2019 m. sausio 22 d. 03:44 val., antradienis

Klaipėdos istorija

Nusipelniusieji Klaipėdai: vienus aukštiname, kitus užmirštame

(7)

Klaipėdos kraštui nusipelniusiųjų - tikrai nemažai, tad kiekvienam paminklo nepastatysi. Tačiau vienų atminimą įamžiname ir paminklais, ir biustais, ir atminimo lentelėmis, o kitais net nepasidomime. Taip nutiko ir Baliui Sližiui, kuris būdamas krašto apsaugos ministras prisidėjo prie Klaipėdos prijungimo operacijos, o vėliau buvo Klaipėdos uosto direkcijos pirmininkas ir jo darbų dėka Klaipėda tada pagal apyvartą pralenkė Rygą ir Taliną, susilygino su Karaliaučiumi. Be to, B. Sližys dar buvo pradėjęs statyti ir Šventosios uostą.

Vakar sukako 130 metų nuo šio užmiršto tarpukario Lietuvos politiko, inžinieriaus, buriuotojo gimimo.

Vadovavo ir buriuotojams

Lietuvos jūrų muziejaus istoriko Romaldo Adomavičiaus žiniomis, majoras B. Sližys 1923-iųjų balandį dalyvavo Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) šventėje Kaune, buvo sąjungos krikšto tėvas. Tačiau dabartinis LJS pirmininkas Petras Bekėža sako, kad tarp 1923 m. dalyvavusiųjų sąjungos steigiamajame susirinkime B. Sližio pavardės nėra.

Istorijos šaltiniai byloja, kad 1934-1939 m. būdamas Klaipėdos uosto direkcijos pirmininkas B. Sližys rūpinosi Klaipėdos uosto plėtra ir modernizavimu. Nuo 1936 m. jis ėjo ir Klaipėdos "Ryto" bendrovės tarybos pirmininko pareigas. Tų pačių metų pavasarį kaip uosto direktorius jis leido Klaipėdos jūros skautams budžiams naujo uosto saloje įrengti savo prieplauką.

Būdamas Klaipėdos jachtklubo komandoras B. Sližys 1936-ųjų gruodį buvo paskirtas Lietuvos buriuotojų sąjungos pirmininku ir ėjo šias pareigas iki 1939 m. 1938 m. jis buvo pirmosios lietuvių regatos Baltijos jūroje ties Klaipėda ir Nida vadovas.

"Jis ir pats buriavo, rėmė Lietuvos buriuotojų žygius. Ne be jo žinios vilkikas ledlaužis "Perkūnas" buvo skirtas palydėti buriuotojus. Jo indėlis uoste prieškariniu laikotarpiu buvo tikrai nemažas. Tuo metu uostas lipo į viršų. Manau, reikėtų pažymėti šio žmogaus atminimą", - kalbėjo R. Adomavičius.

Visą straipsnį skaitykite dienraščio "Vakarų ekspresas" šeštadienio numeryje

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2015-11-15   03:46

IP: 71.71.122.33

tai tu issipagiriok, debilizuotas aborigene, o dar geriau - sedek savo siuksliu konteineryje ir smirdek, vistiek nieko nesupranti, kas aplinkui tave vyksta. Viena diena ismes tave kartu su siukslemis i savartyna ir nebereiks tau kvailai amseti. Gerai cia tave apibudino - debilizuotas debilas, galvoje apipuvusi vata vietoj smegenu.

Kodel

2015-11-14   19:22

IP: 78.57.219.197

issimat? Gal eks pulkovnikas istorijos nezino,gal apie .Smetona,Skuca ir Povilaiti nesimoke.Kas zino,kas zino kokie laikai zmogui istorijos spirales nesami....?Tuomet nepades anei graziausios mokyklos,nei gudraiausi propesoriai.O apie zvaigzdetus pogonus tai jau ir kalbet neverta.Suos vejas,susnioks giria ir vel viskas is naujo-matininkai,zemiu sukilnojimai,suktybes ir melas visiskai NAUJAI...Tsakant buvo laikas buvo veikejai,yra laikas -yra veikejai,bus naujas laikas-bus ir nauji veikejai...O TEISYBE...jei ne absoliuti,TAI BENT SANTYKINE...su mazesniu melu,suktybem,svetimo zydu,lenku,vokieciu turto dalybom? ir padoresniais debilizatoriais....o gal elita?

Tiesiog

2015-11-14   16:37

IP: 78.57.219.197

betiksle snekta su-debilizatoriumi,o gal net debilu,Ir vienu ir kitu "Benjaminas Kordusas" dvarelyje....p.s. skaitykite Jono Marcinkeviciaus kurineli -minios.TIK vieni slepiasi dvaro seime,ministerijose,savivaldybese ir net prazidenturose ir tuntais gamina "mokslingus" debilus net 26 dvaro aukstuosiuose kursuose,o antruju jau prigaminata jau tiek daug ir tokie buku,kad daro ir sneka niekus,bega,kur akys mato ir kojos veda...taciau vis kuria prasmingus isvogto dvarelio vystymo projektus apelcinu giraitese ir net pomidoru plantacijose...O galas cia pat.PONAI,CIA PAT tai -ES podacku pabaiga....Nebereikia net ant dvaro AMZINUJU VEIKEJU"griuvancios stubos stogo kartis,matosi,"tsakant" jau ir ant zemes stovint...net i loma nusileidus....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos istorija

Vidurdienį Skulptūrų parke prie paminklo 1923 m. sukilimo dalyviams pagerbti žuvusieji....

Klaipėdiečiai pagerbė 1923 metų sukilimo aukas nuotrauka, foto

Senasis Klaipėdos malūnas Tilžės gatvėje vis dar apleistas. Dar 2008 metais uostamiesčio...

100-ąjį kartą narplios senosios Klaipėdos istoriją nuotrauka, foto

Šį mėnesį Klaipėdos miesto savivaldybės administracija skelbs viešą Klaipėdos pilies Didžiojo...

Mėmelburgo Didysis bokštas skinasi kelią nuotrauka, foto

"Jeigu sovietai būtų veržęsi į Liepų gatvę ir pradėję žudyti mūsų žmones,...

Algirdas Grublys: „Į agresiją būtume atsakę agresija" nuotrauka, foto

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Ar Karklei reikalingas dar vienas muzikos festivalis? nuotrauka, foto

Renginiai, Atšilus orams, muzikos festivaliai it magnetas traukia vasaros linksmybių išsiilgusius muzikos ir...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Gripas į lovą guldo vis daugiau klaipėdiečių nuotrauka, foto

Klaipėda, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...