Vitės gyventojai skundžiasi tarša


2018 m. rugpjūčio 19 d. 03:36 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vitės gyventojai skundžiasi tarša

(2)

Vitės gyventojai skundžiasi tarša nuotrauka, foto

NORAI. Vitės kvartalo gyventojai nori, kad uosto tvora būtų aukštesnė ir galbūt apželdinta.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Nuolat pasigirstantys Vitės bendruomenės gyventojų skundai dėl iš šalia esančio uosto sklindančios taršos, dulkių ir kitų teršalų vakar miesto Tarybos nariams buvo pagrįsti vizualiniais įrodymais.

Vakar dar prieš prasidedant Tarybos posėdžiui žengė į Klaipėdiečių tribūną dvi šalia uosto tvoros esančiame Švyturio g. 8 name gyvenančios moterys. Jos skundėsi, jog per visą nepriklausomybės laikotarpį miesto valdžia taip ir neišgirdo Vitės bendruomenės, kuri esą dūsta dėl didžiulės taršos.

Alina Andronova politikams išdalijo nuotraukas, kuriose užfiksuota per daugiabučio langus matoma uosto tvora. Ji piktinosi, jog per kelis dešimtmečius uostamiesčio valdžia taip ir neįdiegė šiuolaikiškų taršos mažinimo priemonių, nepagerino ten gyvenančių žmonių aplinkos sąlygų, mat uostas "teršia dieną ir naktį".

"Nuo sovietmečio krova išaugo kelis ar net keliolika kartų, tačiau gyventojus ir uostą skirianti tvora liko tokio pat aukščio. Teko bendrauti su Norvegijoje gyvenančiais žmonėmis, kurie sakė, jog gyvenantys šalia maisto pramonės objekto yra saugomi 20 metrų aukščio tvora, o pas mus, nors neskaičiavau, ji turbūt nėra aukštesnė nei trys metrai", - rodydama nuotraukas skundėsi gyventoja.

Esą yra daugybė priemonių - aukšta apželdinta tvora, įvairūs filtrai, galiausiai situaciją leidžia stebėti kietųjų dalelių koncentraciją matuojanti stotelė, tačiau nieko iki šiol nebuvo padaryta.

Panašiai šnekėjo ir 30 metų slaugytoja Jūrininkų poliklinikoje dirbanti Svetlana Feoktistova, kuri politikams pademonstravo iš maišelio ištrauktus pajuodusius batus.

"Prieš einant pasivaikščioti su šunimi šie batai buvo balti, o po pasivaikščiojimo virto juodais. Batus galima nuplauti ar išmesti, bet ką daryti su sveikata? Pavyzdžiui, pajuoduoja net šuns kailis, o kai jį plauni, vonioje lieka nenuplaunamos juodos dėmės. Ir automobiliai purvini. Iš lauko mūsų vaikai grįžta juodi - ką šnekėti apie jų rankas, kojas, kvėpavimo takus?" - skundėsi gyventoja ir tvirtino, jog nuolatinė tarša veda prie baisių ligų.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pažadėjo, jog bus kreiptasi į aplinkos tyrimais užsiimantį Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą.

"Ko gero, reikės šnekėtis ir su uosto krovos kompanijomis dėl aukštesnių tvorų. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ar tai būtų efektyvi priemonė", - sakė S. Budinas.

Jis priminė, jog ir uostamiestyje lankęsi Aplinkos ministerijos atstovai buvo žadėję, jog Vitės kvartale taršą bus bandoma matuoti mobiliomis stotelėmis apie tai iš anksto neįspėjus krovos kompanijų. Vakar jis atsakyti, ar tie pažadai buvo įgyvendinti, negalėjo ir tvirtino tuo pasidomėsiantis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Netiesa

2017-07-01   15:23

IP: 78.61.181.54

Ponas Budinas gal vienintelis, kuris daug daro žmonių gerbūviui pagerinti. Vienas iš Kanto gatvės kiemų ilgą laiką buvo kaip po karo. Savivaldybės ir P. Budino pastangomis metų metais užmirštas kiemas baigiamas sutvarkyti. Lieka tik antras etapas. Mes labai dėkingi, nes p. Budinas labai jautriai atsiliepdavo į mūsų prašymus ir skundus.

Kiek tas Budinas gali zadeti ?

2017-07-01   15:06

IP: 83.188.14.117

Ir nieko nepakeisti ...tik pazadais seria zmones o rezultatas prasteja.Geda miesto tarybai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Per Kuršių marias plukdančios „Smiltynės perkėlos“ keltai šią vasarą dirba dar neregėtomis...

Kad kelionė iš Kuršių nerijos netaptų kančia nuotrauka, foto

Penktadienį klaipėdiečiai nustebo Atgimimo aikštėje išvydę reklaminius stendus, kuriuose reklamuojamas Kėdainių miestas,...

Nustebo išvydę Kėdainių ekspoziciją nuotrauka, foto

Kilus visuomenės ažiotažui dėl dulkėtumo šiaurinėje miesto dalyje AB Klaipėdos jūrų krovinių...

"Klasco" atvėrė vartus ir parodė turtus nuotrauka, foto

Vakar pietinės Klaipėdos dalies gyventojai rytą vėl pradėjo su pro langus besiveržiančia...

Tarša dar neįveikiama: tebesmirda, tebedulka nuotrauka, foto

Karklės meniu: nuo kibinų, cepelinų iki austrių nuotrauka, foto

Renginiai, Nuo lietuviškų cepelinų iki gurmaniškų austrių – tokia spalvinga maisto paletė Karklės...

Alkoholis, pamestas vaikas ir nelegalūs čeburekai nuotrauka, foto

Kriminalai, Per kiek daugiau nei pusvalandį – beveik 10 administracinio nusižengimo protokolų....

Moteris žaginęs ir žudęs klaipėdietis veržiasi į laisvę nuotrauka, foto

Kriminalai, Prieš du dešimtmečius Klaipėdą kraupinęs ir iki gyvos galvos įkalintas Anatolijus Kiseliovas...

Laikas ruoštis mokslo metų režimui nuotrauka, foto

Švietimas, "Sveiki. Mūsų vaikai (paaugliško amžiaus) labai mėgsta ilgai pamiegoti. Vasara baigiasi, bet...

Renginiai, Paskelbta prieš 5 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...