2019 m. balandžio 24 d. 20:50 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vytautas Kaunas atsisveikino su „Klasco“

(5)

Vytautas Kaunas atsisveikino su „Klasco“ nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Balandžio 15-oji buvo paskutinė vienos didžiausių uosto krovos kompanijų AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos ("Klasco") generalinio direktoriaus Vytauto Kauno darbo diena. Jis nebuvo atleistas iš einamų pareigų. Priešingai, buvo įkalbinėjamas pasilikti, tačiau jau seniai buvo apsisprendęs išeiti iš bendrovės. Dabar jai laikinai vadovauja kitas Vytautas.

"Nuo balandžio 16 d. V. Kaunas nebedirba AB "Klaipėdos jūrų krovinių kompanija" generaliniu direktoriumi. Jo pareigas laikinai perėmė "Klasco" generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Štumbergas, nuo 2010 metų bendrovėje dirbantis įvairiose vadovo pozicijose", - rašoma bendrovės pranešime. Išsamiau situacijos jis nekomentuoja.

Ar galima sakyti, kad jūs pagaliau nusimetėte nuo pečių jums uždėtą sunkią naštą ir išsilaisvinote?

Tikrai taip. Vakar atidirbau paskutinę dieną. Tik noriu pasakyti, kad tokį žingsnį žengiau savo iniciatyva.

Nebuvote prašomas pasilikti?

Buvau įkalbinėjamas pasilikti, bet nutariau, kad turiu keisti savo darbą. Jau trylika metų išdirbau Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, 14 metų "Klasco". Anksčiau ar vėliau ateina toks metas, kai tiesiog reikia keisti darbo vietą.

Jau esate susiradęs kitą darbą? Galite pasakyti, kur eisite dirbti, išėjęs iš "Klasco"?

Ne. Net jeigu žinočiau, kur dirbsiu ateityje, tikrai dar kol kas nesakyčiau. Dabar pirmiausia noriu pailsėti. Susitvarkysiu savo ūkį, vėliau su šeima važiuosiu į kelionę. O paskui kibsiu į darbus. Aš uostininkas, manau, toli nuo uosto nepabėgsiu.

Iš Uosto direkcijos į "Klasco" jūs iš karto atėjote dirbti komercijos direktoriumi. Kiek laiko ėjote šios bendrovės generalinio direktoriaus pareigas?

Kai gavau pasiūlymą dirbti "Klasco" komercijos direktoriumi iš tuometinio bendrovės vadovo Valentino Greičiūno, Uosto direkcijoje kaip tik jau ėjo į pabaigą uosto įplaukos tobulinimo darbai, kurie buvo finansuojami iš Pasaulio banko paskolos. Visą tą laiką dirbau komercijos direktoriumi, o generalinio direktoriaus pareigas ėjau tik 8 mėnesius.

Mintis išeiti man jau kirbėjo dar tada, kai dar nebuvau generaliniu direktoriumi, kai jau buvau išdirbęs "Klasco" 13 metų. Tada dar juokiausi, kad tie 13 metų man yra tarsi užkerėti. Tiek metų prabuvau Uosto direkcijoje, tiek šioje bendrovėje. Bet kai tapau generaliniu direktoriumi, šiek tiek nusikėlė mano sprendimo vykdymas.

Ar tie 8 mėnesiai jums buvo sunkiausi per visus darbo "Klasco" metus?

Žinoma. Anksčiau buvau komercijos direktoriumi, turėjau aprėpti tik savo sritį. O pastaruoju metu turėjau rūpintis viskuo. Manau, kad bet kurioje įmonėje generalinio direktoriaus pozicija yra pati sunkiausia, kai turi prisiimti atsakomybę už visą įmonę, o ne tik už savo sritį.

Anksčiau su kitomis sritimis nebuvau taip gerai susipažinęs. Yra išoriniai ryšiai su profsąjungomis, o aš tuos ryšius palaikydavau tik su "Klasco" klientais. Visi aplinkosaugos klausimai irgi anksčiau buvo ne mano sritis. Tikrai tie paskutiniai mano mėnesiai buvo sunkesni. Tačiau, kita vertus, komercijos direktorius atsako už pagrindinės veiklos pajamas, visi įmonės rezultatai "kabo" ant jo, bet generaliniam vis tiek sunkiau.

Kaip manote, ar bus rastas tinkamas vadovas, kuris jus pakeis?

Vytautas Štumbergas jau yra paskirtas. Nežinau, ar laikinai, ar visam laikui, tai spręs valdyba. Jis yra buvęs mano pavaduotoju. Yra mažeikiškis, bet, jeigu neklystu, "Klasco" jau dirba gal 10 metų. Tik jo darbas anksčiau buvo labiau susietas su gamyba, buvo gamybininkas, gal todėl ir mažiau žinomas visuomenei. Jums bus įdomu su juo kalbėtis, jis stipriai žemaičiuoja, yra užkietėjęs žemaitis. Patirties tikrai turi, prieš tai yra ilgai dirbęs ir tuometinėje bendrovėje "Mažeikių nafta".

Kaip tokį jūsų "išsilaisvinimą" vertina šeima? Ko gero, kai tėvas užima tokias pareigas, ji dėl to nukenčia.

Ji labai džiaugėsi ir pasakė: "Pagaliau." Žinoma, šeima nukenčia. Manau, kad žmogui labai svarbu yra gerovė jo asmeniniame gyvenime. Ir tiek, kiek lieka laisvo laiko nuo šeimos, jis turėtų padirbti (juokiasi). Aš netikiu žmonėmis, sakančiais: "Darbas - mano gyvenimas". Manau, kad tada kažkas būna negerai jo gyvenime. Tikrai ne tai turi būti pirmoje vietoje. Nebent dirbi sau, tavo darbas yra ir hobis. Tada gal galėčiau suprasti, bet kai esi samdomas, jokiu būdu negali taip būti.

Žymos: vytautas kaunas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

To neuprantu

2019-04-18   06:37

IP: 185.11.26.161

1. KLASCO privati imone, bet nera eiline. 2. Cia tiesiog viesieji rysiai. 3. Nereikia kiekviename straispnyje ieskot nesamoniu ir prisikabinet.

2019-04-18   05:10

IP: 78.57.244.177

Pateikiama taip "paslaptinga",o viskas paprasta:Vytautas Kaunas į KLaipėdos uosto generalinio direktoriaus vietą(juk išdiebo direkcijoje 13 metų),o gerbiamas Arvydas Vaitkus į KLasco gen.direktoriaus vietą,Šiai dienai tai būtų teisinga ir teisiška,jeigu nepamaišys koks nors "konservų"destruktyvus išpuolis.

O gal

2019-04-17   21:43

IP: 78.57.242.244

O gal plaučiai nebeatlaikė, tiek dulkių prisikvėpavo...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Specialistai sako, kad situacija Klaipėdos buitinių atliekų fronte gerėja, tačiau prie konteinerių...

Vienam atsikratyti senos technikos paprasta, kitam - galvosūkis nuotrauka, foto

Trečiadienį autostrada prie Klaipėdos važiavę žmonės galėjo pastebėti keistą gamtos reiškinį –...

Prie Klaipėdos – „smėlio audra“? nuotrauka, foto

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Palangos administracijai vėl vadovaus Akvilė Kilijonienė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta...

Vienam atsikratyti senos technikos paprasta, kitam - galvosūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Specialistai sako, kad situacija Klaipėdos buitinių atliekų fronte gerėja, tačiau prie konteinerių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...