų pykindavo. Atkakliai mėgindavau įveikti šį negalavimą, tačiau nepavykdavo dorai pasisupti net ant sūpynių-laivų. Miesto parko žaidimų aikštelę, skirtą mažiesiems, gerai atsimenu dar nuo to laiko, kai pradėjau atsiminti ir save patį (kiek pamenu, aikštelėje buvo mediniai arkliukai, ant kurių supdavausi dar būdamas mažylis, o ir "pasakų namelis" tuomet jau stovėjo).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Del aiksteles 2

2016-03-26   20:17

IP: 86.100.83.141

Sokiu ir ciuozyklos aiksteles, tai du skirtingi vienetai, nereikia maisyti...

Dėl aikštelės

2013-07-19   13:54

IP: 78.61.119.146

Vasarą toje pat aikštelėje vyko šokiai, o žiemą ją užpildavo vandeniu ir būdavo čiuožykla. Aikštelė būdavo aptverta tinkline tvora ir abi pramogos buvo mokamos. Stovėdavo kontrolierius ir tikrindavo bilietus.

as

2013-07-19   08:42

IP: 212.59.6.119

idomu, tik noriu patikslinti, kad šokių ir čiuožimo aikštelės buvo atskiros.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Buvę emigrantai verslo nišą rado gimtinėje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kai prieš keletą metų su keturiais lagaminais du jauni žmonės – iš...

Puikiai įvertinta jaunoji pianistė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantino metu, gegužės mėnesį, Kauno 1-oji muzikos mokykla ėmėsi ambicingo projekto...

Istorinis skrydis: pakilo "SpaceX“ raketa su dviejų JAV astronautų įgula nuotrauka, foto

Pasaulis, JAV bendrovės „SpaceX“ erdvėlaivis „Crew Dragon“ šeštadienį sėkmingai pradėjo istorinį pirmąjį pilotuojamą...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 14 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 19 min.

Pasaulis, Paskelbta prieš 27 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 36 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...