2019 m. birželio 16 d. 10:48 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Vaikų globėją vėl tampys po teismus

(10)

Vaikų globėją vėl tampys po teismus nuotrauka, foto

NEVILTIS. "Neneigiu, kad apsižioplinau tvarkydamas popierius, bet negaliu patikėti, kad mane nori vagimi padaryti", - vos ašaras sulaiko Vitalijus Chomičenkas.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Nors vadinamiesiems gatvės vaikams padedantis klaipėdietis Vitalijus Chomičenkas ir pakeitė įstaigos pavadinimą, tai jam nepadėjo išsisukti nuo didžiulės skolos valstybei. Lapkričio 7 d. jį pasiekė žinia, kad centro "10 talentų" bankroto administratorius siekia iš jo priteisti 18 tūkst. eurų.

"Gruodžio 3 d. teisme bus parengiamasis posėdis. Ir vėl viskas iš pradžių", - atsiduso V. Chomičenkas.

Šių metų pradžioje jis džiaugėsi, kad, nepaisant centrui iškeltos bankroto bylos, jis galėjo toliau tęsti savo kilnią misiją - padėti vaikams iš sunkiau besiverčiančių šeimų, mat įsteigė naują asociaciją "20 talentų".

Visgi praeities godos jį vėl pasivijo.

"Kaip suprantu, bankroto administratorius siekia iš manęs išieškoti tuos nelemtus 18 tūkstančių. O iš kur aš juos paimsiu? Svyra rankos", - V. Chomičenkas neslėpė, kad ši jau keletą metų besitęsianti istorija jį ne juokais nukamavo.

Priminsime, kad Klaipėdos apygardos teismas bankroto bylą "10 talentų" 2017-ųjų vasaros pradžioje iškėlė išnagrinėjęs Mokesčių inspekcijos prašymą. Teigiama, kad V. Chomičenko vadovaujama asociacija valstybei liko skolinga per 18 tūkst. eurų. Iš šios sumos per 6,7 tūkst. Eur sudaro pelno mokesčio delspinigiai. Teismas paskyrė bankroto administratorių ir areštavo "10 talentų" turtą - senus paaukotus baldelius, žaislus ir kt.

Pats V. Chomičenkas aiškina, kad skola susidarė per daugybę metų, kai nebuvo tvarkomi veiklos dokumentai ir nemokėti mokesčiai. Tačiau esą taip nutiko dėl paaiškinamų priežasčių - prieš dešimt metų buvo pavogti visi įstaigos dokumentai, be to, pats V. Chomičenkas nesupranta, kaip reikia tvarkyti dokumentus, jam tai esanti aukštoji matematika, o samdyti buhalterio neturi už ką.

Tačiau tokie pasiteisinimai bankroto administratoriui nė motais.

"Tiesiog teisme mes sieksime įrodyti, kad V. Chomičenkas vaikams skirtus pinigus galimai naudojo savo reikmėms. Nuodugniai išanalizavę situaciją, turime tokių įtarimų. Jei teisme nepavyks to įrodyti, gerbsime teismo sprendimą", - "Vakarų ekspresui" vakar sakė bankroto administratoriaus atstovas Algis Kleiva.

Tokie įtarimai V. Chomičenką varo į neviltį.

"Dvidešimt metų dariau vaikams gera, bet, pasirodo, prisidariau bėdų sau. Neneigiu, kad apsižioplinau tvarkydamas popierius, bet negaliu patikėti, kad mane nori vagimi padaryti", - vos ašaras sulaikydams kalbėjo vyras.

Nepaisant nemalonios istorijos, iki šiol jis toliau vykdo savo veiklą. Bendrovės "Klaipėdos vanduo" centrui suteiktose patalpose iki šiol kasdien renkasi vaikai iš sunkiau besiverčiančių šeimų. Čia jie gali ramiai pabūti, paruošti pamokas, išgerti arbatos. Tokių sąlygų daugelis namuose neturi, tad "20 talentų" vadina antraisiais savo namais. Jo įsteigta asociacija išgyvena tik dėl neabejingų žmonių paramos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

RK.

2018-11-10   09:38

IP: 212.59.11.142

Na ir ko dabar triukšmaujate? Mieste pilna "visuomenininkų", kurie vartosi piniguose. Tegu padeda žmogui, kuris tikrai dirba gerą darbą, o ne kelia sumaištį. Pirmyn, skola nėra didelė - susimeskit.

Košmarui

2018-11-10   09:10

IP: 88.119.47.120

darbais???? ar ketinimais???

Elfas

2018-11-10   00:48

IP: 90.140.179.89

Nesisvaločiuok,Kristina,ir didesnių brūdų,neieškok.Kiekvienas atsakingas už savo veiklą.Savo laiku daug kas galėjo patarti Vitalijui,bet,matyt,žmogus neklausė..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Atstumas - tas pats, o štai kainos - skirtingos. Tuo nepatenkinti taksi...

A juostoje gali atsirasti ir taksi nuotrauka, foto

Šiemet birželio 17 d. Klaipėdos elektrinei sukanka 90 metų. Šia proga kalbėjomės...

Klaipėdos elektrinei - 90 metų nuotrauka, foto

Senamiesčio Tiltų ir Žvejų gatvių gyventojai šių metų pradžioje ėmė skųstis padidėjusiu...

Tilto dundesys toliau žadins gyventojus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Sudavė į veidą 

Japonija - vidinė ramybė, tvarka ir nuostabūs sodai nuotrauka, foto

Kelionės, Japonija - mums mažai pažįstama šalis, kuri vilioja savo egzotika ir mums...

Prieš šimtą metų: taisyklės „šoferiams“ ir kova su kuinu nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Ar žinote, kad prieš šimtą metų automobilis Lietuvoje oficialiai buvo vadinamas mechanine jėga varomu...

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 21 min.

Kelionės, Paskelbta prieš 47 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...