2020 m. rugpjūčio 11 d. 10:18 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vaikus ugdyti namuose panoro tik dvi šeimos

Vaikus ugdyti namuose panoro tik dvi šeimos nuotrauka, foto

ŠVIETIMAS. Vaikai turės galimybę mokytis namuose.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas, tačiau šeimos, norinčios, kad nuo naujų mokslo metų pradžios vaikas būtų ugdomas namuose, prašymą ir dokumentus turėjo pateikti iki birželio 30 dienos.

Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Iki birželio 30 dienos, tėvai, norintys mokyti savo vaikus namuose, turėjo pateikti prašymą ir dokumentus. Vaikus ugdyti namuose galima, jei šeimoje per pastaruosius dvejus metus nebuvo nustatyta vaiko teisių pažeidimų, taip pat pažeidimų susijusių su tėvų narkotinių, psichotropinių medžiagų, alkoholio vartojimu, smurtu, bei nebuvo skirtos minimalios ar vidutinės priežiūros priemonės vaikui.

"Dėl ugdymo šeimoje domėjosi 4 asmenys, tačiau prašymus pateikė tik 2 - į mokyklą rusų ugdomąja kalba. Šiuo metu yra sudaroma vertinimo komisija, kuri turės atlikti ugdymosi šeimoje sąlygų ir vaiko kompetencijų, mokymosi žinių lygio vertinimą bei suformuluoti raštu argumentuotą bendrą vertinimo išvadą ir ją pateikti mokyklos vadovui", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Mokykla, sudariusi mokymo sutartį, mokinius aprūpins vadovėliais, teiks vaikams konsultacijas, sudarys sąlygas dalyvauti mokyklos vykdomose neformaliojo vaikų švietimo programose, renginiuose, socialines ir emocines kompetencijas ugdančioje prevencinėje programoje.

Taip pat du kartus per mokslo metus mokyklos, su kuria bus sudaryta tėvų sutartis, mokytojai įvertins mokinio mokymosi pasiekimus ir pažangą bei tai, ar užtikrinami mokinio socializacijos poreikiai. Tėvams, kurių vaikai bus ugdomi namuose, bus nustatyta pareiga ne rečiau kaip kartą per dvi savaites mokyklos elektroniniame dienyne fiksuoti vaiko pasiekimus: ko vaikas mokėsi, kokiose aplinkose ir ko išmoko.

"Užklupus karantinui visos mokyklos staiga turėjo pereiti prie nuotolinio mokymo ir labai sėkmingai su tuo susidorojo. Sveikintina, kad ir Lietuvos švietimas tampa įvairesnis, atviresnis, priimtinesnis įvairių poreikių mokiniams", - džiaugėsi švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, mokymo namuose sąlygoms sudaryti bus reikalingi papildomi 76,6 tūkst. Eur. Šios lėšos bus skiriamos mokytojų darbo užmokesčiui už kontaktines valandas, ugdomosios veiklos planavimą, pasiruošimą konsultacijoms bei mokinių mokymosi pasiekimų vertinimą, taip pat kitoms ugdymo reikmėms, pvz., vadovėliams.

Žymos: mokymas namuose

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Antradienį Klaipėdoje, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje, vyks...

Klaipėdoje vyks Karinių jūrų pajėgų vado pasikeitimo ceremonija nuotrauka, foto

Kviečiame susipažinti su viešųjų erdvių apšvietimo sprendiniais:

Klaipėdos savivaldybė kviečia susipažinti su viešųjų erdvių apšvietimo sprendimais nuotrauka, foto

"Vakar buvo svarbiausia suvaldyti situaciją ir teršalų dėmę aptverti, maksimalų teršalų kiekį...

Aiškinsis teršalų Baltijos jūroje kilmę nuotrauka, foto

Nors didžioji dalis vakar ryte išsiliejusių teršalų jau yra surinkti, liko...

Meras susitiko su Uosto vadovu nuotrauka, foto

Neringoje neliko vyrų pliažo nuotrauka, foto

Neringa, Pastaraisiais metais daug lankytojų nesulaukęs vyrų pliažas Juodkrantėje - panaikintas. Neringos savivaldybė...

Uostamiesčio švietimo įstaigos ruošiamos naujiems mokslo metams nuotrauka, foto

Švietimas, Karantinas nesutrukdė remonto darbų Klaipėdos švietimo įstaigose – didelė dalis jų naujus...

Atnaujintos rekomendacijos, kaip užkirsti kelią koronaviruso plitimui nuotrauka, foto

COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją Lietuvoje...

Statybų įmonei ir jos direktoriui – baudos nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos...

Neringa, Paskelbta prieš 17 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 33 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...