2019 m. kovo 23 d. 12:49 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Viačeslavo Titovo byla keliauja į teismą

(7)

Viačeslavo Titovo byla keliauja į teismą nuotrauka, foto

Viačeslavas Titovas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo, kaltinamo paniekinus Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota į teismą. Kaltinimai buvusiam Klaipėdos miesto tarybos nariui pareikšti dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę ir viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimo ar šiurkštus menkinimo.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo analizuojama ir vertinama apie 800 gigabaitų skaitmeninės informacijos, kuri buvo iš įtariamojo paimta kratos metu ir surinkta iš viešai prieinamų šaltinių. Vien buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario pasisakymų viešojoje erdvėje analizė, kurią atliko prokuroras, sudaro 76 lapai.

Atliktos ekspertizės ir analizės, gauti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Ypatingojo archyvo, istorikų vertinimai. Dalis tyrimui svarbios informacijos iš V. Titovo paimtų skaitmeninių laikmenų buvo ištrinta, tačiau ją atkūrė Lietuvos Teismo ekspertizės centro Klaipėdos skyriaus specialistai.

ELTA primena, kad liepos 18 d. savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komitete svarstant klausimą dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo V. Titovas viešai pareiškė, kad A. Ramanausko-Vanago iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. piliečių ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius. Šią informaciją jis taip pat publikavo savo socialiniame tinkle.

Įvertinus tiriamos veikos rezonansinį pobūdį bei siekiant išvengti galimo tyrimo politizavimo bei užtikrinti maksimalų jo objektyvumą bei išsamumą, ikiteisminį tyrimą buvo pavesta atlikti ne ikiteisminio tyrimo įstaigai, o prokurorui.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Simonas Genys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kelmanas

2019-02-03   13:21

IP: 85.232.128.59

Titovo vieta narve. Tokie tipai klonuojami Maskvoje ir po to platinami po visą Pasaulį. Jų pilna Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje, Ukrainoje ir kitose valstybėse. Jie yra karo šaukliai. Kur jų padermė išplinta lauk nelaimės. Jie save vadina RUSAKALBIAIS. Jų dievas VELNIAS.

laimontas

2019-02-02   23:15

IP: 86.38.129.88

D. Grybauskaitės teiginiai apie miško brolius-partizanus nėra niekintantys, jos moksliniame darbe konstatuojama tiesa.

Kaip jau buvo skelbta, ekspertai.eu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo Lietuvos partizanų dergimo.

Buvo prašoma įvertinti socialinių mokslų daktarės Dalios Grybauskaitės teiginius, kuriuos Lietuvos mokslo taryba patvirtino dar 1993 m.

Kaip žinoma, ne kokioje nors sufantazuotoje novelėje, o savo moksliniame darbe D. Grybauskaitė, dabartinė Lietuvos prezidentė, yra konstatavus, kad darbo klasės priešai, t. y. į miškus įšėję partizanai – Laisvės kovotojai socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu, o ilga klasių kova Lietuvoje buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio.

Apie tai plačiau prokurorai buvo informuoti publikacijoje „Prokurorų prašoma įvertinti niekinamą prezidentės D. Grybauskaitės ir LMT požiūrį į partizanus“.

Prokuratūra savo sausio 31 d. atsiųstame atsakyme informavo neįžvelgusi nieko šmeižikiškai nusikalstamo apie pokario Lietuvos partizanus, kitaip dar vadinamus miško broliais, dėl ko reikėtų pradėti ikiteisminį tyrimą.

Tad po Generalinės prokuratūros atsakymo galima konstatuoti – socialinių mokslų daktarės, dabartinės prezidentės Dalios Grybauskaitės moksliniame darbe išdėstyti teiginiai, kuriuos 1993 m. patvirtino ir Lietuvos mokslo taryba, yra teisingi.

Taigi, klasės (turima omenyje darbo klasė) priešai (miško broliai-partizanai) socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu.

D. Grybauskaitės moksliniame darbe yra viešinama tiksli statistika, kad nuo klasės priešų (miško brolių-partizanų-Laisvės kovotojų) rankos paskutiniais metais žuvo virš 13 tūkst. žmonių.

Taip pat dar kartą patvirtintas D. Grybauskaitės minimas faktas, kad tokia ilga klasių kova, kurios metu buvo nužudyti tūkstančiai žmonių, Lietuvoje buvo kurstoma remiantis radiopropaganda bei tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio.

BS

2019-02-02   11:37

IP: 78.58.46.50

Laikas baigti teisingumą su visomis sovietinio tikėjimo iškamšamomis,nes jie yra vilkai kuriie žiūri į mišką.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Beveik dvejus metus sprendžiama, ką daryti su nenaudojamu ir miesto širdyje esančiu...

Pašto likimas vis dar įstrigęs nežinioje nuotrauka, foto

Smiltynės takus sutvarkyti norinti Klaipėdos savivaldybė įkliuvo į biurokratines žabangas. Penktadienį uostamiestyje...

Ambicijas Smiltynėje toliau stabdo biurokratija nuotrauka, foto

Liepų gatvėje, ties sankryža su Šiaurės prospektu, išdygs naujas prekybos centras, kuriame,...

Liepų gatvėje dygsta naujas prekybos centras nuotrauka, foto

Prieš keletą dienų pasklidusi žinia apie Filipinuose į krantą išmesto nugaišusio banginio...

Pasivaikščiojus pajūryje – keletas maišų šiukšlių nuotrauka, foto

Pusę karjeros atidavusi Klaipėdai nuotrauka, foto

Sportas, Kai Andra Gabalytė žengė pirmuosius žingsnius krepšinyje, didžioji dalis tiek jos...

Pašto likimas vis dar įstrigęs nežinioje nuotrauka, foto

Klaipėda, Beveik dvejus metus sprendžiama, ką daryti su nenaudojamu ir miesto širdyje esančiu...

Katalikų bažnyčiai skirta 1 mln. 238,9 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Ūkis, Finansų ministras Vilius Šapoka šiemet Lietuvos katalikų bažnyčiai skyrė 1 mln....

Klaipėdoje prasidėjo didžiausia kino šventė šalyje nuotrauka, foto

Filmai, Žinomo rusų režisieriaus Kirilo Serebrenikovo romantine istorija „Vasara“ uostamiestyje prasidėjo „Kino pavasaris“....

Sportas, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...