2019 m. vasario 20 d. 11:14 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

V. Titovo apkalta: yra pagrindas kreiptis į teismą

(papildyta) (14)

V. Titovo apkalta: yra pagrindas kreiptis į teismą nuotrauka, foto

POZICIJA. Viačeslavas Titovas teigia atsiprašysiantis už savo išsakytą nuomonę apie Adolfą Ramanauską-Vanagą tik tada, kai bus sustabdytas jo įamžinimas Klaipėdoje.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Penktadienį savo darbą baigė komisija, tyrusi Klaipėdos politiko pasisakymus apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. Pažymima, kad yra pagrindas kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu pateikti išvadą, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Viačeslavas Titovas savo veiksmais sulaužė tarybos nario priesaiką.

Komisija nagrinėjo V. Titovo viešus pasisakymus apie A. Ramanauską-Vanagą Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu bei socialiniame tinkle "Facebook" V. Titovo paskyroje.

Politikas teigė, kad partizanų vadą uostamiestyje norima įamžinti nepagrįstai, esą jis prisidėjo prie nekaltų žmonių žudymo. V. Titovas komisijai raštu pateiktuose paaiškinimuose nurodė, kad jo pasisakymai paremti 1957 metų Lietuvos TSR Aukščiausiojo teismo baudžiamųjų bylų teisminės kolegijos nuosprendyje nurodytais duomenimis. V. Titovas mano, kad nuosprendyje nurodyti duomenys nėra paneigti ir kad jis yra persekiojamas už kritiką.

Vis dėlto komisija konstatavo, kad V. Titovas nepagrįstai remiasi nurodytais duomenimis ir ignoruoja kitus priimtus teismų sprendimus ir teisės aktus, kurie paneigia V. Titovo nurodytus teiginius. "Tokie pareiškimai taip pat vertintini kaip žinomai neteisingos informacijos skleidimas", - rašoma išvadoje.

Komisijos nuomone, Konstitucijos ir įstatymų pažeidimų visuma yra nesuderinama su Tarybos nario sąžiningu veikimu, įtvirtintu priesaikoje, o pažeidimų pobūdis ir turinys rodo, kad tai yra šiurkštūs ir akivaizdūs nusižengimai iš priesaikos ir įstatymų kylantiems tarybos nario elgesio standartams.

Komisijos išvados rugsėjo pabaigoje bus pateiktos tvirtinti Klaipėdos miesto tarybai, kuri ir spręs, ar kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

V. Titovo elgesį tyrė iš visų miesto Tarybos frakcijų atstovų sudaryta komisija: Artūras Šulcas (komisijos pirmininkas), Vaida Žvikienė, Tatjana Fedotova, Arūnas Barbšys, Mindaugas Gylys, Algirdas Grublys, Lilija Petraitienė.

Žodžių neišsižada

Pasak A. Šulco, komisijos nariai sulaukė tam tikro aplinkos spaudimo, buvo jaučiama nedidelė įtampa. Komisijos pirmininkas dėkojo žiniasklaidos atstovams, kurie komisijai leido dirbti uždaruose posėdžiuose.

"Per mano politinę karjerą, kuriai greitai bus 20 metų, tai buvo vienas atsakingiausių uždavinių. Sutelkto kolegų darbo dėka pavyko jį įveikti greitai ir sklandžiai. Esu dėkingas kolegoms, žurnalistams ir visuomenei už supratimą. Visi sutarėme gana normaliai ir dalykiškai. Visi dalyvavo posėdžiuose ir pasisakė. Išvadą pasirašė visi septyni komisijos nariai, tik T. Fedotova susilaikė ir pasirašė, kad su turiniu yra susipažinusi, tokia buvo jos partijos pozicija", - sakė A. Šulcas.

Komisijos pirmininko teigimu, buvo gautas raštiškas V. Titovo pareiškimas, kuriame esą nebuvo jaučiama jokio apgailestavimo dėl to, kad jis galėjo užgauti ar įžeisti kokius nors žmones. Kone tuo pat metu komisija sulaukė ir V. Titovo advokatės raštų, kuriais buvo prašoma nutraukti apkaltos procesą ir teigiama, kad politikas esą gailisi ir atsiprašo tų, kuriuos galėjo užgauti savo žodžiais.

Politikai, pasak A. Šulco, turi telkti visuomenę, o ne bandyti ją skaldyti, tad toks V. Titovo pareiškimas visuomenės tikrai nesutelkė, o padidino įtampą.

Pats V. Titovas "Vakarų ekspresui" sakė, kad savo nuomonės apie A. Ramanauską-Vanagą neišsižada.

"Komisijos teisė daryti išvadas, bet aš nesutinku su tomis išvadomis. Nematau, kaip aš pažeidžiau savo priesaiką, man tai neaišku, o komisija to negali parodyti. Tai nerimtos kalbos ir viskas. Suprantu, kad visi jau ruošiasi rinkimams, bet protas turi būti. Aš ginsiu savo poziciją, manau, jau teisme reikia ginti", - sakė Lietuvos rusų sąjungos atstovas V. Titovas.

Jis patikino, kad išsakydamas savo nuomonę apie partizanų vadą tik dirbo savo darbą.

"Mano nuomonė - tokia, kito gyventojo nuomonė gali būti kitokia. Aš dirbau savo darbą kaip Tarybos narys. Manau, kad dirbu kokybiškai - išnagrinėjau tą klausimą, įsigilinau, pažiūrėjau, koks tai buvo žmogus. Jis buvo niekam neįdomus, kol meras nepasiūlė jo įamžinti. Kuo giliau žiūriu, tuo daugiau medžiagos turiu, rašo man žmonės iš visos Lietuvos - liudininkai", - kalbėjo V. Titovas.

Jis pridūrė, kad atsiprašys už savo išsakytą nuomonę tik tokiu atveju, jeigu Tarybos nariai sustabdys sprendimą dėl A. Ramanausko-Vanago įamžinimo Klaipėdoje.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro reikalavimu yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl politiko pasisakymų apie A. Ramanauską-Vanagą dėl mirusiojo atminimo paniekinimo. V. Titovo elgesį neetišku pripažino ir Savivaldybės tarybos Etikos komisija.

Su komisijos išvada galite susipažinti čia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ladies and gentlemen

2018-08-24   22:38

IP: 78.57.220.137

Show must go on:)
Laukia miestas ir buria sau-kapokites okupantai kapokites vieni su kitais kad nei vieno jusu čia neliktu kad vel vadinčiausi Memel:)

Kelmanas

2018-08-24   21:55

IP: 85.232.128.59

Kodėl okupantai visus kas priešinosi jiems vadina banditais, fašistai, banderovcais ir ttt... Visi Latviai, Estai, Ukrainiečiai , Lenkai, Čečėnai Gruzinai, totoriai irt... YRA BANDITAI. O va OKUPANTAI YRA NUKENTĖJE. Kitaip sakant ŽĖRTVOS. Kaip čia yra?

Klaipėdietis

2018-08-24   21:14

IP: 85.232.128.59

Titovą lauk iš tarybos ir iš Lietuvos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nuo praėjusios savaitės Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktoriaus pareigas pradėjęs...

Naujas departamento direktorius atvyko iš Šiaulių nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę vykęs Šviesų festivalis abejingų nepaliko. Nors dauguma šventės dalyvių džiaugėsi...

Šviesų festivalyje nuvylė šiukšlės nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Tarnyba tikina: dėl „Brexit'o“ vaistų tiekimas nesutriks nuotrauka, foto

Pasaulis,  Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba teigia, kad Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Europos...

Darbe užpuolė neblaivus, agresyvus klientas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19 Klaipėdos m. PK gautas vyriškio,...

Plungės m., stipriai sumuštas vyras nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19, apie 19.00 val., Plungės m.,...

Plungės r. pasinaudojo svetima banko kortele nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19 gautas vyro, gim. 1955 m., pareiškimas, kad tądien apgaulės būdu nepažįstamas...

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...