2018 m. sausio 22 d. 16:09 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vitės gyventojai skundžiasi tarša

(2)

Vitės gyventojai skundžiasi tarša nuotrauka, foto

NORAI. Vitės kvartalo gyventojai nori, kad uosto tvora būtų aukštesnė ir galbūt apželdinta.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Nuolat pasigirstantys Vitės bendruomenės gyventojų skundai dėl iš šalia esančio uosto sklindančios taršos, dulkių ir kitų teršalų vakar miesto Tarybos nariams buvo pagrįsti vizualiniais įrodymais.

Vakar dar prieš prasidedant Tarybos posėdžiui žengė į Klaipėdiečių tribūną dvi šalia uosto tvoros esančiame Švyturio g. 8 name gyvenančios moterys. Jos skundėsi, jog per visą nepriklausomybės laikotarpį miesto valdžia taip ir neišgirdo Vitės bendruomenės, kuri esą dūsta dėl didžiulės taršos.

Alina Andronova politikams išdalijo nuotraukas, kuriose užfiksuota per daugiabučio langus matoma uosto tvora. Ji piktinosi, jog per kelis dešimtmečius uostamiesčio valdžia taip ir neįdiegė šiuolaikiškų taršos mažinimo priemonių, nepagerino ten gyvenančių žmonių aplinkos sąlygų, mat uostas "teršia dieną ir naktį".

"Nuo sovietmečio krova išaugo kelis ar net keliolika kartų, tačiau gyventojus ir uostą skirianti tvora liko tokio pat aukščio. Teko bendrauti su Norvegijoje gyvenančiais žmonėmis, kurie sakė, jog gyvenantys šalia maisto pramonės objekto yra saugomi 20 metrų aukščio tvora, o pas mus, nors neskaičiavau, ji turbūt nėra aukštesnė nei trys metrai", - rodydama nuotraukas skundėsi gyventoja.

Esą yra daugybė priemonių - aukšta apželdinta tvora, įvairūs filtrai, galiausiai situaciją leidžia stebėti kietųjų dalelių koncentraciją matuojanti stotelė, tačiau nieko iki šiol nebuvo padaryta.

Panašiai šnekėjo ir 30 metų slaugytoja Jūrininkų poliklinikoje dirbanti Svetlana Feoktistova, kuri politikams pademonstravo iš maišelio ištrauktus pajuodusius batus.

"Prieš einant pasivaikščioti su šunimi šie batai buvo balti, o po pasivaikščiojimo virto juodais. Batus galima nuplauti ar išmesti, bet ką daryti su sveikata? Pavyzdžiui, pajuoduoja net šuns kailis, o kai jį plauni, vonioje lieka nenuplaunamos juodos dėmės. Ir automobiliai purvini. Iš lauko mūsų vaikai grįžta juodi - ką šnekėti apie jų rankas, kojas, kvėpavimo takus?" - skundėsi gyventoja ir tvirtino, jog nuolatinė tarša veda prie baisių ligų.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pažadėjo, jog bus kreiptasi į aplinkos tyrimais užsiimantį Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą.

"Ko gero, reikės šnekėtis ir su uosto krovos kompanijomis dėl aukštesnių tvorų. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ar tai būtų efektyvi priemonė", - sakė S. Budinas.

Jis priminė, jog ir uostamiestyje lankęsi Aplinkos ministerijos atstovai buvo žadėję, jog Vitės kvartale taršą bus bandoma matuoti mobiliomis stotelėmis apie tai iš anksto neįspėjus krovos kompanijų. Vakar jis atsakyti, ar tie pažadai buvo įgyvendinti, negalėjo ir tvirtino tuo pasidomėsiantis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Netiesa

2017-07-01   15:23

IP: 78.61.181.54

Ponas Budinas gal vienintelis, kuris daug daro žmonių gerbūviui pagerinti. Vienas iš Kanto gatvės kiemų ilgą laiką buvo kaip po karo. Savivaldybės ir P. Budino pastangomis metų metais užmirštas kiemas baigiamas sutvarkyti. Lieka tik antras etapas. Mes labai dėkingi, nes p. Budinas labai jautriai atsiliepdavo į mūsų prašymus ir skundus.

Kiek tas Budinas gali zadeti ?

2017-07-01   15:06

IP: 83.188.14.117

Ir nieko nepakeisti ...tik pazadais seria zmones o rezultatas prasteja.Geda miesto tarybai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija ir Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad nei prezidento,...

Atsiriboja nuo asmens duomenų rinkėjų nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Sausio 22-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

 Į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas siūlomas buvęs karinių jūrų...

Direktoriaus pavaduotoju siūlomas Olegas Mariničius nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Sausio 21-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Atsiriboja nuo asmens duomenų rinkėjų nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija ir Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad nei prezidento,...

Ne mažylis: „Negalvojau, kad bus lengva“ nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis susidūrė su...

„Imlitex Holdings“ eksporto srautus kreipia per „Begą“ nuotrauka, foto

Jūra, Į Klaipėdos jūrų uosto žemės ūkio produktų krovos segmentą ateina naujas stambus...

Vis dar ieško, kur Klaipėdoje įkurdinti tarnybą nuotrauka, foto

Jūra, Pertvarkant Žuvininkystės tarnybą, joje nuo rudens darbuotojų sumažės trigubai - iki...

Klaipėda, Paskelbta prieš 25 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 40 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...