Kaip klaipėdiečiai gyvens iki 2030 metų?

Kaip klaipėdiečiai gyvens iki 2030 metų?

Prasideda realūs Klaipėdos ekonominės plėtros iki 2030 metų strategijos rengimo darbai, kuriuos ketinama atlikti per 11 mėnesių. Miesto valdžios pageidavimas - numatyti ir socialinės gyventojų padėties gerėjimą.

Vakar įvyko pirmas uostamiesčio savivaldybės ir visų suinteresuotų grupių atstovų pasitarimas su strategijos rengėjais. Aptartas būsimų darbų planas, ką turi nuveikti tiek projekto vertinimo, tiek jo priežiūros grupė, projekto koordinavimo dalykai, darbo grupių sudarymo atskiruose darbo sektoriuose klausimai. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, dalyvavęs pirmame posėdyje, neatmeta galimybės, kad strategijos rengimo laikas gali sutrumpėti.

Pasak V. Grubliausko, uostamiesčio strategija yra patikimose konkursą laimėjusios kompanijos "Ernst &Young Baltic" rankose. Jo manymu, tai geriausias pasirinkimas. Konkurse vasarą dalyvavo 6 kompanijos.

Studija atsies 148 tūkst. eurų. Pasak Savivaldybės administracijos Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėjos Viktorijos Jakubauskytės-Andriulienės, strategijos rengimą finansuoja ne tik Savivaldybė. Ji tam skirs 52 proc. lėšų, likusius pinigus yra pasirengę mokėti Savivaldybės partneriai - Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė, Klaipėdos pramonininkų asociacija, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Klaipėdos universitetas ir Uosto direkcija.

"Nusprendėme, kad žmogiškosios gerovės kūrimas turi eiti drauge su ekonominės gerovės strategijos rengimu. Tai kertinis mūsų atspirties taškas", - sakė V. Grubliauskas.

Pasitarimo metu meras akcentavo, kad šiuo metu rengiama Klaipėdos kultūros strategija turėtų derėti prie didžiosios ekonominės plėtros strategijos.

"Manau ne tiek svarbu, ką ir kurioje vietoje pastatysime. Daug svarbiau žinoti, ko mes siekiame, kokį miestą norime matyti, ką jame reikia ir ko nereikia statyti, kokios gamybos ar pramonės kryptys yra prioritetinės, kiek jos siejasi su miestiečių gyvenimo kokybe, kur turi būti dedami akcentai. Strategija turėtų numatyti aiškų mūsų kursą, kurio mes turėsime laikytis", - sakė meras.

Pasak jo, strategijos rengėjams tenka koordinatoriaus, moderatoriaus, dokumentų rengėjo vaidmuo. Tačiau šiame procese labai aktyviai dalyvaus ir kitos šalys.

Kitais metais parengta strategija turėtų būti tvirtinama miesto Taryboje. Jai pritarti turės ir visos dalyvaujančios institucijos. Sutarta, kad tais atvejais, kada nuomonės skirsis, bus ieškoma konsensuso.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder