2019 m. sausio 21 d. 19:38 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vasaros sezonas Klaipėdoje: vieniems - pramogos, kitiems - darbymetis

(1)

Vasaros sezonas Klaipėdoje: vieniems - pramogos, kitiems - darbymetis nuotrauka, foto

STARTAS. Kartu su vasaros sezono Klaipėdos paplūdimiuose pradžia startuoja ypač gausi sporto ir kultūrinių renginių programa. Pradžia - jau šį savaitgalį.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Šiandien Klaipėdos paplūdimiuose prasideda vasaros sezonas. Šiemet uostamiesčio poilsiautojus pasitiks nemažai naujovių pajūryje: paplūdimio zona, į kurį bus galima atsivesti gyvūnus, sutvarkyta infrastruktūra neįgaliesiems, muzikinė aikštelė. Sykiu startuoja ir ypač gausus kultūros bei sporto renginių sezonas, kuris, tikimasi, bus įdomus ne tik klaipėdiečiams, bet pritrauks ir tūkstančius turistų.

Tačiau kai kuriems vasara - tikras darbymetis. Šiandien į darbą jau kibo 12 gelbėtojų, o viešosios tvarkos sergėtojai jau pradėjo aktyviai rengti reidus: užfiksavo keletą pažeidimų, maitinimo įstaigoms vykdant prekybą savo lauko terasoje po vidurnakčio, taip pat teko įspėti saulės voniomis jau pradėjusias džiaugtis nuogales.

Darbą pradeda gelbėtojai

BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" vadovas Virginijus Urbonas patikino, kad gelbėtojai vasaros sezonui jau pasiruošę ir šiandien darbą Smiltynės ir Melnragės paplūdimiuose pradeda 12 gelbėtojų. Na, o šeštadienį, kai, tikėtina, prie jūros suplūs nemažai poilsiautojų, jų saugumą užtikrins 20 gelbėtojų.

V. Urbonas pasidžiaugė, kad šis sezonas - kupinas naujovių. "Puiku, kad mėlynoji vėliava šiemet plevėsuos ne tik Smiltynėje, bet ir Antrojoje Melnragėje. Tarptautinis pripažinimas mums labai svarbus", - džiaugėsi pašnekovas ir pridūrė, kad vėliavos įteikimo ceremonija vyks birželio 5-ąją.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad neįgaliųjų paplūdimiuose ir vėl bus įrengtos išmaniosios stotelės, kurios leis prisijungti prie nemokamo belaidžio interneto, prisipūsti padangas, paspaudus signalą, išsikviesti gelbėtojus, kurie padės atsisėsti vandenyje plaukiančiame vežimėlyje ir išsimaudyti jūroje.

"Dėl šių išmaniųjų stotelių sulaukėme daug gerų atsiliepimų, o vienas neįgalusis iš Vidurio Lietuvos tokios paslaugos dėka pirmą kartą praėjusiais metais paplaukiojo jūroje", - šypsodamasis prisiminė V. Urbonas.

Tiek Pirmojoje, tiek Antrojoje Melnragėje bei Giruliuose bus įrengtos atskiros aikštelės su specialiais suoliukais ir gultais, pritaikytais neįgaliesiems. Šalia jų bus ir žmonėms , turintiems negalią, pritaikytos kiek platesnės persirengimo kabinos.

Birželio pradžioje jau bus įrengta muzikinė aikštelė Antrojoje Melnragėje. Tokia idėja gimė pernai, kai Jūros šventės metu miestiečiai pajūryje galėjo su ausinėmis klausytis M. K. Čiurlionio muzikos. Šią vasarą tam skirtoje aikštelėje bus galima įsijungti riboto garso klasikinę muziką, kuri skambės per garsiakalbius, ir pasidžiaugti jūra bei geru oru.

ŽVAIGŽDĖ. Bene ryškiausia šių metų Klaipėdos pilies džiazo festivalio viešnia - bosinės gitaros deivė ir "funk groove" muzikos žvaigždė iš JAV Nik West, grojusi kartu su Lenny Kravitz, John Mayer ir Prince. Ji tapo ir festivalio simboliu. Festivalio nuotr.

Kiek vėliau jūroje bus įrengtas plūduras, kuris matuos vandens temperatūrą. Vandens ir oro temperatūrą poilsiautojai pamatys specialiame ekrane Melnragėje ir Smiltynėje, o ateityje, tikimasi, šiuos duomenis perkelti ir į internetą.

Dėl Pamario gatvėje vykstančių rekonstrukcijos darbų Antrąją Melnragę ir Girulius šiemet bus sunkiau pasiekti, tad V. Urbonas mano, kad srautai padidės Pirmojoje Melnragėje ir Smiltynėje.

Įspėjo nuogales

Tvarką paplūdimiuose sieks užtikrinti ne tik gelbėtojai, bet ir Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai. Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis pasakojo, kad šią vasarą, kaip ir kasmet, viešosios tvarkos sergėtojai bent du kartus per savaitę organizuos reidus mieste, taip pat patikrinimus vykdys vakarais bei savaitgaliais.

"Patikrinimai jau prasidėjo. Praėjusią savaitę tikrinome, ar šalia 27 stacionarių maitinimo įstaigų įsikūrusiose atvirose terasose buvo paisoma triukšmo prevencijos, taip pat prekybos iki vidurnakčio taisyklių. Užfiksavome tris prekybos pažeidimus Mažvydo alėjoje ir Žvejų gatvėje", - rezultatus išdėstė S. Valiulis.

Netrukus bus pradėta tikrinti viešoji tvarka paplūdimiuose, taip pat saugus elgesys vandenyje, naudojant vandens transportą, užsiimant vandens sportu ar tiesiog plaukiojant ant pripučiamų čiužinių. Taip pat bus tikrinamos įmonių, kurios užsiima vandens dviračių nuoma, teikiamos paslaugos, alkoholio vartojimas bei rūkymas viešose vietose, taip pat ar legaliai vykdoma prekyba viešose vietose bei taksi teikiamos paslaugos.

Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai užvakar patikrino paplūdimio ruožą netoli molo, kurį jau daugelį metų yra pamėgusios nuogalės. "Nors paplūdimiuose užvakar dar nebuvo paženklintos maudymosi zonos, tačiau moterys jau išsirengusios deginosi savo tradicinėje vietoje šalia bunkerio. Teko jas supažindinti su administracine atsakomybe ir paprašyti jų laikytis elgesio normų. Reiktų atsiminti, kad ta vieta, kurią jau seniai yra pamėgusios moterys, taps zona, kurioje bus galima lankytis su gyvūnais", - priminė S. Valiulis.

Laukiama 80 tūkst. kruizinių turistų

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (TKIC) direktorė Romena Savickienė priminė, kad vasaros sezonas turizmo prasme prasidėjo jau balandį, kai į Klaipėdą atvyko pirmasis kruizinis laivas.

"Šį sezoną iki pat spalio mėnesio laukiame 63 kruizinių laivų, kuriais į mūsų miestą, tikimasi, atplauks maždaug 80 tūkst. kruizinių turistų. Kiek poilsiautojų iš tiesų atvyks, dar neaišku. Sunku prognozuoti ir žmonių srautus, atvyksiančius į Klaipėdą kitomis transporto priemonėmis", - teigė pašnekovė.

Pasak jos, visoje Lietuvoje pastebimas turistų skaičiaus augimas, taigi tikimasi, kad turistų bus gausiau ir šiemet uostamiestyje bei visame Vakarų regione.

Pirmojo žmonių antplūdžio jau laukiama šį savaitgalį, kai vyks Laivų paradas. Didelio sujudimo laukiama ir gegužės 31-ąją, kai į uostamiestį atplauks net 37 NATO laivai su daugiau kaip 2 tūkstančiais NATO jūrininkų.

"Manau, kad šis įvykis pritrauks į Klaipėdą ir daug šeimų iš visos Lietuvos, nes ypač vaikams bus įdomu susipažinti su nauja technika, laivais", - akcentavo pašnekovė.

Prieš didžiuosius renginius miesto svečiai, pasak R. Savickienės, turėtų iš anksto pasirūpinti nakvyne, nes net ir šaltuoju metų sezonu vykęs Šviesų festivalis parodė, kad miesto svečiams pritrūko vietų apsistoti.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai raginami rinktis aktyvų poilsį. Siūloma dviračiais keliauti po šiaurinę ir pietinę miesto dalis. Taip pat yra parengti pėsčiųjų maršrutai, didelio dėmesio turėtų sulaukti ir interaktyvi ekskursija "Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje", o tiems, kas dar nebandė, siūloma išbandyti "Keliaujančias bažnyčias". "Tai - perliukai, kuriuos būtina pamatyti Klaipėdoje", - šypsojosi TKIC vadovė.

Kultūrinių renginių virtinė

Kultūrinių renginių sezonas, galima sakyti, prasideda jau šį savaitgalį kartu su akcija "Muziejų naktis", Gatvės muzikos diena, Laivų paradu.

Netrukus, birželio 1-ąją, prasidės antrasis tarptautinis teatro festivalis "TheATRIUM", kuris, teigia organizatoriai, šiemet kvies drauge pamąstyti apie šeimą, santykius, vestuves ir laidotuves, burtus, mitus ir tikrovę, laiką, istoriją ir karą. Taip pat ragins kelti klausimus, užsimiršti, pasigėrėti šokiu ir judesiu, paklausyti teatrališkų Lietuvoje dar nematytų muzikantų "Musica Nuda" ir britų "The Ukulele Orchestra of Great Britain". Spektaklius Klaipėdoje vėl parodys "Teater NO99" iš Estijos, "Teatr Nowy" iš Lenkijos, "Open Space" iš Gruzijos ir kiti teatrai iš Lietuvos ir užsienio.

Birželio 7-9 dienomis Kruizinių laivų terminale jau 24-ąjį kartą skambės tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Festivalio vadovė Inga Grubliauskienė pabrėžė, kad bene ryškiausia šių metų viešnia - bosinės gitaros deivė ir "funk groove" muzikos žvaigždė iš JAV Nik West. 29-erių muzikantė jau gali pasigirti koncertais kartu su Lenny Kravitz, John Mayer ir Prince, kviestiniu pasirodymu TV projekte "Amerikos dievaitis", nuotraukomis ant žurnalų viršelių bei pelnytais prestižiniais apdovanojimais.

Be abejonės, klaipėdiečiams turėtų būti įdomi dar viena ryški festivalio viešnia - Švedijos muzikos žvaigždė Gunhild Carling. Ši kerinčio balso atlikėja yra vadinama "moterimi orkestru", nes savo pasirodymų metu sugeba groti keletu muzikos instrumentų - trombonu, trimitu, arfa, dūdmaišiu, fleita, bandža ar fortepijonu. Mažo to, G. Carling gerbėjus stebina ir dar vienu savo unikaliu talentu - gebėjimu vienu metu groti net 3 trimitais.

Birželį klaipėdiečiai dar galės dalyvauti kasmetiniame Klaipėdos kariliono festivalyje, švęsti Žvejo dieną, o liepą folkloro mėgėjai bus kviečiami į festivalį "Parbėg laivelis".

Liepos 27-29 dienomis vyks Jūros šventė, tačiau kol kas VšĮ "Klaipėdos šventės" vadovas programos detalių atskleisti nenorėjo. "Išlieka visi jūriniai akcentai, eisena, kurios dalyviai jau laukia šiųmetinės šventės temos. Taigi detalių laukiate ne jūs vieni", - juokėsi Romandas Žiubrys.

 

SPALVŲ BĖGIMAS. Bene įdomiausia šių metų naujiena sporto srityje - birželio 2-ąją Klaipėdoje vyksiantis "Spalvų bėgimas". Tai - 2 kilometrų bėgimas spalvotų miltelių sūkuryje nuo Klaipėdos vasaros estrados iki Lietuvininkų aikštės. Bėgimo organizatoriai ragina dalyvius vilkėti šviesius drabužius - tam, kad spalvotas bėgimas sukurtų tiek jiems patiems, tiek žiūrovams didesnį įspūdį. Dainiaus LABUČIO ("Elta") nuotr.

Be to, kad Jūros šventės metu bus staigmenų, pašnekovas aptakiai atskleidė, kad renginio metu koncertuos užsienio grupės, taip pat išliks jauki erdvė Teatro aikštėje.

Nors visą vasarą uostamiestyje vyks daug renginių, tačiau paminėsime dar keletą didesnių. Po Jūros šventės kultūros mėgėjų dar lauks festivalis "Muzikinis rugpjūtis pajūryje", tarptautinis kalvystės pleneras "Keturi vėjai" bei tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis "Plartforma".

Klaipėdoje - spalvų bėgimas

Uostamiestyje šiemet minint Sporto metus, pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Sauliaus Paliulio, sporto vasaros sezonas prasidės jau šį sekmadienį vyksiančiu "Vilties bėgimu" ir kitais "Vilties" renginiais. Netrukus, šio mėnesio pabaigoje, tarptautinis bokso klubas "Čempionas" pakvies į tarptautinį bokso turnyrą.

Bene įdomiausia šių metų naujiena - birželio 2-ąją vyksiantis "Spalvų bėgimas". Tai - 2 kilometrų bėgimas spalvotų miltelių sūkuryje nuo Klaipėdos vasaros estrados iki Lietuvininkų aikštės. Bėgimo organizatoriai ragina dalyvius vilkėti šviesius drabužius - tam, kad spalvotas bėgimas sukurtų tiek jiems patiems, tiek žiūrovams didesnį įspūdį.

Beje, tą pačią dieną vyks ir mažiausiems skirtas "Unicef" bėgimas. Jame dalyvauti kviečiami vaikai nuo dvejų iki penkerių metų.

"Birželio 16-ąją planuojama dvikovinių sporto šakų (bokso, imtynių, kiokušin karatė, tekvondo) ir sunkiosios atletikos festivalis, kuris vyks Kruizinių laivų terminale po atviru dangumi. Šiame renginyje norime pakviesti dalyvauti ir visuomenę, tad planuojame įtraukti ir pramoginių sporto šakų. Tikimės, kad oras mūsų neapvils, - vylėsi S. Paliulis. - Na, o rugpjūčio mėnesį Smiltynėje vyks paplūdimio festivalis. Ten planuojama sulaukti įvairių sporto šakų - paplūdimio tinklinio, futbolo, rankinio, regbio, krosfito - atstovų."

Pasak pašnekovo, vis daugiau klaipėdiečių "užsikrečia" sportu ir sveika gyvensena. Tikimasi, kad sporto populiarumo augimą dar labiau paskatins taip laukiamo baseino atidarymas.

"Sporto metams skirtų renginių šiemet suplanuota apie septyniasdešimt, tačiau jų vis daugėja, nes atsiranda naujų iniciatyvų. Manau, kad šis skaičius drąsiai viršytų šimtą", - įsitikinęs S. Paliulis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ds

2018-05-19   00:20

IP: 88.119.44.208

Viešos tvarkos skyriuje patys geria kuria bletstvas,o paskui važiuoja kitų tikrinti ir dar spėja mašinoje patys patčiulbėti.Superinis pasileidelių skyrius.Nors kartais ir dar kaška nuveikia iš nuobodumo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad...

Gripas į lovą guldo vis daugiau klaipėdiečių nuotrauka, foto

Siekiant klaipėdiečius aprūpinti pigesne šiluma, Klaipėdoje statomi trys nauji biokuro katilai: du...

Klaipėdoje statomi trys nauji biokuro katilai nuotrauka, foto

„MG Baltic“ byloje politine korupcija kaltinamas Klaipėdos mero posto norėjęs siekti...

E. Masiulis Klaipėdos meru netaps - nesurinko parašų nuotrauka, foto

Ar Karklei reikalingas dar vienas muzikos festivalis? nuotrauka, foto

Renginiai, Atšilus orams, muzikos festivaliai it magnetas traukia vasaros linksmybių išsiilgusius muzikos ir...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Gripas į lovą guldo vis daugiau klaipėdiečių nuotrauka, foto

Klaipėda, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad...

Klaipėdoje statomi trys nauji biokuro katilai nuotrauka, foto

Klaipėda, Siekiant klaipėdiečius aprūpinti pigesne šiluma, Klaipėdoje statomi trys nauji biokuro katilai: du...

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...