Arūnas Eimulis: "Pagrindinis mano tikslas - kinas"

Arūnas Eimulis: "Pagrindinis mano tikslas - kinas"

Klaipėdietis kino kūrėjas Arūnas Eimulis, kuris tapo vienu iš "Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurso finalininkų, turi ambicijų ne tik sukurti uostamiestyje pirmąjį pilnametražį filmą, bet sykiu pakeisti, jo akimis, atgyvenusią švietimo sistemą.

"Nenoriu, kad mano sūnus mokytųsi tokioje mokykloje, kokioje mokiausi aš. Tikiu, jog to nenori ir daugelis kitų žmonių", - sako kūrėjas.

Žadama, jog jau 2017 metais didžiuosiuose Lietuvos kino ekranuose pasirodys filmas "Sistema", kuriame bus akcentuojamos švietimo sistemos ydos. Idėjos autoriai tikisi, kad filmas taps pirmuoju žingsniu į šiuolaikiškesnes ir kūrybiškesnes mokymosi programas.

Šiuo metu esi pasinėręs į filmo scenarijaus kūrimą. Turbūt net klausti nereiktų, kad stipendiją išleistum būtent jo gamybai... Kiek apskritai kūrybinei grupei reikia surinkti pinigų ir kaip sekasi rasti rėmėjų?

Tikrai taip, pinigai bus skirti filmo kūrimui. Kol kas dar nežinome tikslaus filmo biudžeto, tačiau greičiausiai jis svyruos tarp 10 ir 30 tūkst. eurų.

Gavome meno kūrėjų stipendiją, taip pat dėl finansinio rėmimo rašome projektus ir siunčiame juos Kultūros ministerijai, Klaipėdos miesto savivaldybei ir kitur.

Kaip subrendo idėja žengti žingsnį, siekiant patobulinti švietimo sistemą?

Visai neseniai gimė mūsų sūnus. Ir aš visai nenoriu jo leisti į tokią mokyklą, kokioje mokiausi aš. Noriu, kad mokykla jam padėtų gyvenime. Tikiu, kad to nori ir kiti žmonės.

Kiek metų apskritai kuri trumpus filmukus, reklamas?

Pamečiau jau skaičių... Turbūt kokius 14 ar 15 metų.

Ar tu uostamiestyje esi vienintelis, kuris tuo užsiima?

Yra ambicingo jaunimo, tačiau aš vienintelis, kuris tuo užsiima rimtai. O šiaip filmavimu domisi vis daugiau žmonių.

Kaip susidomėjai kino menu?

Susidomėjau tuo dar studijų metais, kai krimtau kompiuterinės inžinerijos mokslus Kauno technologijos universitete. Mes su pusbroliu tuo metu "užsikabliavom" žiūrėti nekomercinį kiną. Atsimenu, videokasečių nuomos punkte buvo atskira netgi holivudinių filmų lentyna - iš ten ir imdavome filmus.

Po kurio laiko nusipirkau internetinę kamerytę ("webcam") ir pamačiau, kad su ja galima ir filmuoti. Taigi, įkvėpti senų veiksmo filmų apie rytietiškas kovas, pradėjome kurti panašius smagius filmukus ir juos kėlėme į universiteto bendruomenės serverius (tuo metu "Youtube" nebuvo) ir sulaukėme daug dėmesio.

Ką tau įdomiau kurti: filmukus, reklamas ar muzikinius klipus?

Viskas įdomu, tačiau pagrindinis tikslas yra kinas. O pilno metro filmas reikalauja ir sugebėjimų, ir patirties, ir įdirbio. Norėdamas gauti pinigų jo gamybai, turi būti labai rimtas kino sferos veikėjas. Trumpi filmai yra kelias iki šio tikslo. Juos kurdamas ne tik kaupi taškus, bet dar ir mokaisi.

Tu turbūt esi nekomercinio kino šalininkas.

Anksčiau toks buvau. Šiandien aš žiūriu ir komercinius filmus. Man kinas visų pirma yra pramoga. Dėl to ir mes žadame statyti lengvo siužeto filmą.

Šiaip esu aktyvus kino vartotojas. Mėgstu ir serialus, kurie šiandien yra labai kokybiški. Darbo dienomis su žmona visada pažiūrim po serialo seriją, o savaitgaliais "sukalam" po vieną ar du filmus. Kita vertus, kinas man yra ir amatas bei saviraiškos priemonė.

Kuris tavo darbas tau yra mieliausias ir kokiuose konkursuose ar festivaliuose dalyvauji?

Visi jie man lygiai tiek pat įdomūs ir svarbūs. Neseniai "Kultūros fabrike" vyko mano darbų peržiūra ir man buvo taip įdomu juos visus stebėti!

Esu dalyvavęs daugelyje Lietuvos ir užsienio kino festivalių. Vieną savo pirmųjų filmukų išsiuntęs į Vokietijoje vykusį festivalį, "paėmiau" ten pirmąją vietą.

Vieną tokį humoristinį filmuką "Super M" išsiuntinėjau į kokius 20 festivalių ir maloniai nustebau, kai net 17 sutiko jį parodyti. Smagu, jog mano darbą galėjo stebėti kanadiečiai, italai, ispanai, portugalai, amerikiečiai, sibiriečiai ir daugelis kitų.

O štai viename "šustriausių" trumpo metro filmų festivalių Didžiojoje Britanijoje "The Smalls" ši juosta iš kelių tūkstančių pretendentų pateko į geriausiųjų dešimtuką.

Lietuvoje dalyvavau tokiuose festivaliuose kaip "Tinklai", "Kino pavasaris", "Scanorama".

Ką tau reiškia įvertinimai, pripažinimas?

Man labai smagu būti salėje, kai rodomas mano filmas, ir stebėti žiūrovų reakciją - kaip jie juokiasi ar išsigąsta...

Taip pat įvertinimai yra svarbi portfolio dalis.

Kiek iš viso esi sukūręs filmukų?

Na, sunku pasakyti. Muzikinių klipų - keletą, trumpų filmų - kelias dešimtis, o reklamų - turbūt šimtus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder