2019 m. vasario 18 d. 20:20 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėdiečiai

Klaipėdiečiai

Aurimas Eidukaitis: "Gimiau tam, kad tapyčiau"

(137)

Aurimas Eidukaitis: "Gimiau tam, kad tapyčiau" nuotrauka, foto

VARIKLIS. Kūrybiškumą tapytojas Aurimas Eidukaitis lygina su varikliu, kuris nesustoja nei dieną, nei naktį ir nuolat gamina naujas idėjas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Itin profesionaliais ir originaliais tapybos kūriniais garsėjantis dailininkas Aurimas Eidukaitis jau trečius metus pateko į "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos konkurso finalą. Jeigu jį laimėtų - dailininkas stipendiją panaudotų kelionėms į Florencijos, Paryžiaus, kitų miestų muziejus, kad pamatytų jį žavinčių ir įkvepiančių senųjų meistrų drobes.

Galbūt ši Aurimo svajonė išsipildys taip pat, kaip prieš porą metų garsiai žurnalistams pasakytas troškimas pragyventi vien tik iš kūrybos.

"Sutapimas ar ne, tačiau kaip tik po to interviu, prieš porą metų, pradėjau bendradarbiauti su viena Kauno galerija ir nuo to laiko galiu sau leisti užsiimti vien tik tapyba. Galerija suteikia puikias galimybes kurti ir negalvoti apie kitus darbus", - pasidžiaugė Aurimas.

Ką vadintumėte didžiausiu, reikšmingiausiu pastarųjų metų įvykiu savo gyvenime?

Tikriausiai tai, kad įstojau į Lietuvos dailininkų sąjungą.

Kas šiuo metu jums yra svarbu tiek kūryboje, tiek gyvenime?

Kartais jau nebeskiriu gyvenimo nuo kūrybos, atrodo, kad tai - vienas ir tas pats. Jei ne žmona ir vaikai, tikriausiai visai neišeičiau iš savo susikurto pasaulio. Deja, dailininkams neužtenka dirbti 8 valandas ir ramiai vakaroti prie televizoriaus. Mes, o tiksliau mūsų pasąmonė dirba nuolat net ir sapnuose. Šis kūrybinis varikliukas be pertraukos gamina naujas idėjas, be kurių nutrūktų tapymo procesas.

Ar galėtumėte netapyti? Ką darytumėte, jeigu negalėtumėte?

Tikrai negalėčiau netapyti. Gimiau tam, kad tapyčiau. O jei dėl kokių nors priežasčių negalėčiau tapyti, tai tapyčiau mintyse arba pradėčiau mokyti kitus tai daryti, kad būčiau arčiau šito džiaugsmo.

Jeigu pasaulyje nebūtų spalvų - tai...?

Tapyčiau nespalvotus paveikslus.

Ko niekada netapytumėte?

Kaip tik prieš keletą dienų lankiausi Šarūno Saukos parodoje ir pagalvojau, kad daugumos dalykų, kuriuos jis vaizduoja, aš šiuo metu negalėčiau tapyti savo drobėse. Bet tai Sauką daro išskirtinį ir galiu tik žemai nusilenkti tokiam talentui.

Kokie žmonės pasirenka jūsų paveikslus? Ką jie traukia, kam nepatinka?

Sakyčiau, kad mano paveikslus renkasi labiau išsilavinę žmonės. Savo paveikslais visada perteikiu kokią nors mintį, istoriją, kuri verčia žmones mąstyti, kurti ir analizuoti. Žinau, kad ne vienas su medicina susijęs asmuo yra įsigijęs mano darbų, ir ne po vieną. Taip pat - teisėjai, advokatai, verslininkai ir panašiai.

Mano tapyba tikriausiai nepatinka kitiems tapytojams. Tiems, kurie tapo kitokiu stiliumi ir tokios tapybos tiesiog nemėgsta.

Kaip pats reaguojate į jau sukurtus paveikslus? Kaip kinta santykis į juos užtepus paskutinį potėpį? O gal paveikslas įdomus tik tol, kol tapote?

Galiu pasakyti, kad tokio paveikslo, kuris 100 procentų mane tenkintų, dar nenutapiau. Jeigu nutapyčiau šedevrą, tai nebebūtų dėl ko tobulėti ir stengtis. Paveikslo kūrybos procese turbūt įdomiausias etapas - paveikslo idėjos atsiradimas, jos suformavimas ir paruošimas tapymui. Dar įdomi drobės tapymo pradžia. Paskui norėtųsi praleisti tą ilgąjį darbo procesą, kai tenka nuo ryto iki vakaro, savaitę, dvi ar daugiau sėdėti prie vieno darbo ir tepti dažus. Atrodo, kad tai turėtų būti malonumas, tačiau mano tapyba reikalauja daug kantrybės. Žinau, kad greito rezultato nereikia tikėtis.

Be abejo, kai darbas būna užbaigtas, užplūsta džiaugsmo banga, tačiau niekada iki galo nebūnu patenkintas rezultatu.

Dažnai kūrybingi žmonės turi ne vieną talentą. Galbūt ir jūs dar ką nors kuriate, ko dar neviešinate?

Ne, daugiau talentų neturiu, man užtektų ir tą vienintelį ištobulinti iki aukščiausio lygio.

Kūrybiškumas - išsenkanti energija. Kaip jūs ją papildote? Kas jus įkvepia kūrybai?

Man ta energija dar neišseko. Turiu daug idėjų, kurias dar reikia įgyvendinti ateityje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-02-07   17:02

IP: 176.233.77.52

When It Comes To Personal Loans * Business Loans etc., Contact Us Today Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com ) It’s Imperative To Work With The Right Company. We Help You Get The Best Rate For Your Business Loan Regardless Of Your Credit!!! If You Are Looking For A Personal Loans * Business Loans etc., You Have Come To The Right Place. Contact Us Today For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

Kindly write us back with the loan information;
- Complete Name:
- Loan amount needed:
- Loan Duration:
- Purpose of loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

2019-01-28   19:00

IP: 146.185.31.214

We are Providers of all types of BG and SBLC with the best workable procedures. Our BG/SBLC ranges from MT799, MT760,(Both two way confirmation), MT103/23, MT103 (Both can be one way confirmation and two way confirmation) in USD and EUROS. Issuing Bank ranges from Top world 25 banks with face value ranging from 1M EUROS/USD to 10B EUROS/USD.

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!
Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and cases to our attention and in complete confidence we will work together for the benefits of all parties involve.

Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing, please let me know if you are interested in any of our services, by providing you with yearly renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. [via Contact Form Below]

Regards

Dimitrij Conradi
Email: dimi.conradi1970@gmail.com
conradi.dimitrij@bk.ru
Skype: conradi.dimitrij@bk.ru

2019-01-26   15:44

IP: 105.112.96.231

Hello,

I am Mr Polly with a great testimony how i receive my loan from this great company i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to them, i was in need of a loan the sum of $470,000.00 Dollars to pay off my debt and startup a business, So happy today i receive my loan and if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact and tell them that is Mr polly that refer you to them.

Contact Mr Justice
E-mail: standardlifeloanplc@gmail.com

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja pensijų kaupimo tvarka, pagal...

Klaipėdiečiai netiki miglota pensijų kaupimo tvarka nuotrauka, foto

Klaipėdietis Artūras Knyzeris užsibrėžė tikslą Lietuvoje įkurti pelningą ir didelę statybų bendrovę,...

18 m. klaipėdietis sukėlė audrą savo dosniu pasiūlymu nuotrauka, foto

"Man pasisekė, kad gimnazijoje mane mokė senosios kartos mokytojai, tų "sovietinių" buvo...

"Gyvenime patyriau šviesiausios pedagogikos akimirkų" nuotrauka, foto

Lietuvą garsinęs sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, kažkada buvęs ir gana aktyvus vakarėlių dalyvis,...

Ramūnas Vyšniauskas - apie gyvenimo pamokas nuotrauka, foto

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Dėl potvynio Rusnės kelyje - ekstremalioji situacija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajono savivaldybė pirmadienį dėl potvynio paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Prezidento rinkimai: išniro dar vienas kandidatas nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį registravosi Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu. Pirmadienis...

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...