2019 m. kovo 25 d. 05:53 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vydūno paminklas Klaipėdoje tikrai bus

(4)

2014-03-22, 11:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Vydūno paminklas Klaipėdoje tikrai bus nuotrauka, foto

INICIATORIAI. Pas miesto vadovus aptarti tolesnių veiksmų buvo apsilankę visuomenininkai.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Susitikimo su VšĮ "Mažosios Lietuvos kultūra" atstovais metu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir jo pavaduotojas Vytautas Čepas tvirtai pažadėjo, jog uostamiestyje tikrai atsiras Vydūno paminklas, ir jis bus tokioje vietoje, kuri verta tokio didžio veikėjo.

Žinia, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyrius 2012 m. pabaigoje iškėlė mintį, kad Klaipėdoje reikia pastatyti paminklą vienam žymiausių XX a. pirmosios pusės Mažosios Lietuvos kultūros veikėjų - filosofui, rašytojui, žurnalų ledėjui, dramaturgui, režisieriui, kompozitoriui, dirigentui, religijotyrininkui ir mokytojui Vydūnui. Jo 150-osios gimimo metinės bus minimos 2018 m. kovo 22 d.

Šiam tikslui buvo įkurta VšĮ "Mažosios Lietuvos kultūra", kuri rūpinasi paminklo statyba, renka lėšas, diskutuoja dėl vietos būsimam paminklui. Šiuo metu paminklo statybai jau surinkta per 17 tūkst. Lt. Tad pas miesto vadovus aptarti tolesnių veiksmų buvo apsilankę "Mažosios Lietuvos kultūros" direktorius Arūnas Trukanas, Vydūno paminklo komiteto pirmininkas Rimantas Cibauskas, Vydūno draugijos garbės pirmininkas Vacys Bagdonavičius, vicepirmininkas Tomas Stanikas ir Klaipėdos Vydūno klubo pirmininkė Sigutė Augutienė.

Susitikimo metu V. Bagdonavičius išreiškė nuogąstavimą, ar apskritai Klaipėdoje bus statomas paminklas Vydūnui, ar verta raginti žmones aukoti lėšas. Taip pat buvo išreikštas pageidavimas, kad paminklas būtų statomas deramoje, žmonių lankomoje vietoje. Kaip viena iš galimų vietų įvardijama Atgimimo aikštė, o kaip alternatyva įvardijama dabartinė "Žvejo" skulptūros vieta. "Žvejys" esą galėtų iškeliauti į žuvų turgelį.

Nors miesto meras ir vicemeras prašė neprisirišti prie vienos vietos, tačiau neatmetė galimybės, jog pertvarkant Atgimimo aikštę joje gali atsirasti vietos ir Vydūno paminklui. Aikštės pertvarkymo konkursas turėtų būti skelbiamas kitąmet.

2018-aisiais bus minimas ir Lietuvos Nepriklausomybės šitmetis, tad grupė entuziastų siekia Klaipėdoje pastatyti paminklą, skirtą ir šiai datai. Ne vienam minėtojo susitikimo dalyviui kilo mintis, jog galbūt būtų prasminga suvienyti šių dviejų paminklų Klaipėdoje iniciatorių jėgas, nes Vydūnas Klaipėdos krašte buvo vienas ryškiausių Lietuvos Nepriklausomybės puoselėtojų, savo gyvenimą pašventęs dvasiniam jos augimui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

BLAIVININKAS

2014-03-23   10:11

IP: 82.135.197.142

REIKETU PASTATYTI VALANCIUI PAMINKLA GAL MAZIAU LATRAVOTU TAUTA .....SEIP PAMINKLAI TIKTU KAI KLAIPEDA IS GRIUVENU PRIKELTU....SUTVARKYTI SKVERUS ,KRANTINES ,PARKUS ,FONTANUS...

stebiuosi

2014-03-22   15:37

IP: 86.100.16.76

Keista ta "Mažosios Lietuvos kultūros"taryba. Joje nėra nei vieno Vydūno kūryba besidominčio mokslininko, galinčio daug patarti. Aišku, išskyrus bagdonavičių. Bet kur Klaipėdos kultūros tyrėjai.

Kazys

2014-03-22   15:14

IP: 86.100.69.109

Kažkokios nesąmonės. Geriau jau pastatytų paminklą Ian Gillan"ui, kursai 1990 m. koncertavo Klaipėdoje, o tai vis esam kažkur užstrigę, kažkur vis vaikštom istorijoje mėšlinom klumpėm. Vilniuje yra F. Zappai, J. Lennonui statomas, o mes turėdami tokį merą nyfyga negalvojam apie jaunimą ir tikrus šių laikų herojus, tai ir tūnom apsistatę kartuvėmis ir abejotinos interpretacijos mažvydais. Koks turistas ais prie to Vydūno paveiskluotis. Jei jau statyt archaiškus, - tai gal kokį žemaičių vadą Kęstutį ant arklio, bet jokiais būdais ne modernų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Sekmadienį per pietus Šiauriniame rage prie skulptūros „Bučinys“ rinkosi 350 kilometrų įveikę...

Iš Vilniaus į Klaipėdą atbėgo per 28 valandas nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Prieš metus, pernai kovą, buvo pradėti Jono kalnelio tvarkybos darbai, kurių vertė...

Jono kalnelyje - neįtikėtini dalykai nuotrauka, foto

Šeštadienį apie 11 val. Naujajame turguje apsilankę žmonės sutriko: grojo muzika, stovėjo...

Naujajame turguje išdalinta 1000 spurgų nuotrauka, foto

Lietuvoje pastebėti pirmieji gandrai nuotrauka, foto

Lietuva, Artėjant Gandro dienai, kuri minima pirmadienį, Liaudies buities muziejus pakvietė prisiminti...

Kodėl klaipėdiečiai A.Hitlerį sutiko su džiaugsmu? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Lygiai prieš 80 metų – 1939 m. kovo 23 d. - į...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 11 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...