2019 m. sausio 16 d. 03:21 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėdiečiai

Klaipėdiečiai

Klaipėdos taryba: vienu milijonieriumi daugiau

(7)

Klaipėdos taryba: vienu milijonieriumi daugiau nuotrauka, foto

MILIJONIERIAI. Turtingiausi miesto Tarybos nariai: Benediktas Petrauskas, Audrius Vaišvila, Rimantas Taraškevičius, Rimantas Cibauskas, Vytautas Čepas ir Jurijus Šeršniovas.

Valstybinei mokesčių inspekcijai pradėjus skelbti išsamesnes politikų deklaracijas šiemet jau galima matyti ne tik bendrą Klaipėdos politikų šeimų turto dydį, bet ir kas iš jų turi daugiausiai pinigų, kas važinėjasi brangiausiomis mašinomis.

2013-ųjų politikų turto ir pajamų deklaracijos rodo, kad Klaipėdos valdžioje padaugėjo milijonierių - į jų gretas po metų pertraukos sugrįžo Lietuvos rusų sąjungos narys Jurijus Šeršniovas. Kai kurie politikai praturtėjo dešimtimis ar šimtais tūkstančių.

Neturtingiausias politikas ir vėl yra konservatorius Vytautas Lupeika, tačiau per metus jis praturtėjo 9 tūkst. litų. Politinės partijos Rusų aljanso narė Julija Pliutienė dėl vyro paimtos 900 tūkst. litų paskolos, skirtos namo statyboms, vis dar yra labiausiai prasiskolinusi politikė. Pliutams per metus nepavyko atiduoti nė lito paskolos.

Labiausiai per metus praturtėjo liberalsąjūdietis Saulius Budinas - jo šeimos turtas išaugo 125 tūkst. litų, o labiausiai "nuskurdo" milijonierius Benediktas Petrauskas. Jo šeimos turtas sumenko 101 tūkst. litų.

Taryboje yra tik vienas nežinomasis - šiemet Aleksandrą Michailovą pakeitęs kitas Politinės partijos Rusų aljanso narys Maksimas Rusakovas. Jo turtus bus galima sužinoti iš 2014-ųjų deklaracijos.

Kas tie milijonieriai?

Turtingiausiu uostamiesčio savivaldos politiku ir toliau lieka Centrinio Klaipėdos terminalo vadovas B. Petrauskas. Jo šeima 2013 m. turėjo 3,15 mln. litų įvertinto turto. Petrauskai taip pat gali pasigirti ir solidžiausiomis piniginėmis santaupomis. Jų piniginių lėšų ir vertybinių popierių vertė siekia 1,57 mln. litų.

Antras pagal turtingumą - liberalsąjūdietis Audrius Vaišvila. Jo šeimos turtas siekė 2,5 mln. litų. A. Vaišvilos nuomone, per metus jis padidėjo 101 tūkst. litų dėl Klaipėdos rajone pastatyto namo.

Trečias liko buvęs miesto meras Rimantas Taraškevičius. Jo šeimos turtas pernai siekė 1,4 mln. litų (padidėjo 18 tūkst.). Toliau turtuolių sąraše rikiuojasi socialdemokratas verslininkas Rimantas Cibauskas (1,29 mln. litų turtas ir 650 tūkst. litų paskola), socialdemokratas vicemeras Vytautas Čepas, kurio šeima valdo 1,05 mln. litų vertės turtą. Paskutinis sąraše - į jį po metų pertraukos su 1,04 mln. vertės turtu (75 251 litų daugiau nei pernai) sugrįžęs J. Šeršniovas. Visgi jis mano, kad milijonieriumi yra laikomas per klaidą.

"Jei praturtėjau, tai nebent dėl rinkos kainų pasikeitimų. Pajamos tikrai nepasikeitė, jokio turto negavau. Sakote, kad žmona turi pusę milijono litų santaupų? Čia tikriausiai iš seniau deklaracijoje besivelkanti klaida. Mūsų santaupos yra panašios", - sakė politikas, kurio deklaracijoje prie piniginių lėšų grafos yra skaičiai 270 729 Lt.

MILIJONIERIAI. Turtingiausi miesto Tarybos nariai (iš kairės): Benediktas Petrauskas, Audrius Vaišvila, Rimantas Taraškevičius, Rimantas Cibauskas, Vytautas Čepas ir Jurijus Šeršniovas.

Beje, nors kai kurie politikai važinėja su itin prabangiomis mašinomis, anot deklaracijų, prabangiausia priklauso ne jiems, o "Tvarkos ir teisingumo" partijos atstovui Valerijonui Bernotui. Jo mašina įvertinta 73 tūkst. litų. Tačiau V. Bernotas su tokiu titulu nesutinka ir viską verčia klaidai deklaracijoje.

"Tiek mano "Ford Mondeo" kainavo prieš penkerius metus, kai pirkau iš salono. Dabar ji verta tikriausiai kokių 20 tūkstančių litų", - aiškino V. Bernotas.

Iš jo brangiausios mašinos savininko titulo nenorėjo perimti ir liberalsąjūdietis Algirdas Grublys, anot deklaracijos, turintis 69 tūkst. litų vertės mašiną.

"Turiu septynerių metų senumo "Toyota Corola Verso". Mokesčių inspekcija verčia deklaruoti tokią kainą, už kokią ją pirkau iš salono. Jei norėčiau deklaruoti realią kainą, reikėtų įvairiausių pažymų. Kažin ar ta mano mašina dabar beverta kokių 30 tūkstančių, juolab kad ir galas yra įlenktas, reikia remontuoti", - aiškino A. Grublys, pabrėžęs, kad šiuo metu išvis dažniausiai vaikšto pėstute.

Kas gerokai praturtėjo?

Tarp labiausiai praturtėjusių per metus politikų atsidūrė Saulius Budinas, vadovaujantis "Regitros" Klaipėdos filialui. Jo šeimos turtas per metus išaugo 125 tūkst. litų. Tokį pokytį politikas aiškina sumažėjusiomis išlaidomis.

"Gyvename iš darbo užmokesčio ir tiek. Tiesiog vaikai baigė aukštuosius mokslus, jų nebereikia išlaikyti, tad gerokai sumažėjo mūsų šeimos išlaidos", - sakė S. Budinas.

Tuo metu už praturtėjimą 82 tūkst. litų pastaruoju metu skandalingai pagarsėjęs Lietuvos rusų sąjungos narys Viačeslavas Titovas sako esąs dėkingas tėvui.

"Tiesiog esu geras sūnus ir turiu gerą tėvą, kuris man padovanojo ir šiek tiek pinigų, ir nupirko žemės sklypą", - aiškino jis.

 

Kas dugne?

Skurdžiausiu uostamiesčio politiku ir vėl galima tituluoti konservatorių V. Lupeiką. Jo deklaruotas turtas 2013 m. buvo vertas tik 65 tūkst. litų. Visgi jis buvo 9 tūkstančiais didesnis nei 2012-aisiais.

"Ir toliau turiu tik butą viename iš buvusių bendrabučių. Tiesa, pavyko už 10 tūkstančių sutaupytų litų įsigyti gerokai ekonomiškesnę mašinytę - dabar manoji "Škoda" sunaudoja tik 4 litrus dyzelino, o senasis volksvagenas šiurpindavo 10 litrų benzino siekusiu apetitu. Tiesa, "Škodą" įsigijau tik šiemet, tai deklaracijoje tikriausiai matyti tie sutaupyti pinigėliai. O šiaip tai labiausiai turtėjau dvasiškai įvairiose šventėse bendraudamas su įdomiais žmonėmis", - sakė V. Lupeika.

Tarp mažiausiai turto turinčių uostamiesčio politikų ir vėl pateko kitas konservatorius Jonas Milierius (119 300 Lt - 15 360 litų daugiau nei 2012 m.). Trečia nuo galo - socialdemokratė Lilija Petraitienė (196 163 Lt - 2 362 litais daugiau nei 2012-aisiais), anot deklaracijų duomenų, vairuojanti vargingiausią mašiną, vertą tik 1 000 litų.

"Tai - apie 10 metų senumo "Volkswagen Golf". Žadu šiemet ar kitais metais jį keisti į šiek tiek naujesnę, talpesnę, nes jau turiu anūkų. Bet dabar dėl to, kad tai neva vargingiausia miesto Tarybos nario mašina tikrai nekompleksuoju. Mašina taupi. O aš gyvenu miesto centre, daug kur vaikštau pėstute, tad ji man reikalinga tik tolimesnėms kelionėms", - sakė L. Petraitienė.

Vieną iš vargingiausių automobilių vairuoja ir Vidmantas Plečkaitis. Jam ir žmonai priklausantis automobilis įvertintas tik 1 130 Lt.

"Kategoriškai nesutinku, kad tai prasčiausia mašina. Mano 1987-aisiais Vokietijoje surinkta "Audi 100" dirba tiesiog puikiai, tarnauja sąžiningai, veža ir plytas, ir cementą. Techninė apžiūra galioja dar metams, tad tikrai nesiruošiu jos atsisakyti", - sakė V. Plečkaitis, besitikintis, kad jei reikės keisti mašiną, pavyks surasti panašią "Audi".

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Siaubas

2014-10-05   09:38

IP: 85.232.153.93

Va kur reikia dirbti!!!Pinigai patys lenda i kisenes!!!

2014-10-04   18:55

IP: 68.198.206.8

Bernotas senas vagis ir prietranka. LIETUVOS POLITINIU PARTIJU elito PAZIBA. SMULKIU RAJONO BANDITELIU"lobY".
Jam teistumas uz sukciavima nuo valstybes Kretingos rajone,suteike kede Klaipedos savivaldybeje.
Kaip tokia SUTRIKUSIO INTELEKTO,PATOLOGINES NEAPYKANTOS MOTERIMS butybe,tiek metu daro Klaipedai "GARBE".
NE BE REIKALO KLAIPEDOS SAVIVALDYBES SPRENDIMAI IS PSIHINIU LIGONIU LIGOS ISTORIJU NUORASU.

hm

2014-10-03   12:17

IP: 85.206.11.213

Keista, Petraitienė gyvena miesto centre ir turtas vertinamas tik 196 tūkstančiais ? O Šulcas gyvena nuosavame name ir turtas vertinamas tik 236 tūkstančiais ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja pensijų kaupimo tvarka, pagal...

Klaipėdiečiai netiki miglota pensijų kaupimo tvarka nuotrauka, foto

Klaipėdietis Artūras Knyzeris užsibrėžė tikslą Lietuvoje įkurti pelningą ir didelę statybų bendrovę,...

18 m. klaipėdietis sukėlė audrą savo dosniu pasiūlymu nuotrauka, foto

"Man pasisekė, kad gimnazijoje mane mokė senosios kartos mokytojai, tų "sovietinių" buvo...

"Gyvenime patyriau šviesiausios pedagogikos akimirkų" nuotrauka, foto

Lietuvą garsinęs sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, kažkada buvęs ir gana aktyvus vakarėlių dalyvis,...

Ramūnas Vyšniauskas - apie gyvenimo pamokas nuotrauka, foto

"Neptūno" pergalę apkartino K.Weaverio trauma nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ (5/6) komanda iškovojo labai svarbią pergalę Čempionų lygoje, kur svečiuose...

Britų parlamentas atmetė sutartį dėl „Brexit“ nuotrauka, foto

Pasaulis, Antradienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai didžiąja balsų dauguma atmetė sutartį...

Prie paminklo žuvusiesiems - jautrūs jaunojo patrioto žodžiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Tamsų antradienio vakarą Klaipėdos gatves užtvindė deglais nešina minia, traukusi nuo Teatro...

Klaipėdoje planuojamas dar neregėtas sporto aikštynas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos centre, prie Simono Dacho progimnazijos, turėtų iškilti iki šiol mūsų mieste...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...