2019 m. gegužės 22 d. 02:50 val., trečiadienis

Klaipėdos akvarelės

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (571)

(1)

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (571) nuotrauka, foto

BENDRAS GYVENIMAS. Šiandien nei Matriona, nei Tatjana Novatorovos nepamena, kad būtų kilę kažkokių kivirčų dėl bendro gyvenimo 3-iajame namo aukšte. Atvirkščiai, jos mena tuos momentus, kai susėsdavo prie bendros virtuvės bendro stalo ir švęsdavo gyvenimą. Šioje nuotraukoje pirma iš kairės Matriona Novatorova su dukrele Tatjana ant kelių.

© Matrionos ir Tatjanos NOVATOROVŲ archyvo nuotr.

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien toliau klebiname Turgaus g. 9-ojo namo butų duris.

Kad ir kaip keitėsi šio namo patalpų paskirtis, trečiajame aukšte gyveno žmonės. Čia gyveno ir Valstybinio banko valytoja Galina Timofejeva, auginusi sūnų ir dukterį. Ji tapo labai svarbiu žmogumi Matrionos Novatorovos gyvenime. Novatorovų duktė Tatjana puikiai mena gyvenimo Turgaus g. 9-ajame name periodą. "Mes čia pas Galiną atsikraustėme tuomet, kai mama su tėčiu jau buvo išsiskyrę. Kodėl jie išsiskyrė, mama niekada nepasakojo, o ir prieš tėvą nenuteikinėjo. Tėvas buvo tikrai labai geras žmogus, bet... gerdavo. Turbūt ši yda ir buvo skyrybų priežastis.

Tėvas buvo mokęsis menų paslapčių Maskvoje ir labai gražiai piešdavo. Turėjo talentą, bet jo neišnaudojo. Pradėjo eiti į jūrą. Man būdavo tikra šventė, kai parveždavo "kramtoškės" arba kur nors su juo važiuodavome. Eidavome ir į kiną. Bet tie prašviesėjimai buvo labai reti. Nes alkoholis vis dėlto imdavo viršų", - pasakojo Tatjana Novatorova-Glazko, augusi Turgaus g. 9-ajame name. Jai dabar labai juokingos alimentų, gaunamų iš tėvo, sumos - du trys rubliai... Tad visa materialinė našta auginti dukterį tekdavo mamai.

Baliai... po stalu

Trečiajame namo aukšte gyveno trys šeimos, turėjusios dalintis vienu tualetu, viena virtuve. "Virtuvė buvo toji erdvė, kurioje vykdavo ir bendri baliai pačiomis įvairiausiomis progomis. Čia švęsdavome ir Naujuosius, ir gimtadienius", - pasakojo T. Novatorova. Toje bendroje virtuvėje vietos būdavo nedaug. Tai vaikai įsigudrindavo "baliavoti" po stalu. "Mums labai ten patikdavo. Kur kas labiau nei sėdėti tėvams ant kelių ir būti raginamiems valgyti. Po stalu mes patys būdavome sau šeimininkai", - apie balius po stalu pasakojo p. Tatjana.

Iki šiol ji tebedraugauja su vaikystės drauge Larisa. "Mus sieja ne tik vaikystės prisiminimai, bet ir bendri interesai. Esame beveik bendraamžės - ji augino savo vaikus, aš - savo. Dabar abi esame močiutės. Vėl bendri interesai, nors seniai nebesame kaimynės", - šviesiai kaimynus Turgaus g. 9-ajame name prisiminė p. Tatjana Novatorova-Glazko. Ypač ji išskyrė Butkų šeimą, kurios galva buvo fotografas. "Labai gerai sutardavome su Butkais. Mudvi su mama esame labai dėkingos Butkui vyresniajam, kuris visus kaimynus fotografuodavo pačiomis įvairiausiomis progomis. Tuomet juk nebuvo fotografuojančių telefonų... O jo dėka turim tiek nuotraukų iš Turgaus gatvės devintojo namo", - pasidžiaugė Tatjana Novatorova-Glazko.

Lygiai taip pat šviesiai ji prisiminė šventes bankuose, kuriuose dirbo jos mama.

Anonsas

Kaip atrodė šventės bankuose - kitą penktadienį. Juose būdavo švenčiami ne tik jubiliejai, bet net... derliaus šventės. O kaip tai būdavo švenčiama - pasakojimai ir nuotraukos po savaitės.

Prašymas

Prašome atsiliepti čia gyvenusius ar turinčius ką papasakoti pokario klaipėdiečius arba jų palikuonis tel. 493435 arba rašyti laiškelius el. p. adresu grazina@ve.lt

Bus daugiau. "Vakarų ekspreso" portale www.ve.lt skaitytojai "Akvareles" vienoje vietoje gali rasti meniu juostoje paspaudę nuorodą "Klaipėda".

Nuotraukų galerija

 

TATJANA. Kažkurio baliaus metu Tatjana Novatorova buvo nufotografuota su kaimynų berniuku, kurio net vardo nepamena...

© Matrionos ir Tatjanos NOVATOROVŲ archyvo nuotr.

Matrionos ir Tatjanos NOVATOROVŲ archyvo nuotr.

 

Matrionos ir Tatjanos NOVATOROVŲ archyvo nuotr.

 

Matrionos ir Tatjanos NOVATOROVŲ archyvo nuotr.

 

Matrionos ir Tatjanos NOVATOROVŲ archyvo nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

vaniokas

2019-03-29   18:32

IP: 185.11.26.161

nakuja apie tos alxasus rasineji,veikti ner ka.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdos akvarelės

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (578) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (577) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (576) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (575) nuotrauka, foto

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...