2019 m. gegužės 26 d. 19:58 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vyriausybė svarstys klaipėdiečių peticiją: reikalauja mažinti oro taršą

(2)

Vyriausybė svarstys klaipėdiečių peticiją: reikalauja mažinti oro taršą nuotrauka, foto

© pixabay.com

Vyriausybė trečiadienio pasitarime svarstys peticijoje „Dėl klaipėdiečių teisės į švarią ir sveiką aplinką užtikrinimo“ išreikštus reikalavimus mažinti oro taršą Klaipėdoje.

Peticijoje iš viso išvardinti 18 reikalavimų, skirtų Klaipėdos miesto savivaldybei ir Vyriausybei.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos reikalaujama suprojektuoti ir iki 2022 m. įrengti sunkiasvorio transporto eismo koridorius - jungtis su uostu, už miesto ribų, aplenkiant gyvenamuosius miesto rajonus. Taip pat siekiama riboti sunkiojo transporto eismą mieste piko valandomis, nuo 8 iki 10 val. ir nuo 16 iki 18 val., nukreipiant jį į aplinkkelius.

Savivaldybės taip pat reikalaujama iki 2021 m. organizuoti netaršaus ir nemokamo miesto viešojo transporto sistemą, kuri sąlygotų privačių automobilių srautų mieste mažėjimą, bei kitų Europos miestų pavyzdžiu svarstyti galimybę riboti senesnių dyzelinių automobilių eismą miesto centre.

Peticija Vyriausybės reikalaujama stabdyti Klaipėdos uosto maksimalios plėtros miesto ribose bendrojo planavimo procesą, kol siūlomais sprendiniais nebus užtikrinta darni bei tvari uosto bei miesto raida. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją norima įpareigoti būti atsakinga ne tik už paties uosto aplinką, bet ir už uosto teritorijos ribų skleidžiamą taršą dėl valstybinėje uosto teritorijoje veikiančių įmonių veiklos.

Taip pat iki 2019 m. pabaigos reikalaujama pakeisti Lietuvos higienos normoje nurodomą leistiną kvapo koncentracijos ribinę vertę gyvenamosios aplinkos ore.

ELTA primena, kad rugsėjį prie Aplinkos ministerijos (AM) vyko „smarvės demonstracija“. Demonstracijos metu prie ministerijos atvažiavo sunkvežimis su džiovintu techniniu kompostu ir dumblu iš Klaipėdos - „smarvės sunkvežimis“ prie ministerijos stovėjo visą dieną.

Demonstracijos iniciatorius Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas tuomet Eltai teigė, kad demonstracija buvo rengiama, nes AM ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) jau kurį laiką buvo neveiksnios sprendžiant oro taršos klausimą Klaipėdos pietinėje dalyje.

„Buvo tragiška vasara, nes pietiniuose kvartaluose buvo milžiniška smarvė. Pagrindinės taršos teritorija yra Dumpių kaime. Ten yra keturios bendrovės, ir jos viena į kitą baksnoja pirštais. Ten yra „Klaipėdos vandenys“, celiuliozės kombinatas, atliekų pūdymo ir kompostavimo cechas, sąvartynas. Nelabai aišku, kas iš tikrųjų yra tas smarvės šaltinis, ir iš kontroliuojančių institucijų - Sveikatos apsaugos ministerijos ir Aplinkos ministerijos - kol kas girdime, kad jos tik turi darbo grupes. Negirdėjau nei įstatymų iniciatyvos, nei kažkokių pertvarkų ministerijų viduje, nei auditų“, - Eltai teigė S. Gentvilas.

Tuo metu aplinkos viceministras Martynas Norbutas Eltai sakė, kad ši akcija, organizuojama S. Gentvilo, tėra politinis pareiškimas bei užsiimama politiniais žaidimais.

„Mes analizuojame Klaipėdos situaciją - jau yra įvairių juodraštinių siūlymų paruošta. Jeigu yra šnekama apie kvapus, tai Seimo narys, dirbdamas Aplinkos komitete, turi žinoti, kad Sveikatos biurai, Sveikatos apsaugos ministerija yra už tai atsakingi, o ne Aplinkos ministerija “, - Eltai teigė M. Norbutas.

S. Gentvilo teigimu, 80 tūkst. gyventojų turinčioje pietinėje Klaipėdos dalyje tvyro puvėsių ir fekalijų dvokas, žmonės nuo smarvės vaduojasi uždarydami langus net karščiausiomis vasaros dienomis, vaikai skundžiasi pykinimu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Komentaras

2018-12-19   14:24

IP: 81.7.87.160

Patiko Norbuto pastaba dėl S.Gentvilo.Tai grynai jo politiniai žaidimai. Pats buvo taryboje ir ką nuveikė šiuo klausimu? Kiek taršos klausimas pasistūmėjo, tai visuomenės sutelktumo dėka.

Gyventoja

2018-12-19   10:34

IP: 82.135.209.97

Klaipėdos miesto pietinėje dalyje dvokia nežmoniškai. Klaipėdos miesto savivaldybė PRIVALO išspręsti problemą. Mes, ten gyvenantys, nenurimsime ir nesusitaikysime su esama padėtimi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...