2019 m. gegužės 24 d. 11:50 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Žvejai prognozuoja: žuvų aukcionas spalį nebus parduotas

(4)

Žvejai prognozuoja: žuvų aukcionas spalį nebus parduotas nuotrauka, foto

NEPERKA. Jau nebe pirmą kartą skelbiamas Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pardavimas aukciono būdu. Spalio 24 d. vyksiančiame aukcione jo pradinė kaina - 380,7 tūkst. eurų.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Spalio 24 d. Turto bankas skelbia eilinį Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pardavimą. Pradinė kaina - 380,7 tūkst. eurų. Prieš tai du skelbti aukcionai neįvyko.

Vadinamasis Žuvų aukcionas Klaipėdoje pastatytas 2007 metais. Tąkart į jį investuota 5,6 mln. litų europinių lėšų ir dar 1 mln. litų valstybės lėšų. 2015-aisiais jame pastatyta menkių filė gamybos linija, į kurią investuota 1,4 mln. eurų.

Dabar UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas privatizuojamas viešo aukciono būdu. Pradinė 100 proc. akcijų pardavimo kaina spalio 24 d. - 380,7 tūkst. eurų.

Privatizavimo sąlygose nurodyta, kad potencialus pirkėjas uosto teritorijoje gali vykdyti tik tokią komercinę ir ūkinę veiklą, kuri atitinka Klaipėdos valstybinio jūrų uosto funkcinę paskirtį.

Bendrovės veikla - žuvininkystės produktų supirkimas, ledo gamyba. Jos metinė apyvarta pernai buvo 25 tūkst. eurų. Bendras bendrovei priklausančių pastatų, įskaitant ir ledo cechą, plotas - 1450 kv. m, žemės sklypo - 0,1 ha.

Pasak Priekrantės verslinės ir rekreacinės Žuvininkystės asociacijos vadovo Mindaugo Rimeikio, seniau dirbusio Žuvų aukciono direktoriaus pavaduotoju, aukcionas jau skelbiamas tikrai nebe pirmą kartą, tačiau vis neįvyksta.

Jo manymu, žvejai paimtų aukcioną kad ir dabar, tačiau jis parduodamas su visomis jo pridarytomis skolomis. Beje, aukcionas liko skolingas ir patiems žvejams.

"Ne žvejai tų skolų pridarė. Jie norėjo perimti aukcioną dar tada, kai aš dirbau jame, kai jis turėjo 80 tūkst. eurų pliusinį balansą. Penkeri metai nuo jo pastatymo jau buvo praėję, buvo galima tai daryti, bet žvejams jis nebuvo perduotas. Vėliau, kai jo balansas jau buvo minusinis, nuspręsta papildomai investuoti lėšų į žuvų apdorojimo cechą. Jeigu aukcionas būtų parduodamas už kokius 200 tūkst. eurų galbūt visos žuvininkų asociacijos galėtų imti kreditus ir ką nors daryti. Nors tuo labai abejoju, nes žvejai vykstant kvotų dalyboms yra tiek nustekenti, kad ne tas jiems galvoje", - sakė M. Rimeikis.

Valstybės įmonė Turto bankas į paklausimą, kiek jau buvo skelbta Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono aukcionų, kokia buvo pradinė kaina, ar tiesa, kad jis parduodamas su visomis skolomis, atsakė: "Paskutinį kartą įmonę siekta parduoti liepos pabaigoje. Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pradinė kaina buvo 423 tūkst. eurų. Naujas investuotojas viešo aukciono būdu nupirkdamas įmonės akcijas įsigyja viską, kas priklauso tai įmonei."

Šiemet kovo 7 d. irgi buvo skelbtas Žuvų aukciono aukcionas. Tada jo pradinė kaina buvo 636 tūkst. eurų, bet aukcionas neįvyko. M. Rimeikio manymu, ir spalį aukcionas neįvyks, nes kaina per didelė. Anot jo, Žuvų aukcionas bus nupirktas tik tada, kai kaina bus dar sumažinta.

Beje, tarp žvejų sklando gandas, esą Žuvų aukcionas būsiąs parduotas už 180 tūkst. eurų ir netgi jau dabar žinoma, kam.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-03-30   23:43

IP: 185.11.26.161

Kiekvieno elemento skaitmeninimas duomenų rinkmenoms kurti ir kitos kategorijos rūšiavimui remonto metu nebūtinai yra tuščias, visi, kurie nori tai padaryti. įprasta

2019-03-30   23:37

IP: 185.11.26.161

Direktoriuspadiuleishnomuotibetashnebestovejauir prekiutokiugerunebeturiu kaipjievisituprekiuman irtavomiestuiprireiks it ka kur Kada neuszzdidorb .paprastai padakant .pavadinima turi tas naujas turgus ti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kitą penktadienį, gegužės 31 d., Klaipėdoje pirmą kartą bus surengta paralimpinė diena,...

Pasitinkant Vaikų gynimo dieną Klaipėdoje - unikalus renginys nuotrauka, foto

16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Ateinantis sekmadienis – jau penktasis, kai galima nemokamai lankytis Lietuvos jūrų muziejuje....

Sekmadienį prie muziejaus vėl nusidrieks eilės nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas apdovanojo labiausiai sužibėjusią dešimtą kartą vykusio...

Pagerbti ryškiausi Klaipėdos laivų parado dalyviai nuotrauka, foto

Gintarinį savaitgalį Baltijos auksas žibės net baseine nuotrauka, foto

Renginiai, Tradicinis Palangos renginys Gintarinis savaitgalis gegužės 25 ir 26 dienomis kurorto gyventojams...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Vilkikai generuoja pusę savo sektoriaus sukuriamo BVP nuotrauka, foto

Ūkis, Pirmą šių metų ketvirtį Lietuvoje gerėjo visų transporto rūšių – kelių, geležinkelių,...

Pasitinkant Vaikų gynimo dieną Klaipėdoje - unikalus renginys nuotrauka, foto

Klaipėda, Kitą penktadienį, gegužės 31 d., Klaipėdoje pirmą kartą bus surengta paralimpinė diena,...

Patarimai, Paskelbta prieš 51 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...