2018 m. gruodžio 15 d. 12:57 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Žvejai prognozuoja: žuvų aukcionas spalį nebus parduotas

Žvejai prognozuoja: žuvų aukcionas spalį nebus parduotas nuotrauka, foto

NEPERKA. Jau nebe pirmą kartą skelbiamas Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pardavimas aukciono būdu. Spalio 24 d. vyksiančiame aukcione jo pradinė kaina - 380,7 tūkst. eurų.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Spalio 24 d. Turto bankas skelbia eilinį Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pardavimą. Pradinė kaina - 380,7 tūkst. eurų. Prieš tai du skelbti aukcionai neįvyko.

Vadinamasis Žuvų aukcionas Klaipėdoje pastatytas 2007 metais. Tąkart į jį investuota 5,6 mln. litų europinių lėšų ir dar 1 mln. litų valstybės lėšų. 2015-aisiais jame pastatyta menkių filė gamybos linija, į kurią investuota 1,4 mln. eurų.

Dabar UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas privatizuojamas viešo aukciono būdu. Pradinė 100 proc. akcijų pardavimo kaina spalio 24 d. - 380,7 tūkst. eurų.

Privatizavimo sąlygose nurodyta, kad potencialus pirkėjas uosto teritorijoje gali vykdyti tik tokią komercinę ir ūkinę veiklą, kuri atitinka Klaipėdos valstybinio jūrų uosto funkcinę paskirtį.

Bendrovės veikla - žuvininkystės produktų supirkimas, ledo gamyba. Jos metinė apyvarta pernai buvo 25 tūkst. eurų. Bendras bendrovei priklausančių pastatų, įskaitant ir ledo cechą, plotas - 1450 kv. m, žemės sklypo - 0,1 ha.

Pasak Priekrantės verslinės ir rekreacinės Žuvininkystės asociacijos vadovo Mindaugo Rimeikio, seniau dirbusio Žuvų aukciono direktoriaus pavaduotoju, aukcionas jau skelbiamas tikrai nebe pirmą kartą, tačiau vis neįvyksta.

Jo manymu, žvejai paimtų aukcioną kad ir dabar, tačiau jis parduodamas su visomis jo pridarytomis skolomis. Beje, aukcionas liko skolingas ir patiems žvejams.

"Ne žvejai tų skolų pridarė. Jie norėjo perimti aukcioną dar tada, kai aš dirbau jame, kai jis turėjo 80 tūkst. eurų pliusinį balansą. Penkeri metai nuo jo pastatymo jau buvo praėję, buvo galima tai daryti, bet žvejams jis nebuvo perduotas. Vėliau, kai jo balansas jau buvo minusinis, nuspręsta papildomai investuoti lėšų į žuvų apdorojimo cechą. Jeigu aukcionas būtų parduodamas už kokius 200 tūkst. eurų galbūt visos žuvininkų asociacijos galėtų imti kreditus ir ką nors daryti. Nors tuo labai abejoju, nes žvejai vykstant kvotų dalyboms yra tiek nustekenti, kad ne tas jiems galvoje", - sakė M. Rimeikis.

Valstybės įmonė Turto bankas į paklausimą, kiek jau buvo skelbta Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono aukcionų, kokia buvo pradinė kaina, ar tiesa, kad jis parduodamas su visomis skolomis, atsakė: "Paskutinį kartą įmonę siekta parduoti liepos pabaigoje. Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pradinė kaina buvo 423 tūkst. eurų. Naujas investuotojas viešo aukciono būdu nupirkdamas įmonės akcijas įsigyja viską, kas priklauso tai įmonei."

Šiemet kovo 7 d. irgi buvo skelbtas Žuvų aukciono aukcionas. Tada jo pradinė kaina buvo 636 tūkst. eurų, bet aukcionas neįvyko. M. Rimeikio manymu, ir spalį aukcionas neįvyks, nes kaina per didelė. Anot jo, Žuvų aukcionas bus nupirktas tik tada, kai kaina bus dar sumažinta.

Beje, tarp žvejų sklando gandas, esą Žuvų aukcionas būsiąs parduotas už 180 tūkst. eurų ir netgi jau dabar žinoma, kam.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Virš Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos Klaipėdos miesto savivaldybės specialistai...

Žiede prie "Banginio" planuoja statyti estakadą nuotrauka, foto

Patekęs į didžiulę Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritoriją, kuri įsikūrusi ne...

Klaipėdos LEZ kartais bėgioja stirnos ir auga rugiai nuotrauka, foto

Klaipėdos mieste pastaraisiais metais įvyko daug gerų pokyčių, tačiau jų nepakanka, kad...

Maži darbai tampa dideliais! nuotrauka, foto

Šiandien Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas sprendimas, kuriuo parduotuvė įpareigota...

Parduotuvė turės atlyginti žalą traumą patyrusiam vaikui nuotrauka, foto

„Neptūno“ ir „Skycop“ dvikova - tiesiogiai per BTV nuotrauka, foto

Sportas, „Betsafe–LKL“ pirmenybėse Klaipėdos „Neptūnas“ šeštadienį Prienuose 17.20 val. susitiks su vietos „Skycop“.

Sporto mėgėjams: įdomios gruodžio 15 d. TV transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, Sporto mėgėjams „Vakarų ekspresas“ siūlo stebėti šias įdomias šeštadienio, gruodžio 15 d.,...

Sūnus motinai dūrė peiliu į pilvą nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informavo apie kruviną konfliktą klaipėdiečių šeimoje.

Kuris šaldytuvo prekės ženklas yra patikimiausias? nuotrauka, foto

Ūkis, Šaldytuvą renkamės itin ilgam laikotarpiui, todėl į šią užduotį visuomet žiūrime atsakingai....

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...