2020 m. liepos 3 d. 21:46 val., penktadienis

Klaipėdos istorija

Nusipelniusieji Klaipėdai: vienus aukštiname, kitus užmirštame

(7)

Reklama

Klaipėdos kraštui nusipelniusiųjų - tikrai nemažai, tad kiekvienam paminklo nepastatysi. Tačiau vienų atminimą įamžiname ir paminklais, ir biustais, ir atminimo lentelėmis, o kitais net nepasidomime. Taip nutiko ir Baliui Sližiui, kuris būdamas krašto apsaugos ministras prisidėjo prie Klaipėdos prijungimo operacijos, o vėliau buvo Klaipėdos uosto direkcijos pirmininkas ir jo darbų dėka Klaipėda tada pagal apyvartą pralenkė Rygą ir Taliną, susilygino su Karaliaučiumi. Be to, B. Sližys dar buvo pradėjęs statyti ir Šventosios uostą.

Vakar sukako 130 metų nuo šio užmiršto tarpukario Lietuvos politiko, inžinieriaus, buriuotojo gimimo.

Vadovavo ir buriuotojams

Lietuvos jūrų muziejaus istoriko Romaldo Adomavičiaus žiniomis, majoras B. Sližys 1923-iųjų balandį dalyvavo Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) šventėje Kaune, buvo sąjungos krikšto tėvas. Tačiau dabartinis LJS pirmininkas Petras Bekėža sako, kad tarp 1923 m. dalyvavusiųjų sąjungos steigiamajame susirinkime B. Sližio pavardės nėra.

Istorijos šaltiniai byloja, kad 1934-1939 m. būdamas Klaipėdos uosto direkcijos pirmininkas B. Sližys rūpinosi Klaipėdos uosto plėtra ir modernizavimu. Nuo 1936 m. jis ėjo ir Klaipėdos "Ryto" bendrovės tarybos pirmininko pareigas. Tų pačių metų pavasarį kaip uosto direktorius jis leido Klaipėdos jūros skautams budžiams naujo uosto saloje įrengti savo prieplauką.

Būdamas Klaipėdos jachtklubo komandoras B. Sližys 1936-ųjų gruodį buvo paskirtas Lietuvos buriuotojų sąjungos pirmininku ir ėjo šias pareigas iki 1939 m. 1938 m. jis buvo pirmosios lietuvių regatos Baltijos jūroje ties Klaipėda ir Nida vadovas.

"Jis ir pats buriavo, rėmė Lietuvos buriuotojų žygius. Ne be jo žinios vilkikas ledlaužis "Perkūnas" buvo skirtas palydėti buriuotojus. Jo indėlis uoste prieškariniu laikotarpiu buvo tikrai nemažas. Tuo metu uostas lipo į viršų. Manau, reikėtų pažymėti šio žmogaus atminimą", - kalbėjo R. Adomavičius.

Visą straipsnį skaitykite dienraščio "Vakarų ekspresas" šeštadienio numeryje

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2015-11-15   03:46

IP: 71.71.122.33

tai tu issipagiriok, debilizuotas aborigene, o dar geriau - sedek savo siuksliu konteineryje ir smirdek, vistiek nieko nesupranti, kas aplinkui tave vyksta. Viena diena ismes tave kartu su siukslemis i savartyna ir nebereiks tau kvailai amseti. Gerai cia tave apibudino - debilizuotas debilas, galvoje apipuvusi vata vietoj smegenu.

Kodel

2015-11-14   19:22

IP: 78.57.219.197

issimat? Gal eks pulkovnikas istorijos nezino,gal apie .Smetona,Skuca ir Povilaiti nesimoke.Kas zino,kas zino kokie laikai zmogui istorijos spirales nesami....?Tuomet nepades anei graziausios mokyklos,nei gudraiausi propesoriai.O apie zvaigzdetus pogonus tai jau ir kalbet neverta.Suos vejas,susnioks giria ir vel viskas is naujo-matininkai,zemiu sukilnojimai,suktybes ir melas visiskai NAUJAI...Tsakant buvo laikas buvo veikejai,yra laikas -yra veikejai,bus naujas laikas-bus ir nauji veikejai...O TEISYBE...jei ne absoliuti,TAI BENT SANTYKINE...su mazesniu melu,suktybem,svetimo zydu,lenku,vokieciu turto dalybom? ir padoresniais debilizatoriais....o gal elita?

Tiesiog

2015-11-14   16:37

IP: 78.57.219.197

betiksle snekta su-debilizatoriumi,o gal net debilu,Ir vienu ir kitu "Benjaminas Kordusas" dvarelyje....p.s. skaitykite Jono Marcinkeviciaus kurineli -minios.TIK vieni slepiasi dvaro seime,ministerijose,savivaldybese ir net prazidenturose ir tuntais gamina "mokslingus" debilus net 26 dvaro aukstuosiuose kursuose,o antruju jau prigaminata jau tiek daug ir tokie buku,kad daro ir sneka niekus,bega,kur akys mato ir kojos veda...taciau vis kuria prasmingus isvogto dvarelio vystymo projektus apelcinu giraitese ir net pomidoru plantacijose...O galas cia pat.PONAI,CIA PAT tai -ES podacku pabaiga....Nebereikia net ant dvaro AMZINUJU VEIKEJU"griuvancios stubos stogo kartis,matosi,"tsakant" jau ir ant zemes stovint...net i loma nusileidus....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos istorija

Šiandien, Europos jūros dieną, AB "Smiltynės perkėla" kukliai mini savo 75-metį. Dovana...

"Smiltynės perkėla" turėjo ir karvę, ir keltų tankams plukdyti nuotrauka, foto

Laivų ir transporto priemonių patikra miesto prieigose, krovinių ir keleivių dezinfekcija, atvykėlių...

Klaipėdos uosto karantino stotis pradėjo veikti prieš 189 metus nuotrauka, foto

Pasiilgote tikros žiemos? Geriau nenorėkite. Prieš beveik 500 metų šalčiai Europoje  buvo...

Pasiilgote tikros žiemos? Geriau nenorėkite! nuotrauka, foto

Galbūt iš nežinojimo, gal sąmoningai nė žodžiu neužsimenama, kad lygiai prieš 75...

„Užmiršta“ Mėmelio puolamoji operacija: sovietai meluoja kas vyko iš tikrųjų nuotrauka, foto

Rusai patvirtino sau amžinąjį prezidentą nuotrauka, foto

Pasaulis, Rusijos gyventojai aiškia balsų dauguma pritarė Konstitucijos reformai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis,...

Vaikus ugdyti namuose panoro tik dvi šeimos nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti namuose pagal...

Kelyje Klaipėda–Kaunas užsidegė automobilis nuotrauka, foto

Kriminalai, Penktadienio vakarą įvyko incidentas kelyje Klaipėda – Kaunas. Pranešta apie atvira liepsna...

Pirtis Trilapio gatvėje ir vėl kursto klaipėdiečių aistras nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Garsusis kareivis Šveikas ne kartą ir ne du buvo prasitaręs: "Vyriausybės, kurios...

Pasaulis, Paskelbta prieš 34 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...