2020 m. liepos 8 d. 14:51 val., trečiadienis

Klaipėdos parko istorija

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (12)

(7)

2012-11-08, 17:44

Živilė BARTKUTĖ

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (12) nuotrauka, foto

TENISAS. Stalo teniso partija parke. 1970 m.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką", publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą.

Mes, vaikai, gyvenantys prie tuometinio Kultūros ir poilsio parko, turėjome patį didžiausią kiemą visoje Klaipėdoje. Tada atrodė, kad yra taip ir tiek. Tik prabėgus metams pradedi suprasti, kokia puiki buvo tavo vaikystė ir paauglystė.

Mūsų rajone dauguma žmonių namus statytis ir juose gyventi pradėjo apie 1953 m. Didžioji dalis buvo šeimos - praktiškai kiekviename name buvo ne po vieną vaiką, gimusį 1954-1962 m. Visi draugaudavo ir kartu švęsdavo įvairias šventes ar tiesiog su visa šeima susirinkdavo parke, organizuodavo smagiausius piknikus. Visi buvome kaip viena šeima. Nuo vaikystės visi visus pažinojome ir leisdavome laiką kartu.

Parkas buvo pilnas įvairiausių sūpynių, lipynių ir panašių atrakcionų. Man labiausiai į atmintį tikrąją to žodžio prasme įsirėžė atrakcionas, vadintas "Drambliu". Užlipdavai "Dramblio" nugara į viršų ir straubliu galėdavai nusileisti žemyn. Kai man buvo berods 3-4 metai, mano vyresnis brolis atsivedė mane į parką ir aš iš karto nulėkiau prie "Dramblio", kurio dar nebuvau mačiusi, nes tai buvo naujas atrakcionas. Jis man tada atrodė didžiulis kaip namas. Puoliau kopti į viršų ir, nežinia kodėl, nusileisti nutariau stovėdama. Tai ir nusileidau - stačia galva žemyn. Gerai viskas, kas gerai baigiasi, bet randas ant kaktos po šiai dienai primena tą puikų ir smagų atrakcioną, kuriuo po to dar daug kartų čiuoždavome ir cypdavome iš laimės.

SŪPUOKLĖS. Su drauge prie sūpuoklių-laivelių.

Kai ūgtelėjome, jau savarankiškai pradėjome bėgioti į parką. Vasaromis iš pat ryto skuosdavome į vadinamąjį vaikų sektorių ir laukdavome ateinant vadovės Virginijos Čepaitės. Ją visi vaikai be galo mylėjo. Galvoju, jog ir ji mus taip pat mylėjo, nes tokio atsidavimo nesuvaidinsi. Ko tik mums nepriorganizuodavo. Vykdavo stalo teniso čempionatai ir piešinių konkursai, keliaudavome prie Danės skardžio Tauralaukyje ir prie Kalotės ežero.

Visi supratome, kad parkas yra mūsų visų ir jį reikia saugoti, tai taip pat jos nuopelnas. Budėdavome vaikų sektoriuje ir labai atsakingai saugodavome, kad tie, kurie neatsargiai elgiasi, nesusižalotų ar nesugadintų atrakcionų. Po budėjimo, kai vaikų sektorius jau užsidarydavo, geriausias prizas būdavo nemokamai apsukti kelis ratus ant "Velnio rato". Juo pakilus į patį viršų per visas pušų viršūnes matydavosi net mūsų namai. Džiaugsmas liedavosi per kraštus.

Tarp vaikų ir suaugusiųjų sektorių buvo sporto sektorius - krepšinio, futbolo ir tinklinio aikštelės, kuriose sportuodavome iki devinto prakaito. Susipykdavome ir vėl susitaikydavome, nes dažnokai kiekvienas žaisdavome pagal savo taisykles, nes tų tikrųjų, ko gero, niekas taip ir nežinojo. Ten buvo ir "miestučių" aikštelė, kurioje vykdavo net respublikinės pirmenybės. Turėjome ir savo Lietuvos TSR čempioną Sigitą Piniką, kuriuo visi labai didžiavomės. Parke buvo ir biliardinė, kur stovėjo berods pora rusiško biliardo stalų, bet ten mūsų niekas neleisdavo, ten buvo suaugusių vyrų teritorija.

AKIMIRKA. Su parko budinčiąja. 1968 m.

Vos prasidėjus šaltukui, vis klausydavomės, ar negroja parke muzika, nes tai reikšdavo, kad jau atsidarė čiuožykla. Netekę kantrybės net skambindavome ir kelis kartus per dieną klausdavome: "Ar jau veikia čiuožykla?" Čia susirinkdavo visas miestas ir žmonių būdavo tiek, kad reikėdavo laukti eilėje, kol galėsi įeiti. Mes, aišku, turėjome šiokių tokių per vasarą užsidirbtų privilegijų, t. y. buvome savi ir pakliūdavome lengviau. Žiemos tada buvo tikros ir čiuožykloje praleisdavome visus vakarus. Būdavo, parleki iš mokyklos, greitai paruoši pamokas ir 17 val. jau stovi prie ledo aikštės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2012-12-19   23:06

IP: 77.10.175.182

Aciu uz paveikslus ir uz straipsni.
Uzaugau Lenino(Vilties) gatveje, netoli nuo parko.
Daug laiko ten praleidom: Ciuozykla, Supuokles, Shokiai ...
Nepakartojami laimingos vaikystes laikai !!!

Alma

2012-12-19   21:37

IP: 78.61.114.53

Taip tai buvo 1965m iki 1970m.bent jau mano patys geriausi metai,tokie puikus prisiminimai,as pati gyvenau misko gatveje salia parko.Budavo tik gryzti is mokyklos paciuzas i rankas ir i ciuozykla.Ten tikrai visos Klaipedos jaunimas rinkdavosi ,muzika ,gerdavome arbata ,uzkandziaudavome skaniomis bulkutemis.Vasara sokiai,kokie vakarai budavo nuostabus.Jug galetu jaunimui siais laikais irgi buti daug atrakciju.Negi jaunimas tik prie kompiuteriu turi sedeti,Su pagarba Alma

Dinara

2012-11-12   19:03

IP: 78.58.234.183

Smagu matyti savo mamyte jaunystėje. Nedaug, bet ir man teko palakstyti tuo paciu parku:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos parko istorija

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (36) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (35) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (34) nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas", bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu "Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką",...

Dienraščio puslapiuose - Klaipėdos parko istorija (33) nuotrauka, foto

Pratęsiama vidaus sienų kontrolė nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti vidaus sienų kontrolę 30 dienų,...

Atrask savo kraštą: didžiausia Lietuvoje tuja nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajone esantis Kintų miestelis žinomas ne tik dėl senų žvejybos tradicijų....

Bibliotekos fonduose - ir stalo žaidimai nuotrauka, foto

Klaipėda, Ar rinkdamiesi naujus stalo žaidimus savo kolekcijos papildymui ir žvelgdami į jų...

Klaipėdiečiai nepatenkinti kirais: teršia ir puldinėja nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio gyventojų ramybę drumsčia ne tik nuolatiniai kirų klyksmai, jų sukelta netvarka...

Lietuva, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 50 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...