2018 m. lapkričio 16 d. 14:04 val., penktadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (21)

(11)

2013-01-10, 20:01

Klaidas PERMINAS

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (21) nuotrauka, foto

LAIVELIAI. Klaido vienas pirmųjų "pasiplaukiojimų" laiveliu.

© Vaclovo PERMINO nuotr.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Tęsinys. Pradžia sausio 4 d. numeryje.

Kiek vėliau parko prieigose atsidarė kavinukė "Klevas", kurioje man įdomiausias vaizdas buvo pastato išorėje stogo konstrukcijų "apkabintas" gyvas klevas. Joje esu buvęs vos keletą kartų. Kur kas įdomiau buvo lankytis šalia esančiame pastatėlyje atidarytame "Juoko kambaryje" su kreivais veidrodžiais bei elektroninių žaidimų salėje (čia dažniausia kaina už žaidimą, kaip ir Buities rūmuose buvusioje panašioje salėje - 15 kapeikų).

Net kai mūsų, kiemo draugų, tikslas nebuvo pats poilsio parkas, mes dažnai pro jį pravažiuodavome dviračiais ar tiesiog pasivaikščiodavome po jį keliaudami į Melnragę ar Girulius, prie jūros. Vieną kartą aptikome vietą, kurioje pasikapsčius buvo galima rasti turbūt karo metu iššautų kulkų (tuomet jau žinojome, kaip atrodo iššautas ir neiššautas šovinys). Būdavome smalsūs ir žingeidūs. Kartą sugalvojome kelias iškastas kulkas padėti ant geležinkelio bėgių ir pažiūrėti, kas iš tų kulkų liks pravažiavus traukiniui. Pravažiavus traukiniui, iš kulkų liko "blynas". Vieną tokį ir dabar tebeturiu kaip to meto prisiminimą. Tokiu pat būdu esame išbandę ir smulkių kapeikų tvirtumą.

To meto parkas mano atmintyje išliko kaip saulėta, vasariška ir taiki vieta, pilna linksmai nusiteikusių žmonių - visų pirma - vaikų. Niekada šioje vietoje neteko regėti ar girdėti jokių barnių, piktų rėkavimų ar kitokių nemalonių situacijų.

Draugysčių su merginomis laikotarpis sutapo su parko nykimo laikotarpiu. Nors šaligatvių plytelių tarpuose žolė augo vis aukštesnė, tarp parko medžių daugėjo šiukšlių, o prie atrakcionų - nuorūkų, stiklo duženų ir alaus kamštelių, tačiau vis dar būdavo malonu nueiti į pasimatymą parke, pasivaikščioti po jį.

VAIKYSTĖ prabėgo smagiai. Karuselėje ant arkliuko.

Tuo metu dar buvo bandymų parką gaivinti - "Vaikų sektoriuje" buvo pastatyti keli dideli pripučiami atrakcionai, kurie ilgai ten vis dėlto neišbuvo. Paskutinį kartą "Velnio ratu" kilau su būsima žmona Rože 1998 m. Tas kartas labai akivaizdžiai paliudijo atrakcionų parko agoniją - nors nusipirkome bilietėlius vienam kartui, atrakcioną reguliuojantis vyriškis leido mums pakilti antrą kartą nemokamai. Tuo metu parko atrakcionai jokio pelno nebenešė ir keli vis dar tebeveikusieji gyvavo paskutiniąsias dienas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ieva

2013-01-19   17:33

IP: 78.62.172.202

Žiemą parko aikštelėje būdavo įrengiama čiuožykla, kurioje netrūkdavo čiuožėjų. Teko ir man joje čiuožinėti apie1957-1958 metus.

klaipediete

2013-01-11   13:30

IP: 85.232.154.69

Kiekvieną savaitę skaitau straipsnelius apie mūsų parką, nes čia ir mano jaunystės parkas, labai gaila, kad tada turėti fotoaparatą ir mokėti ,,fotkinti'' ne kiekvienas turėjo ir galėjo, todėl ir nuotraukų nėra, viskas liko tik prisiminimuose. Patiko karusėlės, velnio ratas po to šokiai, fontanėliai iš kurių galėjei atsigerti.Dabar kai nueiname su dukra ir anukėliu papasakoju kas kokioj vietoj stovėjo. Nieko nelike, tik tualėto gruvėsiai. Laikas daro savo darba...

Klaidui

2013-01-11   11:52

IP: 82.135.247.109

Ačiū ! Šiltas jausmas perskaičius - tarsi pasivaikščiojau po vaikystės parką :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

„Smiltynės perkėla“: laivo į Nidą teks palaukti nuotrauka, foto

Jūra, Didelio turistų susidomėjimo sulaukusį kelionės į Nidą katamaranu būdą 2014 m. pasiūliusi...

Įvertino situaciją mieste: žolė lipa ir ant gatvių nuotrauka, foto

Klaipėda, Stotelę nuo autobuso skiria dviračių takas, kai kuriose gatvėse ne tik lopas...

Šiandien - "Neptūno-Akvaservis" rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠĮVAKAR nuo 18 val. Klaipėdos "Neptūno-Akvaservis" krepšininkai savo aikštėje (S. Dariaus ir...

Savaitgalį Klaipėdoje - žiemos sporto šakų festivalis nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien Klaipėdoje startuoja ir iki sekmadienio vakaro vyks pirmą kartą mūsų mieste...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...