2019 m. vasario 24 d. 07:53 val., sekmadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (18)

(7)

2012-12-20, 20:01

Jolanta NORKIENĖ

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (18) nuotrauka, foto

ŽIEMA. Arnomedas su kaimynu Dainiumi ir šuniu Rudžiu parke žiemą.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Savo prisiminimais pasidalino Arnomedas Galdikas, gimęs Klaipėdoje 1968 metais, augęs šalia parko ir gyvenantis čia iki šiol. Visą savo gyvenimą vyras sieja su parku.

Tik pradėjęs vaikščioti, jei namų vartai buvo palikti atidaryti, išbėgdavo į parką. Tuomet labai mėgdavo pasisupti mediniuose ančiukuose. Juos parko prižiūrėtojos rytais išnešdavo ir vakare įnešdavo.

Savo gyvenimą šalia parko Arnomedas norėtų suskirstyti į 3 etapus - vaikystės, Lietuvos dviejų dešimtmečių nepriklausomybės ir parko atgijimo.

Žiemos linksmybės

Vaikams ypač patikdavo karuselė su arkliukais. Žiemą arkliukus išveždavo ir vaikams sakydavo, kad juos išvežė į šiltuosius kraštus ilsėtis, ir jie tuo tikėdavo. Tikėjimas baigėsi, kai vienąkart arkliukus pamatė sukrautus parko administracijos kieme. Šiltieji kraštai tebuvo parko administracijos palėpė. Vaikai taip pat tikėjo, kad parko pasakų namelyje gyvena ragana.

SŪPUOKLĖS. Vaikai mėgdavo pasisupti mediniuose ančiukuose. 

Gruodį, kai čiuožykloje išpildavo ledą, vaikai jau žinodavo, kad greitai bus Naujieji metai. Žiemą parke buvo ramu, tylu, net ir vaikų aikštelėje. Tačiau tik tol, kol iš čiuožyklos nepasigirsdavo muzika. Mažieji labai laukdavo, kol parko čiuožykloje papuoš eglę. Tada čiuožykloje pasirodydavo Senelis Šaltis su snieguole. Sovietiniais laikais nešvęsdavo Kalėdų.

Žiemą parke daug slidinėjo, važiuodavo su rogutėmis. Parke buvo daug kalniukų. Mažiesiems užtekdavo kalvelių, suaugę traukdavo giliau į parką.

Parko pamokos

Mokyklos vesdavo vaikus į parką, kuriame vykdavo gamtos pažinimo pamokos. Parke mokė mylėti gamtą, medžius - egles, pušis, ąžuolus, beržus ir kitus. Voverės šokinėdavo, geniai kaldavo ir žalčiukų rasdavo, po to išdykaudami merginoms į kišenes jų pridėdavo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

buvusi klaipediete

2012-12-30   11:32

IP: 79.132.160.214

mokiausi 1 vidurineje, praūžus audrai po pamokų eidavome tvarkyti parko - rinkti šakų ir krauti į krūvas. Kai auklėtoja pranešdavo "šiandien 3 val renkamės prie parko vartų" - džiaugdavomės galėdami pabendrauti už mokyklos ribų su klase. Dabar moksleiviai rūko, geria, svaiginasi, jų negalima "išnaudoti", užtat klesti blogis.

saule

2012-12-26   01:47

IP: 86.178.35.180

o man patikdavo sis parkas, nors nebe teko man uztikti ciuozyklos, bet vis dar pamenu pirmaji pasivazinejima velnio rate ir tuos nedidukus linksmuosius kalnelius ir pasivaiksciojimus su tevais parko takeliais :)))

Sigitas

2012-12-21   11:19

IP: 78.58.32.117

1968 metais gimęs jau tik mažą to parko galybės dalį užtiko.Kokia čiužykla buvo, o vasarą šokių aikštelė? Miestučiais žaisdavo kone visas rajonas ir Lietuvos čempionų buvo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Pajūrio švyturiams suteikia šansą atgimti nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) artimiausiu metu planuoja pasiūlyti savivaldybėms perimti švyturius,...

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Elfrida, Elmaras, Elmyra, Gedkanta, Gedkantė, Gedmantas, Gedmantė,...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“.

Į „Euroviziją“ Lietuva siunčia Jurijų nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio vakarą LRT didžiojoje studijoje vyksta lemtingas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos tiesioginis eteris....

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...