2019 m. sausio 17 d. 11:12 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Valdžia nepastebi automobilių taršos

(18)

2018-08-12, 19:22

Margarita VOROBJOVAITĖ, "Lietuvos žinios'

Valdžia nepastebi automobilių taršos nuotrauka, foto

"Taršos stotelės" fiksuoja, kad didžiausias taršos Klaipėdoje šaltinis - automobiliai.

© Margaritos Vorobjovaitės (LŽ) nuotr.

Ne uostas, ne vietos pramonė, o automobiliai yra didžiausias taršos šaltinis Klaipėdoje. Lietuvos uostamiestis, kaip ir kiti dideli miestai, labiausiai kenčia nuo transporto. 

Klaipėdos oro užterštumą nuolat matuoja vadinamosios „taršos stotelės“ – tai stacionarūs arba kilnojami įrenginiai, kurie padeda įvertinti oro kokybę mieste. Šiuos tyrimus kasdien atlieka bei rezultatus skelbia Aplinkos apsaugos agentūra.

Analizuojant 2018 metais Klaipėdoje atliktų tyrimų duomenis, išryškėja kietųjų dalelių koncentracijos „taškai“ – juos fiksavo Šilutės plente bei Bangų gatvėje esančios taršos stotelės. Abi šios vietos yra toli nuo uosto teritorijos ir išsiskiria dideliais automobilių srautais.

Leistina kietųjų dalelių koncentracijos norma pagal galiojančius įstatymus šiuo metu yra 50 mikrogramų kubiniame metre. Nuo šių metų sausio Šilutės plente bei Bangų gatvėje ši riba buvo peržengta net 50 kartų: 10 kartų Bangų gatvėje ir net 40 Šilutės plente.

Šiuo metu galiojantys įstatymai numato, jog ribinė taršos norma per metus negali būti viršyta daugiau nei 35 dienas, tačiau Šilutės plentas jau viršija net šį limitą, ir panašu, kad skaičius tik didės.

Tokia tarša neliko nepastebėta ir internautų. „Facebook“ socialiniame tinkle plinta šių rajonų gyventojų nusiskundimai, kad esą, net ir gyvenant toli nuo uosto, namuose dėl kietųjų dalelių nusėdimo juoduoja grindys, o langus tenka laikyti uždarytus net ir karščiausią vasaros dieną.

Tam pritaria ir LŽ pakalbintas Baltijos prospekto gyventojas Tomas (vardas pakeistas): „Dabar visi skundžiasi ir postina nuotraukas kaip ten pas juos namuose grindys juodos dėl uosto. Aš gyvenu toli nuo uosto, prie „Akropolio“, bet mano namuose ne ką rečiau tenka grindis plauti, tačiau jei pradėčiau krauti nuotraukas ir skųstis, atrodyčiau kaip durnius ir iš manęs visi juoktųsi. O iš jų nesijuokia.“

Pasak jo, problemą dalinai būtų galima išspręsti, jei būtų padidintas gatvių plovimo dažnis, tačiau to nedaroma: „Aš suprantu, kad uosto nepatrauksi, kaip ir neuždrausi automobilių visame mieste, bet juk kažką padaryti tai galima, kad situacija taptų bent kiek lengvesnė aplinkiniams gyventojams. Tuo oru kvėpuojanti mano močiutė neišlenda iš daktarų, priversta nuolat vartoti vaistus, nes dūsta nuo keliamų dulkių. Tai negi taip sunku suvokti, kad savivaldybės nustatyti normatyvai kokiu dažniu plauti gatves – neveikia?“

Jo nuomone, savivaldybei įgyvendinus tinkamas taršos mažinimo priemones, ypač tokią kaitrią vasarą, padėtis gerokai pagerėtų, tačiau tai – ne viskas. Tomo nuomone, mieste vis dar lieka nemažai problemų dėl kurių taršos stotelės fiksuoja tokius visas normas viršijančius skaičius, – tai ir neasfaltuoti keliai, nuolat vykstančios statybos bei aplaidus pačios savivaldybės požiūris į ekologiją: „Tai meras dabar labai aiškina, kad čia uostas teršia ir reikia jį nubausti, jo padėtis netenkina, o manęs netenkina tai, kad gatvės nelaistomos normaliai, bet aš juk ne meras, mane turi viskas tenkinti.“

Žymos: oro tarša

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

>IP: 79.138.238.41

2018-08-15   06:46

IP: 2.70.179.58

siaip jis turi buti nuimamas ir plaunamas, o ne zemesne pavara vaziuojant spausti gaza iki apsuku ribos.

Tam M

2018-08-15   02:35

IP: 86.100.23.16

Tu skaityk straipsnį. Teigiama kad staigiai pakilo tarša. Tai iš kur čia mieste senų dyzelių antplūdis. Ir neknisk proto kad visi su senais dyzeliais važinėja. Klaipėdoje tokių apskritai mažuma. Miesto autoparkas visai padorios būsenos. Mano auto pvz benzininis 5 metų senumo, mano kolegų panašiai.

Hmm

2018-08-14   07:34

IP: 90.131.46.161

Jo tie kaimo gezai su kiaurais duslintuvais uzknisa

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos jūrų muziejumi ketvirtadienį pristatė pradedamą kurti...

Smiltynėje - gyvūnų reabilitacijos centras už 3 mln. nuotrauka, foto

Demografinei situacijai Lietuvoje negerėjant šalies miestai priversti dėti visas pastangas į tai,...

Klaipėdos užmojai: dvigubai didesni atlyginimai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto tarybos nariui Vygantui Vareikiui trečiadienį teko aiškintis Savivaldybės Etikos komisijos...

Politikui teko atsiprašyti visuomenininkų nuotrauka, foto

Klaipėdos viešasis transportas siūlo šiais metais nemokamai vežti miestiečius ir svečius net...

Nori dažniau vežti nemokamai nuotrauka, foto

Smiltynėje - gyvūnų reabilitacijos centras už 3 mln. nuotrauka, foto

Klaipėda, Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos jūrų muziejumi ketvirtadienį pristatė pradedamą kurti...

Klaipėdos užmojai: dvigubai didesni atlyginimai nuotrauka, foto

Klaipėda, Demografinei situacijai Lietuvoje negerėjant šalies miestai priversti dėti visas pastangas į tai,...

Dešimtmetis po guminių kulkų „baliaus“ nuotrauka, foto

Lietuva, Vakar suėjo lygiai 10 metų, kai taikus, legalus profesinių sąjungų susivienijimų mitingas,...

Nidoje ruošiamasi statyti naują kultūros centrą nuotrauka, foto

Neringa, Pavasarį planuojama nugriauti Nidos centre esantį sovietmečiu statytą kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“...

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Neringa, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...