2019 m. vasario 19 d. 09:32 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėdiečiai

Klaipėdiečiai

Kristina Budvytytė-Mejerė: "Klasika lavina žmogų"

(2)

2016-04-06, 21:01

Rūta KAZLAUSKAITĖ, Rūta ŽUKĖ

Kristina Budvytytė-Mejerė: "Klasika lavina žmogų" nuotrauka, foto

TIKSLAI. Nors šiandien pianistė Kristina Budvytytė-Mejerė dirba pedagoge S. Šimkaus konservatorijoje, tačiau kiekvienais metais užsibrėžia tikslą dalyvauti konkursuose, nes tai jai suteikia motyvacijos žygiuoti pirmyn.

© Asmeninio archyvo nuotr.

"Vakarų ekspresas" toliau pristato "Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurso finalininkus. Viena jų - pianistė Kristina Budvytytė-Mejerė, kuri būdama vos 24-erių jau spėjo sužibėti įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir į uostamiestį parvežė puokštę laurų.

Nors mergina kuklinasi, tačiau pripažįsta, kad tokia stipendijai jai padėtų ir toliau dalyvauti tarptautiniuose konkursuose.

Ką šiandien reiškia būti pianistu? Mano akimis, vadinti save šios prestižinės srities specialistu yra didelė garbė...

Šiomis dienomis būti pianistu yra sunku, kadangi egzistuoja labai didelė konkurencija ir visi stengiasi kaip nors išsiskirti. Tačiau tik keletui jų pavyksta išgarsėti, laimėti konkursus ir taip prasiskinti taką į sėkmingą ateitį. Muzikinio kelio pradžioje žmogus turi daugiau perspektyvų, tačiau anksčiau ar vėliau jie visi tampa pedagogais (šypteli. - Autor. past.).

Kodėl pasirinkote būtent šią specialybę?

Esu vienintelė šeimoje, pasirinkusi muziką. Prisimenu, kai buvau šešerių, visos mano draugės lankė muzikos mokyklą ir tai buvo tarsi prestižo reikalas. Kažkokių išskirtinių gabumų neturėjau, tačiau man taip patiko groti, kad jau antroje klasėje svajojau stoti mokytis į S. Šimkaus konservatoriją. Paauglystėje abejonių, ar išsirinkau tinkamą specialybę, būta, tačiau į priekį mane stūmė ir pasiduoti neleido mano mokytoja, kuriai šiandien esu be galo dėkinga.

Kaip į jūsų pasirinkimą reagavo tėvai?

Jie mane visada palaikė ir niekada nebandė įteigti, kad tai yra pinigų nenešanti specialybė. Jie tiesiog visada norėjo, kad aš būčiau laiminga ir daryčiau tai, kas man arčiausiai širdies.

Lietuvą garsinate įvairiuose tarptautiniuose konkursuose. Vienas žymiausių laimėjimų buvo pirmoji premija 2013 metais JAV vykusiame prestižiniame "American Protege" konkurse. Kiek iš viso esate sukaupusi apdovanojimų ir kokią reikšmę jie jums teikia?

Nežinau, kiek iš viso turiu apdovanojimų. Tačiau kiekvienas konkursas yra tikslas, motyvacija žygiuoti į priekį, ir tai yra nuostabu. Procesas, pasiruošimas suteikia daug azarto. Tai yra arkliukas, kuris labiausiai "veža".

Kokių turite ateities ambicijų?

Šiemet tikiuosi baigti fortepijono pedagogikos magistrantūros studijas. Taip pat planuoju dalyvauti įvairiuose konkursuose Slovakijoje, Suomijoje, Kroatijoje... Nežinau, ar man ten pasiseks, tačiau kiekvienais metais užsibrėžiu tikslą dalyvauti ir, kai jį įgyvendinu, galiu drąsiai sakyti, kad metai buvo produktyvūs (juokiasi. - Autor. past.).

Dalyvavimas konkursuose, matyt, reikalauja daug pinigų. Ar laimėjimai atperka visas išlaidas?

Netrukus pirmąsyk dalyvausiu konkurse Kroatijoje. Jeigu pavyks jį laimėti, gausiu pinigų. Dažniausiai tie konkursai, kurių laimėtojams skiriamas piniginis prizas, yra be proto aukšto lygio.

Turbūt ir klausti nereikia, kur išleistumėte stipendiją?

Tai jau tikrai... Skaičiau kitus interviu su "Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurso finalininkais ir susidariau įspūdį, kad dauguma jų turi bent minimalų rėmėją. O aš neturiu, esu visai viena. Kol mokiausi konservatorijoje, mane rėmė tėvai, dabar tenka taupyti pačiai.

Šiandien akcentuojama, kad menininkas turi ugdyti savo verslumą. Ar pianistui būti versliam yra svarbu?

Jeigu nori būti pianistu, turi ieškoti būdų, kaip uždirbti pinigus (juokiasi. - Autor. past.). Dauguma pianistų dažniausiai tampa pedagogais - tiek ir reikalingas tas verslumas.

Dar pati esate studentė, pastaraisiais metais dirbate pedagoge Stasio Šimkaus konservatorijoje. Kokią įžvelgiate jauniausiųjų uostamiesčio pianistų perspektyvą?

Labai didelę! O aš stengiuosi jiems padėti atrasti savo išskirtinumą, originalumą. Labai daug pedagogų ugdo jaunuosius pianistus ieškodami sau naudos. Tačiau man, kaip pedagogei, norisi kiekviename žmoguje atrasti talentą ir parodyti jam, kad tuo aspektu jis yra vienintelis.

Po 20 metų save labiau įsivaizduojate kaip rimtą pedagogę ar menininkę, su koncertais gastroliuojančią po pasaulį?

Manau, tuo metu būsiu ir pedagogė, ir daug koncertuosiu. Nors abi kryptys man be galo svarbios, tačiau, turiu pripažinti, kad pagrindinis dalykas, dėl ko aš apskritai esu pianistė, yra būtent galimybė koncertuoti.

Gimėte Šilutėje, tačiau jau dešimtmetį gyvenate Klaipėdoje. Kur planuojate keliauti toliau?

Aš esu tikra šio miesto patriotė ir noriu išnaudoti perspektyvas čia, o ne kažkur užsienyje.

Kodėl turėtumėte būtent jūs tapti "Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurso nugalėtoja?

Turbūt turėčiau sakyti, jog labiausiai garsinu Klaipėdos bei Lietuvos vardą. Kad daugiausiai stengiuosi, jog mano darbai būtų įvertinti. Tačiau iš tiesų dauguma konkurso finalininkų yra labai verti laimėti ir dėl to negaliu išdrįsti pasakyti, kad aš esu verčiausia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

.

2016-04-10   16:44

IP: 78.57.215.238

Šis žmogus labiausiai vertas gauti šią stipendiją, nes tik ji ruošią jaunuosius pianistus ateities Klaipėdai. Stipendijos pavadinimas: Švyturio ATEITIES stipendija.

Komentaras

2016-04-07   22:14

IP: 78.57.215.6

Keistas straipsnis. Pažįstu šią pianistę. Muzika jai - visas gyvenimas. Pasaulinio lygio konkursai, koncertas Niujorke Carnegie Hall salėje, ateities projektavimas, savo patirties ir žinių perdavimas jauniems žmonėms. Kaip čia žurnalistė nieko nepamatė???

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja pensijų kaupimo tvarka, pagal...

Klaipėdiečiai netiki miglota pensijų kaupimo tvarka nuotrauka, foto

Klaipėdietis Artūras Knyzeris užsibrėžė tikslą Lietuvoje įkurti pelningą ir didelę statybų bendrovę,...

18 m. klaipėdietis sukėlė audrą savo dosniu pasiūlymu nuotrauka, foto

"Man pasisekė, kad gimnazijoje mane mokė senosios kartos mokytojai, tų "sovietinių" buvo...

"Gyvenime patyriau šviesiausios pedagogikos akimirkų" nuotrauka, foto

Lietuvą garsinęs sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, kažkada buvęs ir gana aktyvus vakarėlių dalyvis,...

Ramūnas Vyšniauskas - apie gyvenimo pamokas nuotrauka, foto

Senolė pasigedo pinigų - pametė banko kortelę su PIN kodu nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-18 Klaipėdos m. PK gautas moters, gim. 1935 m., pareiškimas apie tai,...

Kaip išsaugoti Palangos kopas ateities kartoms? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kaip sustabdyti kopų eroziją? Mūsų protėviai kopas saugojo vydami iš karklo vytelių...

Griaunantiesiems senas krosnis - kompensacijos nuotrauka, foto

Ūkis, Gegužę planuojama skelbti kvietimą gyventojams teikti prašymus dėl paramos keičiant senus,...

Į apyvartą išleidžiamos Užgavėnėms skirtos monetos nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcines monetas, skirtas Užgavėnėms, -...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 34 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 46 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 51 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...