2019 m. balandžio 20 d. 17:43 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vieni siūlo rinkti naują ženklą, kiti - tenkintis herbu

(12)

Vieni siūlo rinkti naują ženklą, kiti - tenkintis herbu nuotrauka, foto

SU HUMORU. Kol vieni diskutuoja bei renka naują ženklą, kiti subtiliai pašiepia naujadarą. Tokios ženklo alternatyvos vakar buvo siūlomos feisbuko profilyje "Menų zona". "Besigrožėdami naujuoju Klaipėdos ženklu, sukūrėme naująjį ženklo Brendbook'ą. Nors naujojo Brendbook'o šeimininkė yra "Menų zona", tačiau norime akcentuoti, kad jis priklauso visiems. Skatiname ir skatinsime jį savo komunikacijoje naudoti visus miestiečius, įstaigas bei bendroves", - juokauja profilio kūrėjai.

Visuomenėje nerimsta aistros dėl naujojo Klaipėdos ženklo. Nuo kalbų pereita prie veiksmų. Vieni inicijuoja naują ženklo konkursą, kiti rengia diskusijas, treti socialiniuose tinkluose švelniai pašiepdami naujadarą kuria alternatyvias jo versijas.

Nori pasišiaušti

Šiandien Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto patalpose bus surengta diskusija, kur Lietuvos grafinio dizaino asociacijos nariai, gretimų profesijų menininkai bei kiti suinteresuoti asmenys rinksis aptarti naujojo Klaipėdos miesto ženklo bei miesto įvaizdžio formavimo problemų.

"Norime pasišiaušti. Paaiškinti, kad mūsų darže negali dirbti diletantai", - žodžių į vatą nevyniojo Lietuvos dizainerių sąjungos narys Kęstutis Mickevičius.

Jam keista, kad dabar kalbama apie tai, kad neįrodžius galimo plagijavimo fakto, naująjį ženklą teks palikti ramybėje.

"Bet juk nereikia ir plagijavimo. Gali būti kūrybinė nesėkmė ar originalumo stoka. Pavyzdžiui, dėlioji dėlioji natas ir sudėlioji panašiai, kaip jau buvo. Gali būti ir išsilavinimo spragos ar dar kas nors", - apie naująjį ženklą kalbėjo diskusijos iniciatorius K. Mickevičius.

Jis svarstė, kad ženklas uostamiesčiui iš viso nereikalingas. Esą pakanka turimo herbo.

"Paprastai pasaulio miestai reprezentacijai naudoja miesto herbus. Visi žino Berlyno mešką, Amsterdamo kryžiukus, Varšuvos merginą-undinę. O kuo blogi miesto herbai? Kadangi aš esu dabartinio Klaipėdos herbo etalono autorius, gal mano nuomonė ir subjektyvi, bet aš propaguoju herbą", - savo nuomonę išsakė K. Mickevičius.

Diskusijos organizatoriai tikisi, kad joje dalyvaus ne tik meno, politikos atstovai, bet ir valdininkai.

Išsirinks savo

IT versle besidarbuojantys klaipėdiečiai inicijavo naujo Klaipėdos ženklo paieškas. Per parą jie sukūrė naują interneto puslapį logoklaipedai.lt, kur kviečia visus norinčius pateikti savo idėjas, kaip galėtų atrodyti naujasis uostamiesčio ženklas.

"Pamatę talentingų klaipėdiečių norą mylimam miestui sukurti logotipus, nusprendėme šį šansą suteikti. Tai proga ne tik prisidėti prie miesto įvaizdžio kūrimo, bet ir patiems klaipėdiečiams išreikšti savo nuomonę balsuojant ir įrodyti, jog skaidrumas vis dar yra svarbiausia", - rašoma naujai iškeptoje platformoje.

Pasak vieno iš šios idėjos autorių Vyčio Radvilos, tikimasi, kad ženklą kurs ne tik profesionalai, bet ir studentai ar kiti meniškos sielos žmonės.

"Mes nekvestionuojame, ar naujai sukurtas ženklas yra geras, ar blogas. Tačiau, mano nuomone, jo kūrimo procesas galėjo būti visiškai kitoks. Dažnai kalbama, kad reikia įtraukti miestiečius į įvairias iniciatyvas, bet realiai tai nėra daroma. Dažnai apeliuojama į finansus. Tad mes ir norime parodyti, kad iniciatyvūs miestiečiai gali veltui per parą sukurti platformą, kiti - pasiūlyti savo idėjas. Susitelkę miestui galime padaryti daug gražių darbų, ir nemokamai. Tad tuos 24 tūkst. eurų Savivaldybė gali panaudoti ir prasmingiau. Klaipėdoje gyvena daug profesionalių menininkų, bet perkame paslaugas Vilniuje, mūsų nuomone, nepagrįstai brangiai", - sakė V. Radvila.

Pasak jo, vakar jau buvo sulaukta dviejų pasiūlymų.

"Į platformą įkelsime visus siūlomus ženklus, išskyrus tuos, kurie bus įžeidžiančio turinio. Jau buriame objektyvią profesionalų komisiją, kuri išrinks savo favoritą. Visuomenė taip pat galės balsuoti ir išrinkti savo laimėtoją. Abu daugiausiai simpatijų sulaukę ženklai bus pasiūlyti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, o jau jų teisė naudotis tuo ar ne. Valdininkai jau patys tiesiogiai bendraus su darbų autoriais ir patys tarsis, kokia siūlomo ženklo kaina. O gal autoriai norės jį padovanoti? Tai jau jų susitarimo reikalas", - pasakojo V. Ravila.

Darbai į naują interneto puslapį bus keliami iki rugsėjo 10 dienos, o galutiniai interneto bei komisijos balsavimo rezultatai bus paskelbti rugsėjo 24 d.

Beje, ir ši iniciatyva viešojoje erdvėje jau sulaukė įvairių atgarsių. Pabrėžiama, kad idėjos autoriai susiję su liberalais bei Klaipėdos pilies džiazo festivaliu.

"Mūsų kompanija iš to neturės jokios naudos. Visi mūsų klientai užsienyje, nesame dalyvavę nė viename viešajame konkurse, tad bet kokių interesų paieškos man yra juokingos. Į politiką neisime, aš pats išstojau iš Liberalų sąjūdžio. Taigi neturime jokių užslėptų interesų. Mes tik nemokamai suteikėme platformą, nes jei Savivaldybė būtų pirkusi tokią platformą, vėl būtų išleidusi keliasdešimt tūkstančių", - aiškino V. Radvila.

Kol kas nenaudos

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas vakar informavo, kad, reaguojant į kilusį ažiotažą dėl Klaipėdos miesto ženklo, uostamiesčio Savivaldybės komunikacijoje jis naudojamas nebus iki oficialaus patvirtinimo iš Valstybinio patentų biuro ir kol bus išsklaidytos visos abejonės dėl ženklo autentiškumo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

jokiu

2018-07-12   07:57

IP: 78.61.175.29

Tenkintis herbu ir taskas. Jokiu nike zenklu, jokiu auskaru ir saldainiu. Uzteks taskyti pinigus.

Albonis

2018-07-11   18:53

IP: 73.86.208.30

Tur but dauguma suprato,o kas nesuprato tai primenu Klaipedai ne naujas zenklas reikalingas,o tik liberastai panoro truputi pinigu papalauti i sali,o joks zenklas nei jiems rupi nei ka......Klaipeda tuuri herba ir to uztenka,o nuo tu dvieju stilizuotu"k" nei geriau bus miete nei ka tik kazkoks'dizeineris" isides i kisene kelis tukstancius dar gaus tie kas konkursa organizavo....gal geriau tuos pingus stiduokit tiems kas skursta...Ar ne taip Duda ir tas kas pucia duda!!!!

2018-07-11   15:50

IP: 188.69.195.88

Užtenka herbo. Geriau senamiestį atgaivinkit, jaunimą kuo pritraukt sugalvokit, nes tuoj Universitetas ištuštės, visi iš tos mirštančios Klaipėdos pabėgs, ir galėsit savo pūstas kišenes apsikabinę patys galvot, kur emigruot...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Iškart po Velykų, savaitės pabaigoje, Klaipėdoje vyks tarptautinė konferencija turizmo klausimais, kuria...

Uostamiestis nori būti geriau pasiekiamas nuotrauka, foto

Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje pora įteisino savo sąjungą po ilgametės draugystės.

Sergėjus Maslobojevas vedė mylimąją nuotrauka, foto

Neturintys laiko ar galimybių tinkamai pasiruošti artėjančioms Velykoms žino, kad užsukę į...

Kiaušiniai turguje: dažyti, megzti, mediniai ir jau tušti nuotrauka, foto

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Klaipėda, Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Pasaulio šalių lyderių keistenybės nuotrauka, foto

Įvairybės, Pasaulio galingųjų pomėgiai, įpročiai ir pažiūros kartais būna visiškai neįprasti ir nebanalūs.

Uostamiestis nori būti geriau pasiekiamas nuotrauka, foto

Klaipėda, Iškart po Velykų, savaitės pabaigoje, Klaipėdoje vyks tarptautinė konferencija turizmo klausimais, kuria...

Sergėjus Maslobojevas vedė mylimąją nuotrauka, foto

Klaipėda, Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje pora įteisino savo sąjungą po ilgametės draugystės.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...