Vietoje dešimt - dvidešimt talentų


2018 m. rugpjūčio 15 d. 04:56 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vietoje dešimt - dvidešimt talentų

(2)

Vietoje dešimt - dvidešimt talentų nuotrauka, foto

PATARIMAS. "Kai pas mane ateina pasikonsultuoti specialistai iš kitų dienos centrų, aš jiems patariu, kad pirmiausia reikia užsitarnauti vaikų pasitikėjimą ir pagarbą", - sako Vitalijus Chomičenkas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Teismui iškėlus bankroto bylą dvidešimt metų gyvavusiam Vitalijaus Chomičenko įsteigtam ir vadovaujamam centrui "10 talentų", vyras ginklų nesudėjo ir dabar tęsia savo veiklą jau kitu pavadinimu.

"Įsteigiau asociaciją "20 talentų". Turiu antspaudą, įstatus, atidarėme sąskaitą. Pavadinimas nieko nekeičia, kaip padėjau vaikams, taip ir toliau padėsiu. Tik tiek, kad po dvidešimties veiklos metų jau tapome "20 talentų", - džiaugsmingai pasakojo V. Chomičenkas.

Pernai vasaros pradžioje Klaipėdos apygardos teismas bankroto bylą vaikų socialinės pagalbos centro darbštumo ugdymo mokyklai "10 talentų" iškėlė išnagrinėjęs Mokesčių inspekcijos prašymą. Buvo teigiama, kad V. Chomičenko vadovaujamas centras valstybei yra skolingas per 18 tūkst. eurų. Iš šios sumos per 6,7 tūkst. Eur sudaro pelno mokesčio delspinigiai, 1,2 tūkst. Eur - bauda. Teismas paskyrė bankroto administratorių ir areštavo "10 talentų" turtą - senus paaukotus baldelius, žaislus ir kt.

Pats V. Chomičenkas aiškino, kad skola susidarė per daugybę metų, kai nebuvo tvarkomi veiklos dokumentai ir nemokėti mokesčiai. Tačiau esą taip nutiko dėl paaiškinamų priežasčių - prieš dešimt metų buvo pavogti visi įstaigos dokumentai, be to pats V. Chomičenkas nesupranta, kaip reikia tvarkyti dokumentus, jam tai esanti aukštoji matematika, o samdyti buhalterio neturi už ką.

Klaipėdos apygardos teismo atstovų duomenimis, 2017 birželio 5 dieną "10 talentų" iškelta bankroto byla dar nėra užbaigta, nes nėra sprendimo dėl įmonės pabaigos. Šiuo metu vyksta kreditorinių reikalavimų tikslinimai ir išieškojimai. Paskutinį kartą jie buvo patvirtinti 2017-ųjų rugsėjo 25 dieną.

Pats V. Chomičenkas apie bankroto bylą nelinkęs kalbėti.

"Tikiuosi, kad dabar nebeįkliųsiu į tokius nemalonumus. Asociacijai kitokie reikalavimai, atsiskaityti reikia kartą per metus. Viską bus paprasčiau valdyti", - dabar viliasi V. Chomičenkas.

Nors vyras neslėpė, kad iškelta bankroto byla buvo išmušusi jį iš vėžių, tačiau visą tą laiką jis nenutraukė savo veiklos. Klaipėdos savivaldybės valdomos AB "Klaipėdos vanduo" centrui suteiktose patalpose vaikai iš sunkiau besiverčiančių šeimų galėjo rinktis visą laiką.

"Žinoma, buvo nemalonu. Juolab kad visada dirbau ne dėl naudos sau", - sakė V. Chomičenkas.

Tiek jo bankrutuojantis centras, tiek naujoji asociacija išgyvena tik neabejingų žmonių paramos dėka. Vyras deda visas pastangas, kad vaikai iš asocialių ar sunkiau besiverčiančių šeimų turėtų kur ateiti po pamokų, ar net laisvadieniais. Čia jie gali ramiai pabūti, paruošti pamokas, išgerti arbatos. Tokių sąlygų daugelis namuose neturi, tad "10 talentų" vadindavo antraisiais savo namais. Vyras tikisi, kad ir pasikeitus pavadinimui, vaikams bus taip pat miela pas jį ateiti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kompetencija

2018-01-21   10:41

IP: 78.57.228.66

Dar vienas pavyzdys ,kaip galima bet kam įsisteigti įmonę,nemokėti (gali būti kad dėt kompetencijos neturėjimo )mokęsčiu, prisidengiant vaikais.

Zenonas Priekuliškis

2018-01-21   10:26

IP: 78.61.191.75

Mūsų vadinamai šimtametei (?) valstybei reikia, kad būtų kuo daugiau nusikaltėlių, jiems reikia varyti jaunimą iš klubų į gatves, lai pratinasi prie narkotikų ir neša kai kam biznį. Po to valstybė demonstruos savo jėgą. Žiūrėkime, kad nebūtų per vėlu. Kaunas jau "skęsta" narkotikų gamyboje, žmonės netgi bijo policijai pranešti, nes grąsina durnynu, ar netgi susidorojimu (faktų turiu, netgi nužudymo atvejas) ir tai daro POLICIJA-kuriai vadovauja Darius Žukauskas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje, Baltijos jūros paplūdimių vandenyje, neaptikta infekcijas ir viduriavimą sukeliančių bakterijų, apie...

Klaipėdos paplūdimiuose Vibrio bakterijų neaptikta nuotrauka, foto

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson antradienį repetuojančiam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvui...

Muzikinio teatro kolektyvui pristatyta naujoji vadovė nuotrauka, foto

Kaip elgtumėtės, jeigu po gaisro be namų liktų jūsų kaimynai? Ištiestumėte pagalbos...

Šaukėsi pagalbos - sulaukė gaisro nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija informuoja, kad siekiant stebėti situaciją dėl oro...

Klaipėdos uoste bus stebima oro kokybė nuotrauka, foto

Vilnius džiaugiasi sėkmingai startavusia reklama nuotrauka, foto

Lietuva, Per pirmąsias reklamos kampanijos „Vilnius - G-spot of Europe“ dienas svetainėje...

Klaipėdos paplūdimiuose Vibrio bakterijų neaptikta nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Baltijos jūros paplūdimių vandenyje, neaptikta infekcijas ir viduriavimą sukeliančių bakterijų, apie...

„Gargždų geležinkelį“ kontroliuos Igoris Udovickis nuotrauka, foto

Ūkis, Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją verslininkui Igoriui Udovickiui įsigyjant 91 proc....

Lietuviai ir latviai – pusbroliai iš skirtingų pasaulių nuotrauka, foto

Lietuva, Latviai – vieninteliai mums likę giminaičiai baltai, tačiau romantiškoji baltų vienybė ir...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...