2018 m. kovo 21 d. 08:57 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Viktorija Varanavičiūtė: "Esu tikra, kad muzika yra mano vieta"

(2)

Viktorija Varanavičiūtė: "Esu tikra, kad muzika yra mano vieta" nuotrauka, foto

PALAIKYMAS. "Giminėje esu vienintelė, pasirinkusi profesionalios muzikantės kelią. Taigi artimiesiems yra didelis džiaugsmas, netikėtumas, kai per susibūrimus jiems pianinu atlieku kokių nors kūrinių. Palaikymo iš artimųjų sulaukiu be galo daug", - sako pianistė Viktorija Varanavičiūtė.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Pristatome dar vieną "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos konkurso finalininkę. Talentinga pianistė, Klaipėdos universiteto Menų akademijos absolventė Viktorija Varanavičiūtė - neabejotinai uostamiesčio muzikinės padangės deimantas. 26-erių mergina, aktyviai koncertuodama ir dalyvaudama respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose, garsina Klaipėdos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Jei pavyks laimėti konkursą, stipendija merginai padėtų įgyvendinti svajonę įsigyti profesionalų, elektroninį, lengvai transportuojamą klavišinį instrumentą. Tai Viktorijai padėtų lengviau rengti solinius koncertus.

Pirmajame konkurso etape surinkai daugiau nei 6 tūkst. balsų. Ar tikėjaisi tokio gausaus palaikymo?

Nudžiugino tai, jog tiek daug žmonių už mane balsavo. To tikrai nesitikėjau.

Ne paslaptis, jog menininkai, ypač akademinės muzikos atstovai, yra tarsi kiek atstumti - iš aplinkinių nesulaukia pakankamai dėmesio, palaikymo, kuris ypač reikalingas jaunam žmogui. Jauni muzikantai, versdamiesi per galvas, dalyvaudami įvairiuose konkursuose, rengdami koncertus, bando rasti vietą po saule, įrodyti savo vertę, gabumus. Menininko kelias - labai sunkus. O ką jau kalbėti apie akademinės muzikos atstovų kelią... Tai šiais laikais yra nišinis muzikos žanras ir dėl to koncertų salės nebūna pilnos. Dėl to šiek tiek krenta motyvacija, tačiau užuot nuleidusi rankas, stengiuosi ieškoti būdų, kaip sudominti publiką.

Jei laimėtum konkursą, kam skirtum stipendiją?

Aš jau labai seniai norėjau turėti elektroninį klavišinį instrumentą, kurį būtų paprasta transportuoti. Jei turėčiau tokį pianiną, būtų paprasčiau rengti koncertus, o muzika mieste galėtų lietis laisvai (juokiasi. - Autor. past.).

Esi Klaipėdos universiteto Menų akademijos absolventė. Ten įgijai bakalauro ir magistro laipsnius. Kuo šiuo metu užsiimi?

Šiuo metu Klaipėdos universiteto Menų akademijoje ir Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykloje esu koncertmeisterė. Tačiau nenorėčiau užsiimti vien tuo. Esu perspektyvi, jauna pianistė, norinti ir galinti pasiekti kur kas daugiau. Solinė karjera, kuri buvo gana aktyvi studijų metais, šiandien klostosi lėčiau. Tačiau tai vis dar yra didelė mano ambicija.

Kada pirmąsyk prisilietei prie pianino klavišų?

Groti pradėjau būdama penkerių. Gimtuosiuose Mažeikiuose mama mane nuvedė į muzikos mokyklą. 13 metų įstojau į Eduardo Balsio menų gimnaziją ir atvykau gyventi į Klaipėdą. Vėliau mokslus tęsiau Klaipėdos universitete. Taigi galiu drąsiai teigti, kad 21-erius metus būtent tai ir tedarau. Per visą šį laikotarpį niekada neįsivaizdavau, ką kito gebėčiau veikti savo gyvenime. Esu tikra, kad tai - mano vieta.

Kokių sunkumų patyrei besimokydama groti pianinu? Ar būta kitų pagundų, kurios nukreipdavo dėmesį nuo muzikos?

Sunkumų tikrai buvo. Pamenu, kartais tekdavo visas pramogas, pomėgius, norus, planus pamiršti ir, vienai užsidarius auditorijoje, groti tol, kol galiausiai pavykdavo pasieki reikalingą rezultatą.

Ar tenka pajusti konkurenciją iš kitų muzikantų, pianistų?

Klaipėdoje nėra daug atlikėjų-pianistų. Būtent šiuo metu apskritai jaučiamas muzikantų sumažėjimas - daug gerų menininkų emigravo į užsienį. Vis dėlto kalbant apie konkurenciją, žinau tik viena - jei esi geras muzikantas, į savo veiklą įdedi daug darbo ir pastangų, neprapulsi, o konkurencija bus nebaisi.

Kuo užsiimi laisvalaikiu?

Turėdama laisvą minutę, stengiuosi iš klausos pagroti populiarius šiuolaikinius kūrinius. Taip aš atsipalaiduoju. Tikiu, jog ateityje, įsigijus taip trokštamą instrumentą, pavyks surengti koncertų, kurių metu atlikčiau ir šio žanro kūrinius. Grojant pianinu jie skamba visai kitaip nei įprasta - įdomiai ir spalvingai.

Esi įgijusi ir pedagoginį išsilavinimą. Ar teko dirbti mokytoja? Ar esi pastebėjusi perspektyvių jaunųjų atlikėjų Klaipėdoje?

Kol kas nesu dirbusi pedagoginio darbo, tačiau praktikos metu susidūriau su gabiais moksleiviais. Muzikos mokyklose tikrai yra talentų, iš kurių gali išaugti puikūs muzikantai.

Esi mažeikiškė, tačiau jau daugiau nei dešimtmetį gyveni Klaipėdoje. Ar nevilioja didesnės perspektyvos užsienyje?

Norisi pamatyti kitas šalis, palyginti muzikinį gyvenimą. Tačiau labiausiai džiaugiuosi vaikščiodama Klaipėdos šaligatviais. Vilniuje ar Kaune man visko per daug, o čia - pats tas. Kas iš to didelio miesto, jei ten esi vienas iš daugelio?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

V

2017-06-16   20:29

IP: 78.61.57.249

ŠAUNUOLĖ. Čia yra tikrai klaipėdietė - patriotė ir puiki muzikantė bei graži mergina. Sėkmės.

:)

2017-06-16   17:24

IP: 78.57.246.140

Na, jei mergina fortepiono meną po Balsinės studijuoja Klaipėdoje, jokios stipendijos nebepadės :) Juolab siekiant pianizmo aukštumų su electropiano. Sėkmės!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Kovo 21-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėdiečius, kuriems artimos Vydūno idėjos, kviečiame prisijungti prie akcijos Vydūno jubiliejui pažymėti....

Vydūno jubiliejaus paminėjimo akcija nuotrauka, foto

Piliavietės šiaurinės kurtinos atstatymo darbams einant į pabaigą iškilo istorinių laivų krantinės...

Istorinė krantinė - kad ir vienam laivui nuotrauka, foto

Klaipėdiečius piktina šalia Birutės g. 15 namo atsiradęs sąvartynas. Vidury kiemo gulinčios...

Dėl kieme atsiradusio sąvartyno - gyventojų aistros nuotrauka, foto

Įspėja nebelipti ant Kuršių marių ledo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai...

Įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai...

Pasveikino dviračių sporto šviesulį nuotrauka, foto

Sportas, Sporto bendruomenė ir būrys auklėtinių 85-ojo jubiliejaus proga pasveikino buvusį Klaipėdos dviračių...

Kovo 21-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 28 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 28 min.

Sportas, Paskelbta prieš 57 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...