2017 m. rugsėjo 26 d. 10:20 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vėl prasidės diskusijos dėl mokesčių už darželius

(15)

Vėl prasidės diskusijos dėl mokesčių už darželius nuotrauka, foto

TEMPAS. Dalis tėvų norėtų, kad vėl būti grąžintas dvinaris mokestis už darželius, kai už ugdymą ir už maitinimą mokama atskirai.

© SCANPIX nuotr.

Kitą savaitę naujai sudaryta darbo grupė turėtų vėl pradėti aiškintis, ar tinkama nuo pernai rugsėjo Klaipėdoje galiojanti mokėjimo už darželius tvarka, ar visgi ją reikėtų tobulinti.

Naujoji darbo grupė įpareigota savo pasiūlymus suformuluoti ir pateikti svarstyti politikams gana greitai - iki kovo 1 d. Tai kiek nustebino Vakarų Lietuvos tėvų forumo (VLTF) narius. Esą negi per tokį trumpą terminą įmanoma atlikti reikiamus skaičiavimus ir priimti sprendimus?

Šį sykį darbo grupės veikloje pakviesta dalyvauti daugiau tėvų atstovų. Be VLTF atstovės Gabrielės Burbulytės-Tsiskarishvili, diskusijose tėvų poziciją išsakyti pakviesta ir Veiklių mamų klubo Klaipėdoje direktorė Neringa Simonaitienė. Tačiau ji kol kas nepanoro viešinti, kokios pozicijos laikysis.

"Leiskite mums apšilti kojas. Esame naujas klubas, tad grėsmingai nesiveržiame į visuomenę. Kol kas nieko negaliu pasakyti šiuo klausimu. Kai prasidės diskusijos, gal tada", - sakė N. Simonaitienė.

VLTF vadovė Kristina Paulikė pabrėžė, kad jų atstovė ir toliau nuosekliai laikysis anksčiau išsakytos pozicijos, kad naujoji tvarka yra ydinga. Ypač nustatytas gana ilgas 10 darbo dienų terminas, kuriam praėjus nereikia mokėti už sirgusį ir darželio nelankiusį vaiką.

"Sieksime, kad būtų grąžintos lengvatos - mažinamas mokestis sergant ir trumpesnį laikotarpį bei grąžinta galimybė darželinukams nemokamai atostogauti kartu su mokyklinukais. O svarbiausia, kad mokestis vėl būtų dvinaris, kaip buvo anksčiau", - paaiškino G. Burbulytė-Tsiskarishvili.

Esminis dalykas, kuris kelia jai nerimą, kad iki šiol tebėra visiškai neaiški metodika, kaip paskaičiuojamas vienos dienos įkainis.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad viena darbo grupė šiuo klausimu buvo sudaryta pernai, tačiau tuomet tėvų ir valdininkų nuomonės kardinaliai išsiskyrė ir visiems tinkamo sprendimo nepavyko priimti. Tad pirmosios darbo grupės veiklą vainikavo sprendimas sudaryti dar vieną darbo grupę.

Dabartinei darbo grupei vadovaus Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė. Jos narėmis tapo ir kitos Savivaldybės darbuotojos: Liudmila Adiklė, Jolanta Ceplienė, Inga Kėdytė, Kristina Petraitienė, Laima Prižgintienė bei Aldona Špučienė. Taip pat darbo grupės veikloje, be jau minėtų tėvų atstovų, pakviesti dalyvauti politikai - liberalai Arvydas Cesiulis ir Lina Skrupskelienė. Darželių frontui atstovaus tik darželio "Vyturėlis" darbuotojos - direktorė Rima Rupšienė ir auklėtoja Birutė Jovaišienė.

"Darbo grupės sudarymo principai šiek tiek stebina. Ir ne tik tai, kad pakviesti tik vieno darželio darbuotojai. Keista ir tai, kad vėl nėra nė vieno opozicijos atstovo, nes tada būtų daugiau demokratijos", - stebėjosi K. Paulikė.

Beje, paskutinio miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu jo narys Rimantas Didžiokas ragino Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamentą apsvarstyti galimybę nuo šio rugsėjo iš viso atsisakyti dalinio tėvų finansavimo už darželius. Suformuluotą pasiūlymą jis žadėjo pateikti artimiausio miesto Tarybos posėdžio metu. Tačiau bent jau šio komiteto nariai tokį kolegos siūlymą prilygino populizmui. Visgi VLTF pateiktame atsakyme Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Grigaravičienė nurodė, kad "yra savivaldybių, kuriose nėra jokio papildomo mokesčio, ir tėvai (globėjai) moka tik už maitinimą".

Žymos: darževoliucija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

tautiečiui

2016-02-09   07:03

IP: 83.171.17.42

Puikiai ir suprantamai viskas išdėstyta,pritariu .Kam tos komisijos ten tiek vargsta,jeigu viens du ir viskas pasakyta.

Tautietis

2016-02-09   00:32

IP: 86.100.134.190

Aš ypač nepritariu tam 10 dienų terminui, nes jeigu vaikui tik pradėjus sloguoti ar kosėti nebevedam į darželį ir imamės veiksmingų gydymo priemonių, vaikas po savaitės būna visiškai sveikas. Manau minimalus terminas už kurį nereikėtų mokėti sergant vaikui turėtų būti 5 darbo dienos. Tėvadienius ir mamadienius tėvai irgi turėtų turėti galimybę praleisti su vaikais. Dėl atostogų tai turėtų nebūti ribojama, kai tėvai atostogauja, galėtų neiti ir vaikai. Visa kita man tinka kaip yra.

vedi nevedi-moki

2016-02-08   17:20

IP: 85.232.152.59

uzemei vieta ir uz ja susimoketi turi. Juk darbuotojams algas moketi reikia, pastata islaikyti reikia, nesvarbu kiek ta diena vaiku atvyko.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Septynių Klaipėdos gimnazijų ir progimnazijų nenaudojamose patalpose per keletą metų turėtų būti...

Kūrybai skatinti - mokyklų salių remontas nuotrauka, foto

Sveikatingumo centras su baseinu miesto gyventojams kalėdine dovana netaps. Pirmadienį statybos darbų...

Baseino statybų finišo tiesiojoje - nerimas nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Rugsėjo 26-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Geros naujienos visiems, laukiantiems tarptautinius standartus atitiksiančio baseino (50 m) su sveikatingumo...

Baseino statyba juda pabaigos link nuotrauka, foto

Kūrybai skatinti - mokyklų salių remontas nuotrauka, foto

Klaipėda, Septynių Klaipėdos gimnazijų ir progimnazijų nenaudojamose patalpose per keletą metų turėtų būti...

Melagingai grasinta susprogdinti Seimą nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Pirmadienį policijai pranešta apie neva užminuotą Seimą.

Per dvi dienas Liberalų sąjūdį paliko 20 narių nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Penktadienį įtarimų dėl korupcijos sulaukusį Liberalų sąjūdį (LS) per dvi dienas paliko...

Baigtas tyrimas dėl prekybos žmonėmis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 19 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 51 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...