2019 m. gegužės 27 d. 14:44 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

V. Titovo poelgis pribloškė teismą

(4)

2019-04-05, 18:12

Darius ČIUŽAUSKAS, „Vakaro žinios“

V. Titovo poelgis pribloškė teismą nuotrauka, foto

Viačeslavas Titovas.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą tūkstančių taikių civilių nužudymu apkaltinusį Viačeslavą Titovą prokurorai belangėje matyti netrokšta. Jam paprašyta skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę ir įpareigoti atsiprašyti apšmeižto partizanų vado dukters. Pats politikas vakar šokiravo teisėją, vietoj paskutiniojo žodžio įteikęs vardyną „Partizanų teroro aukų atminimo knyga“, kurį teko prijungti prie bylos.

Vakar Klaipėdos apylinkės teismas baigė nagrinėti didžiulį rezonansą šalyje sukėlusią baudžiamąją bylą. Joje uostamiesčio politikas V.Titovas kaltinamas mirusiojo atminimo paniekinimu, kurstymu prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimu ar šiurkščiu menkinimu.

Už šiuos nusikaltimus gresia iki dvejų metų laisvės atėmimas. Tačiau prokuroras Simonas Genys paprašė V.Titovui skirti metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Taip pat įpareigoti per šį laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. bei atsiprašyti nukentėjusiosios. Realios laisvės atėmimo bausmės politikui neprašyta, nes jis anksčiau neteistas, dirba ir augina tris vaikus.

Nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta A.Ramanausko-Vanago duktė Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė. Ji teismo posėdžiuose nedalyvauja. Moteris raštu informavo, kad tėvo atminimo juodinimas ir menkinimas suteikia labai daug moralinio skausmo, kuris atsiliepia sveikatai. Partizanų vado duktė patikino, jog civilinio ieškinio teisiamajam teikti nesiruošia.

Per pirmąjį bylos nagrinėjimo posėdį pareiškęs, kad į jam pateiktus klausimus atsakinės tik raštu, vakar V.Titovas netarė ir paskutiniojo žodžio. Vietoj pastarojo jis teisėjai Violetai Balčiūnienei įteikė knygą. Paaiškėjo, kad tai prieštaringai vertinamas ir didžiulį pasipiktinimą sukėlęs Povilo Masilionio sudarytas sąvadas „Partizanų teroro aukų atminimo knyga“. Joje pateikiami neva partizanų nužudytų asmenų sąrašai.

„Buvau šokiruota. Teisėja dirbu beveik penkiolika metų ir pirmą kartą toks atvejis. Iš pradžių pagalvojau, kad tai dovana. Tačiau kaltinamasis pareiškė, jog šioje knygoje sudėtas jo paskutinis žodis, tad privalėjau ją priimti kaip dokumentą ir prijungti prie bylos“, - nuostabos neslėpė teisėja V.Balčiūnienė.

Leidyba užsiimančiam P. Masilioniui dėl išleistų knygų jau ne kartą teko varstyti teismų duris. Šių metų vasario viduryje Vilniaus apylinkės teismas jam skyrė 2600 eurų baudą už išverstą ir išleistą Rusijos žurnalistės (Lietuvoje paskelbta nepageidaujamu asmeniu) knygą, kurioje viešai pritariama sovietų nusikaltimams ir jie neigiami. Jos turiniui pritarė ir P.Masilionis.

Jau pasibaigus teismo posėdžiui, neseniai vėl į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą išrinktas V.Titovas dar kartą patikino, jog yra nekaltas. Neva pareikšti kaltinimai yra politinis susidorojimas. Prokuroro paprašytą skirti bausmę jis įvertino kaip labai griežtą.

Ikiteisminis tyrimas šioje baudžiamojoje byloje pradėtas praėjusių metų liepos 23 dieną. Jį inspiravo viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija, jog savivaldybėje vykusioje diskusijoje dėl A.Ramanausko-Vanago atminimo uostamiestyje įamžinimo, tarybos narys V.Titovas viešai pareiškė, kad partizanų vado iniciatyva nužudyti 8 tūkstančių taikių suaugusiųjų ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius. Šią informaciją politikas publikavo ir savo socialiniame tinkle.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Xxx

2019-04-07   10:37

IP: 185.11.26.161

Raganu medziokle tesesi, be jokios demokratijos negali tureti kitos nuomones nei ta vienintele. Burzuazija gyvuoja toliau.

Klp

2019-04-06   07:48

IP: 185.11.26.161

Dalinti,atimti,sodinti va cia tokia Europos ir Jav demokratija,pilnai palaikau ji.Lietuvos patriotus sodina,zudikai tampa didveriai

APUOKAS

2019-04-06   05:48

IP: 165.75.7.140

Gerai VE nepraleidzia mano komentaru .Tada padarysime taip . As paviesinsiu agenta KGB , KURIS DIRBO VE . Gal ir dirba ? Dabar pasakysiu tik kuratoriaus varda . Aleksandr , Sasa . Uztenka ? Na , o jei dangstysite mano komentarus pries tokius isgamas kaip Titovas , tada paskelbsiu ir VE KGB AGENTO DAVINIUS .Spreskite , kas jums geriau , ponai is VE ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Laisvų darbo vietų sąrašas2019-05-27Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja,...

Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Rinkosi naujai išrinkta Jaunimo reikalų taryba nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Praėjusios savaitės gale į pirmąjį posėdį rinkosi naujai išrinkta Klaipėdos rajono savivaldybės...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Laisvų darbo vietų sąrašas2019-05-27Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja,...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Apvogė nepažįstami vaikinai

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 14 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...