2019 m. vasario 19 d. 03:13 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

V. Titovui prokurorai įteikė pranešimą apie įtarimą

(4)

V. Titovui prokurorai įteikė pranešimą apie įtarimą nuotrauka, foto

Viačeslavas Titovas.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Šiandien Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvusiam Klaipėdos miesto tarybos nariui V. T. buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl pasisakymų apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, taip pat dėl viešojoje erdvėje periodiškai pasirodančių pasisakymų apie Lietuvos partizaninį judėjimą Lietuvoje.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 313 straipsnio 2 dalį (mirusiojo atminimo paniekinimas), tačiau jo eigoje nustačius naujas aplinkybes, jis išplėstas taip pat tiriant ir veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje (kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) ir 1702 straipsnio 1 dalyje (viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas).

Atliekant ikiteisminį tyrimą yra analizuojama ir vertinama apie 800 gigabaitų skaitmeninės informacijos, tiek paimtos iš įtariamojo kratos metu, tiek surinktos iš viešai prieinamų šaltinių. Vien buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario pasisakymų viešojoje erdvėje analizė, kurią atliko prokuroras, sudaro apie 70 lapų. Dalis tyrimui svarbios informacijos iš V. T. paimtų skaitmeninių laikmenų buvo ištrinta, tačiau ją atkūrė Lietuvos Teismo ekspertizės centro ekspertai.

„Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, atliekami būtini procesiniai veiksmai, analizuojama jau sukaupta medžiaga. Norėčiau padėkoti Lietuvos Teismo ekspertizės centro specialistams už itin operatyviai atliktą skaitmeninių laikmenų ekspertinį tyrimą ir juose buvusios sunaikintos informacijos atkūrimą, nes būtent šie duomenys leido išplėsti tiriamų veikų sąrašą bei pagrįsti tyrimo metu reiškiamus įtarimus“, - teigė ikiteisminį tyrimą atliekantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Simonas Genys.

Primename, kad sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą buvo priimtas liepos 23-iąją po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog šių metų liepos 18 dieną buvęs Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys V. T. diskusijoje dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago atminimo įamžinimo, viešai pareiškė, kad Adolfo Ramanausko – Vanago iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkstančių piliečių ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius, šią informaciją taip pat publikavo savo socialiniame tinkle.

Įvertinus tiriamos veikos rezonansinį pobūdį bei siekiant išvengti galimo tyrimo politizavimo bei užtikrinti maksimalų jo objektyvumą bei išsamumą, ikiteisminį tyrimą yra pavesta atlikti ne ikiteisminio tyrimo įstaigai, o prokurorui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

hh

2018-12-12   23:43

IP: 85.232.153.20

Trolis putininis prkeiktas...putin xuilo...

ko jiem čia reikia?

2018-12-12   21:59

IP: 90.143.101.1

ATPLAUKĖ Į lIETUVĄ SU OKUPACINIU LAIVU.... o išsinėšdinti pamiršo, gi okupacija baigėsi gal reikėjo pasikalusti ar yra čia pageidaujami. Facebook pilnas jedinstvininkų ir tituškino pasekėjų gal net aršesnių, laikas visus juos blokuoti, ar lauksim kol susiorganizuos , gi putleris jiem nepagailės nei pinigų nei amunicijos...

Klp

2018-12-12   21:35

IP: 185.11.26.161

Cha cha cha demokratine valstybe,kas ne su mumis tas priesas.is nieko zmogui nervus gadina

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Unikalus klaipėdiškių, gyvenančių viename daugiabutyje, pagalbos šauksmas: po to, kai sprogo kanalizacijos...

Klaipėdiečių daugiabutyje išplito lizdinės erkės nuotrauka, foto

Šiemet uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės retą progą susipažinti su laivų statybos...

Klaipėda minės didžiojo elingo metus nuotrauka, foto

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

ES rengia naujas sankcijas Rusijai nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Europos Sąjunga naujomis sankcijomis reaguos į paaštrėjusį Ukrainos konfliktą. ES užsienio...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 4 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...