2018 m. gegužės 28 d. 06:33 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vietoj senų didelių tuopų - tuštuma

(9)

Vietoj senų didelių tuopų - tuštuma nuotrauka, foto

PROBLEMOS. Klaipėdiečiai dažnai pastebi, jog mieste sodinami nauji medeliai neprigyja ir šį "broką" kasmet reikia taisyti.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Medžių saugotojai bado pirštais, kas nutinka, kai ne vieną dešimtmetį skaičiuojančius didžiulius medžius mieste skubama pakeisti jaunuolynu.

Danės krantinėje, netoli burlaivio "Meridianas", prieš keletą metų buvo iškirstos senos tuopos ir pasodinti jauni medeliai. Deja, dabar toje vietoje tuščia, nes naujieji medeliai taip ir neprigijo.

Pastebi miestiečiai

"Dariau nuotraukas prieš pusantrų metų. Medelių buvo dešimt, o gal ir daugiau, bet dabar jų liko tik vienas. Ir vėl skelbs konkursą medeliams sodinti ir vėl viskas sukasi ratu? Pinigų plovimas?" - feisbuke diskusiją užvedė vienas klaipėdietis.

Į diskusiją kaip mat įsijungė daugiau nepatenkintų miestiečių. Jie piktinosi, kad Klaipėdoje naikinami ne tik seni medžiai, bet sykiu ir mokesčių mokėtojų pinigai.

"Man asmeniškai gražiau atrodė dideli medžiai. O vietoje jų dabar kas? Tai ne medžiai, o kažkokia nušiurusi šluota", - rašė vienas miestietis.

"Karslkronos aikštėje irgi tas pats. Vietoje Žvejų gatvėje nukirstų gražuolių liepų pasodino šešis neaiškios kilmės ir paskirties medeliukus. Liko du", - piktinosi kitas.

Rangovas - problemiškas

Baiminamasi, kad panašiai gali nutikti ir Jono kalnelyje.

Asociacijos "Klaipėdos žalieji" pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė svarstė, kad miestiečiams reikėtų dažniau kontroliuoti, ar tikrai dėl medžių kaitos nenukenčia miesto žaliasis rūbas.


FIKSUOJA. Klaipėdiečiai feisbuke dalijasi "nelaimingųjų" medelių nuotraukomis ir laukia, kas bus pasodinta vietoje jų. Asmeninio albumo nuotr.

"Visada aiškinama, kad nupjovus seną medį į jo vietą pasodins kitą. Bet ką mes matome? Tos senos tuopos būtų dar stovėjusios ir orą valiusios, o dabar dykynė. Nereikia būti specialistu, kad suprastum, kad didžiulio ir jauno medelio pajėgumai skiriasi. Ką ir kalbėti, jei medeliai iš viso neprigyja", - kalbėjo L. Kuzminčiūtė.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė patikino, kad iškirstos didžiulės tuopos buvo labai senos.

"Kai palei upę tiesė naują dviračių taką, tuopas iškirto ir rangovai turėjo pasodinti naujus medelius. Senų medžių šaknys gali suardyti taką", - pasakojo R. Jievaitienė.

Pasak jos, tokie atvejai, kai naujai pasodinti medeliai taip masiškai neprigyja, nėra dažni. Ypač jei perkami mieste pritaikyti sodinti medžiai su specialiai paruoštu šaknų gumulu.

"Bet jei pataupo ir sodina bet kokius medelius, gali visaip nutikti. Matyt, ir šiuo atveju buvo pasodinti nekokybiški želdiniai", - svarstė R. Jievaitienė.

Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas pasakojo, kad visos strėlės turėtų būti nukreiptos į darbus vykdžiusią bendrovę "Viti".

"Nauji medeliai buvo pasodinti maždaug prieš dvejus metus. Pernai maždaug panašiu metu užfiksavome, kad medeliai nudžiūvę, tad rangovas, bendrovė "Viti", juos išrovė ir žadėjo, kad šį pavasarį atsodins. Bėda ta, kad rangovas - problemiškas, telefonu niekaip nepavyksta su jais susisiekti. Rašysime griežtesnį raštą, tikimės sureaguos", - pasakojo V. Švedas.

Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas tikino, kad rangovai negali improvizuoti, kokius medžius sodinti. Projekte esą tiksliai buvo numatyta, kokios jie turi būti rūšies, kokio aukščio, diametro ir t. t.

"Tokius pat turės ir atsodinti, už tai papildomai nebus mokama. Žinoma, visų pirma reikia tą rangovą surasti", - sakė V. Švedas.

Prisiskambinti bendrovės "Viti" interneto puslapyje nurodytais telefono numeriais vakar nepavyko ir "Vakarų ekspreso" žurnalistams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Alfas

2018-04-27   14:06

IP: 78.58.62.252

Želdynai turi būti civilizuoti, tačiau ar būtinai medžiai? Gali būti ir krūmai, žolės, vijokliai. Nepagailėti pinigų kraštovaizdžio architektams reiktų

Zalioji tuopa

2018-04-26   09:55

IP: 84.55.51.32

Daromas izulus atviras nusikaltimas,naikinant sveikus brandzius medzius ir ju vieton isodinant kitus mazus,netgi neprigyjancius medelius! Ir tai vykdoma su valdininku "palaiminimu" isduodant leidimus tai daryti be jokio pagrindo. Kur logika? Kodel svaistomos lesos be reikalo? Gadinamas miesto vaizdas, skverai nebetenka savo paskirties. Kazkokia kvailyste,svelniai tariant. Kas gali tai sustabdyti,jei visuomenes nuomones nepaisoma? Lyg ir teisine valstybe esame. O gal tik teisine tampame,ka tenka praustis "apsidirbusiems" valdininkams.?

2018-04-26   08:20

IP: 86.100.11.98

Savivaldybės klerkas, kuris laimino šį projektėlį turėtų per įmanomai trumpiausią laiką rast rangovą, kuris atsodintų medelius, išieškot miestui patirtą žalą per dvejus metus, ir po to mažais žingsneliais pėdinti lauk iš savo pareigų. Geriausia, kuo toliau, kad ir horizonte nesimatytų...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Automobilių perkėlimas per Kuršių marias po dvejų metų užtruks trumpiau. Per dvejus...

Automobiliai per Kuršių neriją bus keliami greičiau nuotrauka, foto

Žadama, jog jau rugsėjo 1-ąją mažuosius klaipėdiečius mieste nudžiugins trys modernios vaikų...

Planuojamos vaikų žaidimų aikštelės nuotrauka, foto

Net 131 istorinė pilis ir dvaras trijose Baltijos šalyse atvers duris lankytojams...

Klaipėdos dvarai: pamirštas Tauralaukis nuotrauka, foto

Vandens turistai vasarą galės plaukioti senuoju Vilhelmo kanalu – navigacijos sezonu...

Į egzotišką išvyką - pamario vandens kanalais nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Galite sudaryti naudingą sutartį ar gauti pajamų. Tačiau pinigai neužsibus...

Palangos turguje labiausiai laukiami užsieniečiai nuotrauka, foto

Ūkis, Palanga – neabejotinai populiariausias Lietuvos kurortas, tad nereiktų stebėtis, kad Palangos turgus...

Aiškėja daugiau detalių apie tragediją Tauragėje nuotrauka, foto

Kriminalai, Policija tiria šeštadienį Tauragės rajone įvykusios tragedijos, kai vyras nušovė du žmones...

Automobiliai per Kuršių neriją bus keliami greičiau nuotrauka, foto

Klaipėda, Automobilių perkėlimas per Kuršių marias po dvejų metų užtruks trumpiau. Per dvejus...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 10 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 15 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 15 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...