2020 m. liepos 3 d. 22:07 val., penktadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (13)

(3)

2012-11-15, 17:22

Danutė SKRABYTĖ-KELIUOTIENĖ

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (13) nuotrauka, foto

RATAS. Pakilus apžvalgos ratu miestas ir jo apylinkės atsiskleisdavo visa didybe.

© Linos LENKAITĖS nuotr.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Baigusi mokslus 1966 m. su paskyrimu atvykau į Klaipėdą. Pavasaris. Na, ir prasidėjo... Kur? Ogi Poilsio parke. Tai romantiški pasimatymai prie samanoto pasakų namelio (bilietų kasos), pasivaikščiojimai su berneliu, tada dar neasfaltuotais takeliais. Bet tada tai mums nesukėlė jokio diskomforto. Svarbiausia buvo akių blizgesys, gražūs žodžiai, švelnūs prisilietimai. Svaigino pušų pumpurai, alyvų žydėjimo dvelksmas ir nuostabūs paukščių koncertai.

Ėjome ir į šokius. Dažnai grodavo orkestras. Nei išgėrusių, nei su alaus skardinėmis rankose nematydavome. Viskas buvo daug paprasčiau ir kultūringiau.

RATELIAI. Smagūs šeimų rateliai parke. 1980 m.

Ištekėjau. Už poros metų gimė sūnus. Nors gyvenome miesto pietinėje dalyje, dažnai su šeima atvykdavome į mūsų parką. Sūnus mėgo karuseles, joti ant arkliuko, traukinuką, išbandyti banguojančius kalnelius, o ypač patikdavo važinėtis mini elektromobiliu su guminiais "kaliošais". Visada užsukdavome į mums labai patikusį kreivų veidrodžių saloną. Juokdavomės iki nukritimo save regėdami nematyto riebumo statinėmis, šeriuotais sliekais, kreivašonėmis kopėčiomis, įmantriai išsiviepusius ir susisukusius įstrižai.

SAMANOS. Žaidžiant iškapstytas samanas atstatydavo į vietą. 1995 m.

Visada turėjome pasiėmę nedidelę kraitelę - gal ką rasime. Kankorėžiai buvo skirti žaidimui ir darbui. Rungtyniaudavome, kuris daugiau pririnksime ir didesnį plotą nuvalysime. Gerai išsijudinę, sušilę ėjome ieškoti uogų. Taip, būtent uogų, nes mėlynių plotelis gražiai derėdavo ties tvora prie katamaranų nuomos punkto, o avietės - netoli kelio į Melnragę. Buvo ir grybų. Nelabai ištaigingų, bet lepšiukų ir keletą šilo baravykų pietų sriubai pagardinti visada rasdavome.

Kai sūnus paaugo, pietaudavome parko kavinukėje. Po to vaikas apžiūrėdavo jūros gyvūnų kolekciją, o mes su vyru tuomet žaisdavome biliardą. Paskiausiai visi trys keldavomės su apžvalgos ratu. O jau įspūdžių! Apačioje mažučiai žmonės šmirinėjo kaip skruzdėlės. Pakilus miestas ir jo apylinkės atsiskleisdavo visa didybe. Kokie buvo įdomūs gatvių labirintai, kiek gražių pastatų ir kamuoliais dūmų rūkstančių ilgų kaminų.

GIMTADIENIS. Parke šeimos ne tik leisdavo laisvalaikį, bet ir švęsdavo įvairias šventes, pavyzdžiui, vaikų gimtadienius. Danutės SKRABYTĖS-KELIUOTIENĖS nuotr.

Šaltu oru parkas taip pat turėjo lankytojų. Labai populiari buvo čiuožykla, kurioje grodavo muzika. Ten siausdavo vaikai ir jaunimas. Žiemą ne kartą geležinkelio pusėje su drauge Egle slidinėjome, o netoliese linksmai sportiškai nusiteikę čiuožė dailininkas Edvardas Malinauskas ir kompozitorius Jonas Domarkas.

O koks svaiginantis pušų, šermukšnių ir berželių aromatas buvo rudenį. Jau asfaltuotais takais važinėdavomės dviračiu, o kai nebūdavo vėjo, žaisdavome badmintoną. Kas to nedarė, drįstu teigti, neteko daug nuostabių sveiko ir malonaus laisvalaikio valandų.

ČIUOŽYKLA. Labai populiari buvo čiuožykla, kurioje gordavo muzika.

Dabar vis dažniau kyla klausimas, kur pastaraisiais metais iš parko dingo paukščiai? Akivaizdu, kad žmonės juos išvarė iš gimtųjų lizdų išgėrę triukšmaudami, mėtydami butelius, leisdami "superdecibelinę" muziką. Prie paukščių emigracijos prisidėjo ir eismo garsai bei dūmų intensyvumas iš Herkaus Manto gatvės, o dabar dar ir įrengtos laipynės medžiuose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

dddddd

2012-11-16   09:43

IP: 82.135.197.142

Jo rusu laikais puvo parkas ir supynes ir skokiai , ciuozykla ..........Toke gera vieta jura o miestas neturi apsvalgos rato supyniu .Nu jei nera protingu galvu kvieskites is kitur specialistus , Latvius kad ir Kylija analogiskas uostamiestys koki atrakcionu parka turi kiek vandens pramogu nu irenge tas karstyne saunu bet ne ta vieta reikejio giruliu miske uz vasaros estrados ,o parke tik supynes atrakcionus veikiancius istisus metus .Miestas nieko pramogoms neturi tik gamyklu ir terminalu ,uztat ir serga zmones nes niekur neturi nueiti pramogoms su seima kiek tusciu plotu miegamuose raj.dddd

Cha cha

2012-11-15   18:10

IP: 78.61.108.205

o žiūrėkit, žilys mažas ant karuselės :)

Pinikas Sigis

2012-11-15   18:08

IP: 78.58.32.117

kurioje gordavo muzika.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Rusai patvirtino sau amžinąjį prezidentą nuotrauka, foto

Pasaulis, Rusijos gyventojai aiškia balsų dauguma pritarė Konstitucijos reformai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis,...

Vaikus ugdyti namuose panoro tik dvi šeimos nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti namuose pagal...

Kelyje Klaipėda–Kaunas užsidegė automobilis nuotrauka, foto

Kriminalai, Penktadienio vakarą įvyko incidentas kelyje Klaipėda – Kaunas. Pranešta apie atvira liepsna...

Pirtis Trilapio gatvėje ir vėl kursto klaipėdiečių aistras nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Garsusis kareivis Šveikas ne kartą ir ne du buvo prasitaręs: "Vyriausybės, kurios...

Pasaulis, Paskelbta prieš 55 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...