2019 m. vasario 23 d. 21:55 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Valdžios akis badė kontrastai

(1)

Valdžios akis badė kontrastai nuotrauka, foto

PROBLEMA. Nors Pempininkų aikštę žadama sutvarkyti iki didžiųjų uostamiesčio švenčių, nekokį įspūdį miesto vadovams paliko šalia jos esanti išdaužyta ir apleista automobilių stovėjimo aikštelė.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Pempininkų ir Debreceno aikščių tvarkybos darbams spėriai judant į priekį valdžiai kliūva šalia esančios ir remonto besišaukiančios vietos. Artimiausiais metais žadama sutvarkyti tarp daugiabučių vedančią pėsčiųjų alėją, o valdininkai ieškos būdų atnaujinti šalia Pempininkų aikštės neseniai žmonėms atvertą automobilių stovėjimo aikštelę.

Tokius pastebėjimus ir pažadus pabėrė Debreceno ir Pempininkų aikščių atnaujinimo darbus apžiūrėję meras Vytautas Grubliauskas ir vicemeras Artūras Šulcas.

Tik atvykus prie miesto vadovų priėjo daugelį dešimtmečių Debreceno gatvėje gyvenanti Emilija, kuri skundėsi, jog visą dėmesį dovanojus Debreceno aikštei pamiršta liko šalia esanti pėsčiųjų alėja (vedanti nuo Debreceno aikštės Gedminų gatvės link).

"Man gaila pensininkų, kurie turi sėdėti ant tų sulūžusių suoliukų - jie patys juos net bando taisyti. Aikštėje suoliukai "vienas ant kito" - ar negalėtų kelis paimti ir pernešti ten?" - klausė moteris.

Valdininkai ją nuramino, jog to nereikia - jau netrukus prasidės alėjos remonto darbai. Anot Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Valdo Švedo, greičiausiai statybininkai ten dirbti pradės kitąmet.

"Šis projektas buvo parengtas dar apie 2008 metus, bet tuomet nebuvo išimtas statybos dokumentas (tuomet atnaujinimo darbams pritrūko lėšų. - Autor. past.). Projektas paseno, tad teko pirkti korektūros paslaugas ir jį papildyti. Vasaros gale tikimės turėti jau pakoreguotą projektą ir statybą leidžiantį dokumentą, tada pirksime rangos darbus, - aiškino V. Švedas.

- Žadame iš abiejų alėjos pusių įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus, kurie sujungs ir daugiabučių namų takelius. Taip pat prie trijų daugiabučių atnaujinsime 62 automobilių stovėjimo vietas. Bus apšvietimas, nauji suoliukai, alėja turėtų būti filmuojama kameromis."

Šią alėją su už Gedminų progimnazija esančiu pėsčiųjų ir dviračių taku turėtų sujungti naujas takas. Tam šiuo metu trukdo tvora, kuria aptverta valstybinė, bet bankrutuojančiai įmonei išnuomota žemė. Ją žemės naudotojai įpareigoti pašalinti.

Beje, valdžiai užkliuvo alėjos pradžioje stovintis kryžius, kuris greičiausiai buvo pastatytas neturint jokių leidimų. Svarstyta, kad kryžių reikėtų perduoti kuriems nors uostamiesčio maldos namams.

Pempininkų aikštės darbai taip pat sparčiai juda į priekį. Nors terminas jiems atlikti nubrėžtas rugsėjį, čia dirbę statybininkai objektą užbaigti tikisi per 2-3 mėnesius. Visgi akis badė šalia esanti, visai neseniai gyventojams ir svečiams atitverta automobilių stovėjimo aikštelė, kurios danga beviltiškai suniokota.

"Ryškėja kontrastas su šalia esančiomis gretimybėmis. Veltis į procedūras ir taupyti šioje vietoje nereikėtų - ieškosime greitų ir teisėtų sprendimų bėdai sutvarkyti iki kol bus priduota sutvarkyta Pempininkų aikštė", - sakė V. Grubliauskas.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė teigė, jog suniokotos aikštelės plotas siekia apie 3,5 tūkst. kv. m, joje žūtbūt reikia keisti dangą ir bortelius.

"Tie darbai išlindo neplanuotai, todėl ieškosime papildomo finansavimo, ir, manau, kad politikai pritars, jog aikštelę reikia sutvarkyti kartu su Pempininkų aikšte", - sakė tvarkdarių vadė.

Žymos: pempininkai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vytautas L.

2016-04-28   19:02

IP: 84.46.250.107

Rekonstruotoje Debreceno aikštėje daugmaž viskas gerai .Tik negražu ir negerai atrodo priešais P.C. sutūpę,susėdę ,,laisvieji pardavinėtojai'' tarytum kažkokiam arabų krašte su savo neaiškios kilmės augalais,produktais bei pončiakom ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos bendruomenę pasiekė liūdna žinia, eidama...

Netekome bibliotekos direktorės L.Pačebutienės nuotrauka, foto

Klaipėda – labai patrauklus miestas rekreacinių, turizmo ir sveikatinimo paslaugų...

Nuo delfinų terapijos iki geoterminio vandens nuotrauka, foto

Vakar vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės peticijų komisijos posėdyje nuspręsta, kad tenkintini yra...

Tenkinti siūlys du peticijos reikalavimus nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sulaukė paskutiniųjų kandidatų, norinčių vadovauti dviem...

Ligoninėms vadovauti - tuzinas kandidatų nuotrauka, foto

Mažeikiuose per dujovežių operaciją kilo gaisras nuotrauka, foto

Kriminalai, Mažeikiuose šeštadienio vakarą tarp dujovežių perpumpuojant dujas kilo gaisras. Jis iki šiol nelokalizuotas. Pirminiais duomenimis,...

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Ekonomikos vertinime - daugiau pozityvumo nuotrauka, foto

Ūkis, Gyventojai pozityviau vertina šalies ekonominę ir savo šeimos finansinę padėtį. Nuotaikos...

„Su gera bėgimo batų pora galima užkariauti pasaulį" nuotrauka, foto

Žmonės, Garsus japonų rašytojas Haruki Murakami savo knygose bėgimo sportą įvardija kaip savo...

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...