2018 m. lapkričio 18 d. 02:08 val., sekmadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (31)

(6)

2013-05-02, 17:34

Jolanta NORKIENĖ

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (31) nuotrauka, foto

PIRMENYBĖS. Parko miestučių komanda Lietuvos rinktinėje TSRS pirmenybėse 1983 metais Dušanbėje (Tadžikija).

© Asmeninio archyvo nuotr.

Miestučių centras

Dauguma netoli parko gyvenančių berniukų sportuodavo parke. Sigitas prisimena, kad tokie vaikai, kartu ir jis, buvo vadinami "parkiniais".

ČEMPIONATAS. 1986 m. Pabaltijo miestučių čempionatas Klaipėdos parke.

"Tik sniegui nutirpus žaisdavome miestučius ir taip iki pat spalio pabaigos, kol neužšaldavo. O žiemą eidavome į čiuožyklą. Mums nebuvo kada liūdėti ar prisigalvoti kokių nesąmonių, mes daug sportuodavome. Visi "parkiniai" užaugo dorais žmonėmis, nė vienas nesėdėjo kalėjime", - pasakojo pokalbininkas.

Kiekvienų metų vasarą Klaipėdos kultūros ir poilsio parke vykdavo miestučių čempionatai ir Klaipėdos parko komanda buvo stipriausia Lietuvoje. Klaipėdoje vykdavo ir Pabaltijo čempionatai, atvykdavo dalyvių iš Estijos, Latvijos, Kaliningrado. Čempionatai Klaipėdoje buvo rengiami iki 1990 metų.

MIESTUČIAI. Šis žaidimas parke buvo bene populiariausias - jį žaisdavo parko vaikai, suaugusieji, miesto komandos, vykdavo įvairūs čempionatai. 

1991 metais oficialių rungtynių neliko, tačiau entuziastai žaisdavo savarankiškai. Iki tol, kol metalo vagys pasisavino miestučių aikštelės metalo lapus.

Sigito sporto karjera truko apie 30 metų. Kiekvienais metais jis važiuodavo į Lietuvos ir TSRS čempionatus, pirmenybes, garbingai pasirodydavo, visada būdavo aukščiausioje lygoje.

Sigitas dirbo Klaipėdos mėsos kombinate, o laisvu laiku žaisdavo miestučius. Kai tekdavo važiuoti į varžybas, už tas dienas darbovietė mokėdavo darbo užmokesčio vidurkį.

1991 m., kai baigėsi jo, kaip sportininko, karjera, Sigitas savo namo šalia parko pirmajame aukšte atidarė alaus barą.

"Linksmi buvo laikai, per dieną parduodavome už maždaug 13 tūkstančių rublių. Manęs niekas nereketavo. Gal bijojo, nes buvau sporto meistras. Verslas truko apie pusantrų metų, kartą mėnesiui apsirgau, atsiguliau į ligoninę ir baro veikla sustojo", - pasakojo Sigitas.

Kasdienės pramogos

Vasarą beveik prie kiekvieno medžio ant patiesalų sėdėdavo žmonės, valgydavo, gerdavo limonadą, alų. Patys atsinešdavo valgius, gėrimus arba nusipirkdavo parke. Parko teritorijoje buvo prekybinis paviljonas ir du kioskai. Prekiaudavo alumi, limonadu, vynu 3 litrų talpos stiklainiuose. Juos atsidarę poilsiautojai vyną semdavo samčiu ir pildavo į puodukus. Per parką ėjo vandentiekis, todėl buvo daug vandens kranų, iš kurių iki pat vėlyvos žiemos buvo galima atsigerti vandens.

Šiltu sezono metu parkas buvo pilnas draugovininkų iš įvairių miesto organizacijų. Jie vaikščiodavo su raiščiais po tris ar keturis ir padėdavo policininkams gaudyti girtus, sudrausmindavo triukšmadarius. Už budėjimą draugovininkams įmonės pridėdavo po dvi dienas atostogų.

Informacija

Visuomeninis judėjimas "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką" prašo atsiliepti žmones, turinčius įdomių prisiminimų ar nuotraukų apie parką, buvusius parko darbuotojus. Kontaktinis asmuo - Jolanta Norkienė (tel. 8 686 85468). Atsiliepusiųjų atsiminimai bus užrašyti, o nuotraukų laukiama el. paštu: klaipedaparkas@gmail.com. Nemokamai nuskenuoti senas parko fotografijas ir išsiųsti galima Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekos interneto skaitykloje. Visos Jūsų nuotraukos bus įrašytos į kompiuterines laikmenas ir padovanotos Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekai, Mažosios Lietuvos istorijos muziejui ir kt. O atsiminimai suguls į knygą apie parką.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Arūnis

2017-06-28   12:13

IP: 78.57.208.240

O Sigutis Pinikas jau miręs?

Dmitrij

2013-05-03   08:27

IP: 85.206.61.58

Dušanbė yra Tadžikistane, o ne Kirgizijoje. Žurnaliuga lohas

Nijole

2013-05-02   21:56

IP: 78.61.217.248

Pamirsau pasakyti nuosirdu ACIU p. Jolantai uz parko atgimima, uz idomius straipsnius, uz vaikystes ir jaunystes prisiminimus. Geros kloties Jums gerb. Jolanta!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Božolė šventėje populiariausia buvo svogūnų sriuba nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmą kartą Klaipėdoje surengta Božolė šventė didelio antplūdžio švenčiančiųjų nesulaukė, tačiau sujudimas...

Ramūnas Karbauskis: PVM lengvata malkoms bus nuotrauka, foto

Lietuva, „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada Seime palaikyti prie valdančiųjų prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymą...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Žmonės, Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 10 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...