2018 m. lapkričio 17 d. 18:11 val., šeštadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (20)

(9)

2013-01-03, 19:50

Klaidas PERMINAS

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (20) nuotrauka, foto

ARKLIUKAS. Klaidas "joja" ant arkliuko, nors labiau patikdavo elniukai.

© Vaclovo PERMINO nuotr.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Ankstyviausių mano pažinties su parku akimirkų neprisimenu – pirmą kartą į parką važiavau vaikiškame vežimėlyje, nes pirmuosius savo gyvenimo metus praleidau Pušyno gatvėje. Laisvalaikiu su tėvais Janina ir Vaclovu arba aukle Asia keliaudavau į Žalgirio stadioną arba Kultūros ir poilsio parką pakvėpuoti grynu oru. Tačiau parko ore tvyrodavo ne tik pušų ar kitokie gamtos kvapai. Ties vakarine parko dalimi esanti geležinkelio linija taip pat turėjo ir tebeturi specifinį naftos produktų kvapą. Pastarasis kvapas man yra neatsiejamas nuo parko ir jis man nėra nemalonus, galbūt ir dėl vaikystės nostalgijos.

Vaikų sektorius

Pirmi mano ryškesni parko vaizdai yra susiję su sūpuoklėmis, kai buvau darželinukas (apie 1979-1980 m.). Kadangi buvau mažas, pirmiausiai tėvai vesdavosi mane į taip vadinamą vaikų sektorių. Čia stovėjo į akis krentantis medinis bilietų kasos pastatas. Jis buvo pastatytas kaip pasakų namelis, gražiomis langinėmis ir nudažytas ryškiomis spalvomis. Atrodo, kurį laiką net tikėjau, kad namelis stovi ant vištos kojelės.

KASA. Klaidas perka bilietėlį sūpynėms vaikų sektoriuje.

Man buvo leidžiama, palipus laipteliais, paduoti pinigus, už kuriuos kasininkė parduodavo bilietėlį sūpuoklėms. Sūpuoklės-atrakcionai, kuriuos pamenu, buvo geltonas "Saturnas" (šiek tiek į kairę nuo kasos), įvairiaspalviai "Laiveliai" (į dešinę nuo kasos), karuselė "Elniukai" (arčiau Pušyno gatvės), paprasta karuselė su porinėmis sėdynėmis. "Elniukų" karuselėje buvo sumontuotos elnių ir arkliukų formos sėdynės. Man kažkodėl labiau norėdavosi atsisėsti ant elniuko ir laikytis už jo ragų. Aikštės rytinėje dalyje buvo mašinyčių, kurias galėjo vairuoti vaikai, aikštelė. Vienas įdomesnių dalykų man, kaip vaikui, buvo kasdieniniame gyvenime nesutinkami atrakcionų saugos diržai su stambiomis (tuo metu man jos iš tiesų atrodė stambios) metalinėmis sagtimis.

Taip pat įsiminė tinklinio aikštelė, nors nepamenu, kad būtų tekę matyti ką nors ten žaidžiant šį žaidimą. Šioje vietoje tebėra išlikę stulpai tinklui tvirtinti ir teisėjui sėdėti. Į pastarąjį mėgdavau ir aš užsikabaroti. Tuo metu itin populiarią čiuožyklą pamenu lyg per rūką – žiemą į parką eidavome retai.

"VELNIO RATAS". Su mama prie "Velnio rato".

Kiek tolėliau, einant link suaugusiųjų sektoriaus, buvo miestučių žaidimui skirta aikštelė. Pamenu, kad ten buvo žaidžiama, o žiūrovų taip pat netrūkdavo. Įsiminė stiprus garsas, kai lazda atsitrenkdavo į figūrėles. Vėliau šalia miestučių aikštelės buvo įrengtas mašinėlių vyresniems atrakcionas. Tai buvo vienas populiariausių atrakcionų, prie jo nusidriekdavo netrumpa eilė. Kol laukdavau eilėje, nusižiūrėdavau greičiausią ir lengviausiai valdomą mašinytę, kurią, atėjus mano eilei, būtinai kas nors užimdavo nespėjus man pribėgti. Iš aikštelės sklisdavo specifinis elektros prietaisų skleidžiamas kvapas. Labai nepatiko kai po kurio laiko viduryje aikštelės buvo įrengti stovai, o vairuoti leisdavo ne bet kuria kryptimi, kaip anksčiau, o tik ratu. Bet vis tiek pavykdavo padaryti avariją – atsitrenkti į kitą vairuotoją, ko dauguma ir siekdavo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaidui

2013-01-04   14:09

IP: 82.135.247.109

Labai ačiū, kad taip išsamiai ir įdomiai aprašėte ir priminėte net atrakcijonų pavadinimus !

ji

2013-01-04   12:56

IP: 195.182.76.3

Fainiausia ten buvo juokingų veidrodžių karalystė :)
Labai smagu paskaičius šį straipsnį prisiminti visas sūpuokles, atrakcionus - kokie jie įvairūs buvo... Dėkui autoriui už jų aprašymą ir prisiminimų atgaivinimą.

Arūnas

2013-01-04   12:43

IP: 78.58.32.117

O kokia čiuožykla ir šokių aikštelės buvo prieš 35-40 metų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Ramūnas Karbauskis: PVM lengvata malkoms bus nuotrauka, foto

Lietuva, „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada Seime palaikyti prie valdančiųjų prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymą...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Žmonės, Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Visuomenė vienijasi ir kyla į aktyvią kovą prieš taršą nuotrauka, foto

Klaipėda, Keli šimtai aktyvių piliečių šeštadienį nuo 11 val. susirinko į mitingą Atgimimo...

Lietuva, Paskelbta prieš 50 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...