2018 m. lapkričio 21 d. 22:55 val., trečiadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (31)

(6)

2013-05-02, 17:34

Jolanta NORKIENĖ

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (31) nuotrauka, foto

PIRMENYBĖS. Parko miestučių komanda Lietuvos rinktinėje TSRS pirmenybėse 1983 metais Dušanbėje (Tadžikija).

© Asmeninio archyvo nuotr.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Prisiminimais apie parką pasidalino klaipėdietis Sigitas Pinikas. 56-erių vyras gimė, užaugo ir iki šiol gyvena šalia parko.

Sigito šeima pasistatė šalia parko namą. Tėvelis Aleksas buvo savamokslis statybininkas, turėdamas kelis pagalbininkus statydavo aplink parką namus, statė net šalia parko esančią tuberkuliozinę ligoninę.

Sporto pasiekimai

Sigitas parke matydavo vyresnius vyrus sportuojant, žaidžiant miestučius ("gorodki"), mėtant lazdas. Sigitas, būdamas šešerių, dar nedrįsdavo prie jų žaisti. Tik jiems išėjus su vienmečiais draugais užimdavo jų vietą. Vėliau vyresnieji pakviesdavo žaisti kartu. Vaikas išdrąsėjo, jam pradėjo sektis.

Paprastas klaipėdietis stalius Valentinas Kulikas padirbo mažiesiems žaidėjams pirmąsias geležimi apkaustytas lazdas. Pirmasis ir ilgametis jų treneris buvo didelis sporto entuziastas Adolfas Krizonis.

KOMANDA. Po apdovanojimų LTSR ir Pabaltijo čempionate 1983 m. Iš kairės: Sigitas Pinikas, Sergejus Bagaevskis, Valdemaras Adulas, Romas Gecevičius, Vladimiras Mudrovas, Evgenijus Marokanovas ir treneris Adolfas Krizonis.

1967 metais Klaipėdos kultūros ir poilsio parke vyko Lietuvos jaunučių čempionatas. Sigitui buvo dešimt metų. Jis buvo labai taiklus, čempionate užėmė pirmąją vietą. Garbės raštus ranka parašydavo ir įteikdavo tuometinė parko direktorė Bronė Valickienė.

1972 metais Sigitas jau buvo kandidatas į sporto meistrus. Būdamas 14 metų Sigitas tapo Respublikos rinktinės nariu, TSRS čempionate Leningrade atstovavo Lietuvai, antrojoje grupėje užėmė trečiąją vietą.

1980 metais Soligorske (Baltarusija) Sigitas pirmasis Lietuvoje išpildė sporto meistro reikalavimus. Antrasis buvo taip pat iš parko komandos - klaipėdietis Valdemaras Adulas.

Virė aktyvus sportinis gyvenimas

Iš pradžių parke sporto aikštelės buvo nesutvarkytos, miestučius žaisdavo ant smėlio. Vėliau iš uosto gauta metalo gabalų grindims, aplink sudėtos lentos, pastatyta atsimušimo tvora lazdoms, kad pagaliai toli nenuskrietų. Žiūrovai žaidimą stebėjo už tvoros, kad jų nesužeistų. Užtverta teritorija buvo 600 kvadratinių metrų ploto.

"Parke buvo visas sporto aikštynas. Miestučių, rankinio, tinklinio ir krepšinio aikštelės buvo dengtos šlaku, todėl labai dulkėdavo. Dažnai šlaką laistydavo vandeniu. Futbolą žaisdavome rankinio aikštelėje. Nuo šlako būdavome juodi, už tvoros buvo šiferiu dengtas lauko dušas su šaltu vandeniu", - pasakojo pokalbininkas.

TRADICIJA. Pažaidę futbolą vyresni vaikai po to traukdavo į parko šokius.

Pasak Sigito, vaikai patys prižiūrėdavo aikšteles, pavasarį dažydavo tvoras, šluodavo aikšteles, grėbdavo nukritusius lapus, rinkdavo šakas.

Sporto aikštelėse nuolat vykdavo miesto spartakiados. Ypač aktyvūs buvo darbo kolektyvai. Parke nuolat treniruodavosi įvairių statyklų, gamyklų, kombinatų bei kitokių įmonių komandos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Arūnis

2017-06-28   12:13

IP: 78.57.208.240

O Sigutis Pinikas jau miręs?

Dmitrij

2013-05-03   08:27

IP: 85.206.61.58

Dušanbė yra Tadžikistane, o ne Kirgizijoje. Žurnaliuga lohas

Nijole

2013-05-02   21:56

IP: 78.61.217.248

Pamirsau pasakyti nuosirdu ACIU p. Jolantai uz parko atgimima, uz idomius straipsnius, uz vaikystes ir jaunystes prisiminimus. Geros kloties Jums gerb. Jolanta!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Į prezidentus oficialiai užsiregistravo N. Puteikis nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo „valstiečių“ frakcijos atstovas Lietuvos Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis...

Šešiolikmečių klaipėdiečių triumfas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje vykusiame pirmajame naujojo Europos jaunimo krepšinio lygos...

"Negalime kontroliuoti kainų, bet galime keisti įpročius" nuotrauka, foto

Ūkis, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad nauja maisto kuponų sistema padės...

Lietuvos teatro poetas Klaipėdoje buvo laimingas nuotrauka, foto

Kultūra, Paskutinį savo gyvenimo savaitgalį vienas garsiausių Lietuvos teatro režisierių Eimuntas Nekrošius praleido...

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...