Žmonės neapsisprendžia, ko nori Melnragės parke


2018 m. rugpjūčio 18 d. 06:03 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Žmonės neapsisprendžia, ko nori Melnragės parke

(8)

Žmonės neapsisprendžia, ko nori Melnragės parke nuotrauka, foto

PROJEKTAS. Planuojama, jog už 274 tūkst. eurų bus sutvarkyta net 9,3 hektaro teritorija prie šiaurinio Klaipėdos uosto vartų molo.

© Architektų nuotr.

Ketvirtadienį iš Kauno į Klaipėdą atvykę ir Melnragės parko techninį projektą pristatę architektai liko nustebę. Medinių takų nenorėję vietos gyventojai apsigalvojo ir ragina atsisakyti siūlymo daryti takus iš smėlio jį sumaišant su grunto stabilizatoriumi.

Gyventojams pristatytas projektas atrodo patraukliai - vietoje esamų 1,2 m pločio takų norima įrengti naujus 3 m pločio takus šiaurės-pietų kryptimi, kurie sujungtų Pirmosios Melnragės paplūdimį ir pietuose esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Takuose vietos būtų ir moterims su vežimėliais, ir dviratininkams. Tikimasi įrengti ir 1,5 m pločio šalutinius pėsčiųjų takus.

Parke taip pat siūloma iš medienos įrengti vaikų žaidimo aikštelę - ratą sudarančias sūpynes, kurios naudojamos Čilėje ir Olandijoje. Norima suformuoti pievą, kurioje šeimos, atvykusios pailsėti, galėtų paiškylauti. Siūloma įrengti ir sporto aikštelę, skirtą žaisti futbolą ar krepšinį. Tačiau ar visa tai taps tikrove, spręs Savivaldybė.

"Jeigu bus pritarta siūlymui įrengti aikšteles, jos bus įtrauktos į projektą", - sakė architektas Vainius Pilkauskas.

Svečiai iš Kauno sulaukė klausimo ir dėl apžvalgos bokštelio. Vietos gyventojai šį objektą projekte matė kaip būtinybę, kad galėtų pasigrožėti uostamiesčio pajūrio horizontu. Alternatyva tokiam objektui numatyta - aukščiausiose parko vietose, kurios siekia 7 metrus, norima įrengti apžvalgos aikšteles.

Melnragiškius sužavėjo idėja pastatyti dviejų tipų informacinius stendus. Vieni suteiktų informacijos apie esančius augalus, kurių būtų išrinkta apie 10, o kiti - apie parke esančius objektus.

Visgi vietos gyventojus žavėjo ne visi pasiūlymai. Jei už šiaurinėje dalyje esančio šaltalankyno iškirtimą ir pušų pasodinimą priekaištų nebuvo, tai itin aršiai už esamo pušyno praretinimą pasisakė Klaipėdos universiteto dėstytojas Arvydas Urbis.

Jo teigimu, noras nukirsti kas antrą pušį ir suteikti galimybę kitoms augti iki 20 metrų pridarytų nuostolių, esą tokioje vietoje geriausiu atveju pušų aukštis turi siekti 16. Kitu atveju pušis gali išvartyti pajūryje siaučiantis vėjas.

Doktorantas turėjo pastabų ir tako įrengimo planui. Pasak jo, noras smėlį maišyti su grunto stabilizatoriumi gražus - tai būtų aktualu žiemą, nes sumažėtų rizika paslysti. Tačiau, jo manymu, po trejų metų tokie takai iširtų.


PAGEIDAVIMAS. Siūlymas takus daryti iš surišto smėlio gyventojams neįtiko. Dabar jie griežtai pasisako už medinių takų įrengimą. Redakcijos archyvo nuotr.

"Smėlio takų Kuršių nerijoje buvo atsisakyta. Tai brangus malonumas, kuris veikia trumpai. Gerus takus galima įrengti ir iš geros medienos - iš ąžuolo laikytų 15 metų. Tinka maumedis", - sakė A. Urbis.

Architektas V. Pilkauskas priminė, kad projektas prasidėjo nuo bendruomenės raginimų įrengti tik ne medinius takus, todėl iš susirinkusiųjų norėjo konkretumo. Jie beveik vienbalsiai nusprendė, kad architektai turėtų orientuotis tik į medinių takų įrengimą. Dabar tai bus siūloma ir Savivaldybei.

Ji parkui įrengti skyrė 274 tūkst. eurų. Papildomų lėšų tikimasi sulaukti iš Uosto direkcijos. Projektą numatyta įgyvendinti iki 2018 metų pabaigos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kada?

2017-11-13   11:37

IP: 185.125.226.2

Aikštelės vaikams gerai, o ką suaugusiems daryti? Juk be maudymosi, gulinėjimo pliaže, pasivaikščiojimų ar pasivažinėjimų dviračiais nėra ką veikti.
Kada suprojektuos promenadą? Kad galėtum ne tik dieną ir ne tik kai geras oras, prie jūros pabūti, papietauti ir pavakarieniauti. Ar kavos atsigerti atsisėdus, besigrožint jūros vaizdais. Vandens atrakcijos kokios Klaipėdoj? Buriavimo, burlenčių, kaitų klubas jaunimui?
Kada leisite prie jūros gyventi? Kad pro langus matytųsi smėlis ir bangos?
Nustokit bijoti sunaikinti gamtą ir viską konservuoti. Šiuolaikinės technologijos padeda ją saugoti, bet tuo pačiu ir leidžia plačiau naudotis jos teikiamais malonumais. Dabar kai žmonės galvoja apie Klaipėda tai asosiacija su jos su jūra menka. Pagalvokite kodėl...

Jonas D.

2017-11-12   14:40

IP: 86.38.160.138

Nematėm ,kad kada nors ką nors rimtą ar konkretaus sugebėtų Klaipėdos architektai (dabartiniai).

Susitikimas Teatro aikštėje su „Ėvikės skaitytojų teatrėliu“

 

Šį savaitgalį Extra FM eteryje nuskambėjo paskutinė ciklo „Susitikimai Teatro aikštėje“ radijo pokalbių laida, kurioje svečiavosi „Ėvikės skaitytojų teatrėlio“ dalyviai: Skaistė Kavaliauskienė, Jūratė Sučylaitė, Rimantė Vasiljeva ir Vytas Maneikis.


Pasitinkant 2017-iuosius – Mažosios Lietuvos metraštininkės, Klaipėdos krašto etnografinio savitumo ir išskirtinių lietuvninkų likimų vaizduotojos, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėjos Ievos Simonaitytės gimimo 120-mečiui skirtus metus, aktorius ir režisierius Sigutis Jačėnas pakvietė klaipėdiečius burtis Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekoje į „Ėvikės skaitytojų teatrėlį“. Susitikimų metu teatrėlio dalyviai drauge skaitė, interpretavo Ievos Simonaitytės kūrinius, domėjosi Mažosios Lietuvos kultūra ir istorija, lavino bendravimo, aktorinius ir scenos kalbos įgūdžius. „Ėvikės skaitytojų teatrėlis“ Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje Gargžduose. VAT nuotr.


Doc. dr. Jūratė Sučylaitė, gydytoja psichiatrė, poezijos terapeutė, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Holistinės medicinos katedros dėstytoja: „Kodėl man įdomu skaityti Ievą Simonaitytę? Tai galimybė priglusti prie Mažosios Lietuvos istorijos, išgirsti pačią žemę ją pasakojant. Kodėl man patinka skaityti Ievos Simonaitytės kūrybą drauge su kitais žmonėmis, susirinkusiais į Ėvikės teatrėlį? Jaučiu poreikį stabdyti skubėjimą, pajusti tekstą savo esybe, išgyventi bendruomeniškumą ne technokratinėje aplinkoje, bet šventoje Kalbos žemėje.“


Skaistė Kavaliauskienė, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Finansų ir apskaitos skyriaus ES paramos apskaitos poskyrio vyr. specialistė: „Man patinka tas jausmas, kai sutramdžius jaudulį pavyksta perteikti skaitomame tekste užkoduotas emocijas ir jausmus...“


Rimantė Vasiljeva, geografijos mokytoja: „Ėvikės skaitytojų teatrėlyje dalyvauju, norėdama giliau pažinti rašytojos Ievos Simonaitytės kūrybą, jos asmenybę. Man patinka skaityti balsu. Tikiuosi, kad skaitymo įgūdžių lavinimas padės geriau perteikti klausytojams skaitomo kūrinio prasmę, labiau pažadinti jų vaizduotę.“


Vytas Maneikis, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos darbuotojas: „Man Ievos Simonaitytės kalba primena mano senelės iš mamos pusės O. Vilkienės kalbą. Senelė taip pat kilusi nuo Vanagų. Tai − Mažosios Lietuvos gyventojai, kalbėję senovine to krašto kalba.“


Radijo pokalbių laidų ciklą iš Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės 2017 – „Susitikimai Teatro aikštėje“ finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Informacinis partneris − dienraštis „Vakarų ekspresas“. Laidų įrašų archyvas pasiekiamas rengėjo − VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ − interneto tinklapyje www.sukasiplanetos.net.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kilus visuomenės ažiotažui dėl dulkėtumo šiaurinėje miesto dalyje AB Klaipėdos jūrų krovinių...

"Klasco" atvėrė vartus ir parodė turtus nuotrauka, foto

Vakar pietinės Klaipėdos dalies gyventojai rytą vėl pradėjo su pro langus besiveržiančia...

Tarša dar neįveikiama: tebesmirda, tebedulka nuotrauka, foto

Klaipėdoje penktadienį paminėtos kovinės vėliavos įteikimo kariuomenės brigadai "Žemaitija" pirmosios metinės. Vėliavai...

Piliavietėje - kovinės vėliavos pagerbimas nuotrauka, foto

Rugpjūčio mėnuo Klaipėdos miesto savivaldybėje - atostogų metas. Šiuo metu ilsisi net...

Savivaldybėje - atostogų bumas nuotrauka, foto

Šeštadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė rugpjūčio 18-ai, šeštadieniui:AVINAS. Būsite linkę išlaidauti malonumams arba norėdami padaryti...

Susidūrus automobiliams žuvo karys nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugpjūčio 17 d., pavakare, kelyje Molėtai – Pabradė 9-ajame kilometre,...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (544) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Karklės jaunų grupių konkursą laimėjo „Blues Berries“ nuotrauka, foto

Muzika, Pirmą šių metų festivalio „Karklė Live Music Beach“ dieną vyko tradicinis jaunų...

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...