2019 m. gegužės 26 d. 02:44 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

V. Titovo kompiuteryje rasta šokiruojančių duomenų

(29)

V. Titovo kompiuteryje rasta šokiruojančių duomenų nuotrauka, foto

© lrytas.lt nuotr.

Trečiadienį arba ketvirtadienį Klaipėdos prokuratūra ruošiasi apklausti partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą juodinusį buvusį uostamiesčio Tarybos narį Viačeslavą Titovą.

Praėjusią savaitę jam buvo išsiųstas šaukimas atvykti į apklausą įtariamuoju baudžiamojoje byloje dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, tačiau įtarimų puokštė gali būti ir didesnė.

Iš Rusijos – siūlymas „padirbėti“

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Klaipėdos prokuroro Simono Genio, šiuo metu yra surinkta svarių įkalčių, leidžiančių pareikšti V.Titovui įtarimus.

Uostamiesčio politikas gali būti patrauktas atsakomybėn ne tik dėl mirusiojo paniekinimo.

Pareigūnai savaitės viduryje ketina pateikti pranešimą žiniasklaidai, tikėtina, kad įvyks ir spaudos konferencija.

Naujienų portalo lrytas.lt šaltinių tvirtinimu, tikrinant V.Titovo kompiuterį aptikta „įdomios medžiagos“, dalį ištrintų failų specialistams pavyko atkurti.

Iš kai kurių duomenų galima spręsti, kad išpuolis prieš legendinį laisvės kovotoją – kryptingos informacinės atakos dalis.

„Chorošy material, parabotajem“ („Gera medžiaga, padirbėkime“) – tokį pranešimą V.Titovas gavo iš rusiško elektroninio pašto, bendraujant su siuntėju apie A.Ramanauską-Vanagą.

Tyrimas – platus

Prokuratūra dėl V.Titovo pasisakymų apie partizanų vadą įvertinimo kreipėsi į Ypatingąjį archyvą, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą, patyrusį istorijos specialistą. Atsakymai nėra palankūs Klaipėdos politikui, sviedusiam iš piršto išlaužtus kaltinimus – A.Ramanauskas-Vanagas niekada nebuvo susijęs su nekaltų civilių žmonių žudymu

Artimiausių metu ketinama kviesti į apklausą tarptautinių santykių specialistą, kuris pateiks savo išvadas, įvertins V.Titovo žodžius priešiškos propagandos kontekste.

Po juodinančių replikų prieš pokario didvyrį prokuratūra atliko daug analitinio darbo.

Pareigūnai ne tik rėmėsi istorikų, kitų specialistų išvadomis, bet ir patys gilinosi į A.Ramanausko-Vanago sulaikyme dalyvavusio KGB leitenanto Iljos Vorobjovo bylą, kurioje jis prieš keletą metų buvo pripažintas kaltu dėl padėjimo vykdyti genocidą, kitą medžiagą, atskleidusią ypatingai svarbią partizano rolę dėl šalies laisvės, lietuvybės puoselėjimo.

Pažėrė niekinančių frazių

Klaipėdos politikas, anksčiau demonstratyviai segėjęs Georgijaus juostelę, o Lietuvą pavadinęs fašistine valstybe, liepą pareiškė, kad A.Ramanausko-Vanago iniciatyva buvo nužudyta 8 tūkst. žmonių, netgi vaikų, jis esą asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius.

„Ar jūs iš tikrųjų galvojate, kad verta įamžinti žmogų, kurio iniciatyva buvo nužudyta apie 8 tūkst. taikių piliečių ir vaikų? Aš manau, kad tokių žmonių atminimui ne vieta Klaipėdoje“, – kalbėjo V.Titovas vykstant diskusijai dėl A.Ramanausko-Vanago atminties įamžinimo, pakabinant lentelę buvusiame Klaipėdos pedagoginiame institute, kuriame būsimas laisvės kovotojas studijavo 1937-1939 metais.

A.Ramanauską-Vanagą panašiai juodino ir Rusijos valdžios atstovai prieš spalio pradžioje vykusias jo iškilmingas laidotuves Vilniuje.

Tai tik sustiprina abejones, kad V.Titovas veikia išvien su purvo pilstytojais iš kaimyninės šalies, naudojantiems tokią pačią leksiką.

V.Titovas portalui lrytas.lt pareiškė savo žodžių apie partizanų vadą A.Ramanauską-Vanagą neišsižadantis ir nė kiek dėl jų nesigailintis – esą jis rėmėsi 1957 metų LTSR Aukščiausiojo teismo nuosprendžiu, kuriuo partizanui skirta mirties bausmė.

Tačiau šiame nuosprendyje nėra jokių įrodymų, jokio tariamų partizano nusikaltimų skaičių pagrindimo – tai nieko stebėtino žinant, kaip sovietinių represinių įstaigų kabinetuose buvo masiškai kurpiamos bylos prieš laisvės kovotojus, stengiantis juos paversti „banditais“, kaip raudonieji sadistai kankindavo aukas ir falsikuodavo jų „prisipažinimus“.

Šviesios atminties laisvės kovotoją, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadą, LLKS Tarybos 1949 metų vasario 16-osios deklaracijos signatarą, brigados generolą A.Ramanauską-Vanagą sovietai po itin žiaurių kankinimų sušaudė 1957 metų lapkričio 29 dieną Vilniuje.

Legendinio partizano palaikai šiais metais buvo rasti Antakalnyje esančiose Našlaičių kapinėse, o Spalio 5-6 dienomis Vilniuje įvyko iškilminga valstybinių laidotuvių ceremonija. 2018-uosius Seimas paskelbė A.Ramanausko-Vanago metais.

Toliau lieja purvą

Lapkričio pabaigoje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Lietuvos rusų sąjungos atstovas V. Titovas sulaužė priesaiką, apkaltinęs A.Ramanauską-Vanagą nekaltų civilių žudymu.

V.Titovas atsisakė tarybos nario mandato, tačiau netrukus vėl dalyvaus vietos savivaldos rinkimuose ir net sieks mero posto.

Gruodžio pradžioje šis politikas per Rusijos televizijos „NTV Mir“ laidą „Susitikimo vieta“ toliau žarstė nepagrįstus kaltinimus legendiniam Lietuvos partizanui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-12-13   19:58

IP: 78.62.146.53

Išrašyti į tėvyne kelialapį Titovui per didelė prabanga. Norėjo padirbėti, triukšmo dabar tegul pirma atsako už šmeižtą ir kt. darbelius , o vėliau tegul dingsta iš LT Į SAVO GARBINAMA "TIESOS" TĖVYNĘ. TOKIEMS ČIA NEVIETA

2018-12-13   17:17

IP: 185.11.26.161

Labas litras

jarmarka...

2018-12-12   14:12

IP: 92.6.84.129

gavo uzduoti is auksciau ir prisikabino-brudas!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Sekmadienį klaipėdiečiai "Riedės į vasarą" nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 26 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir...

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...