2019 m. balandžio 25 d. 07:09 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Užpuoliko išpuolį patyrusi klaipėdietė neprisišaukia pagalbos

(1)

Užpuoliko išpuolį patyrusi klaipėdietė neprisišaukia pagalbos nuotrauka, foto

KIVIRČAI. "Šie metai man buvo labai skausmingi", - ištarė Nijolė Julija Vainus, besipykstanti su kaimynais.

© Jono VALAIČIO nuotr.

83-ejų metų klaipėdietė Nijolė Julija Vainus gyvena ramiame, gamtos apsuptame uostamiesčio Viršutinės gatvės name. Moteris turėtų džiaugtis gyvenimo pilnatve, tačiau jos džiaugsmą temdo smarkūs pykčiai su kaimynais. "Jei vieną dieną mane nužudys, turbūt turės už ką", - baimingai kalbėjo klaipėdietė, jau 11 mėnesių sunkiai peržengianti savo išpuoselėto buto durų slenkstį.

"Šie metai man buvo labai skausmingi. Esu garbės šaulė. Lietuva šventė šimtmetį. O aš niekur negalėjau dalyvauti, nes prieš 11 mėnesių patyriau tris kairės kojos vidinius lūžius. Gydytojai liepė džiaugtis, kad ne atviri lūžiai", - apgailestavo N. J. Vainus.

Jos namo laiptinės durys yra rakinamos net dieną, o specialių koduotų durų kaimynai esą įsirengti nepanoro, tad dėl praėjusiais metais patirtos traumos laiptais nulipti žemyn negalinti moteris duris į savo namus žurnalistui atvėrė gana neįprastai.

"Ateikite arčiau lango, išmesiu jums raktą, jūs atsirakinsite laiptinės duris", - ištarė ji iškišusi galvą pro antrame aukšte esančio buto langą.

Vargai dėl durų

N. J. Vainus teigia esanti kone įkaitė. Moteris guodėsi, kad svečiams reikia mesti raktą per langą, o prieš kiek laiko net to padaryti buvo neįmanoma - neleido sveikata, moteris sugipsuota koja visąlaik gulėjo lovoje.

"Tad 5 mėnesius laikiau atviras savo buto duris, nerakinau nei dieną, nei naktį. Ar buvo baisu? O ką darysi!", - pasakojo klaipėdietė.

Anot jos, svečiai ir pagalbininkai pas klaipėdietę patekdavo paskambinę į pirmame aukšte esančius butus. Vienas kaimynų, džiaugėsi N. J. Vainus, duris atidarydavo be didelių derybų. O štai kitas elgdavosi, jos žodžiais tariant, lyg koks pasienio muitininkas - įsileisdamas sužalotos moters svečius ir pagalbininkus jų klausdavo apsilankymo tikslo, ar ilgai svečiai planuoja būti, domėjosi asmeninėmis gyvenimo detalėmis.

"Atidaro, išgirsta, kad tie žmonės atėjo pas mane, ir rėžia: "Tai tegul pati ir atidaro", - teigė N. J. Vainus ir pabrėžė, kad šis kaimynas žino, jog ji laiptais nulipti negali.

Durys pasirodė per brangios

"2011 metais bandžiau tartis su kaimynais, parašiau prašymą, kad įdėtume naujas laiptinės duris su paprastu kodu, tikrai ne telefonspynę - šios esti ir brangios, ir greitai genda.

To pradėjau prašyti po to, kai tais metais mirė mano kaimynas. Kadangi namo laiptinės durys rakinamos, jis pats turėjo nusileisti laiptais žemyn ir atidaryti duris greitosios pagalbos medikams, nes kitaip jie įeiti negalėjo. Jį ligoninėje ištiko koma, po kurio laiko - mirtis", - sakė N. J. Vainus.

Namą administruojančios įmonės "Vitės valdos" direktorius Vaidas Barakauskas teigė, kad kaimynų susitarimai dėl raktu rakinamų laiptinės durų nereglamentuoti įstatymais.

Tačiau teisiniai keliai prasideda gyventojams panorus duris pasikeisti į rakinamas kodu.

"Kodinės durys namams įrengiamos gyventojų daugumos prašymu. Turi būti daugiau nei pusė balsavusiųjų", - dėstė V. Barakauskas.

Jis teigė, kad "Vitės valdos" nėra sulaukusius namų gyventojų skundų dėl rakinamų durų.

"Yra bendras nutarimas. Jei kiltų koks nors konfliktas, galėtume atsakyti tik į klausimus", - apie tai, kaip gyventojams namo administratorius gali padėti susitarti dėl durų, dėstė V. Barakauskas.

"Vitės valdų" direktorius skaičiavo, kad apie 98 proc. namų, kuriuose keičiamos durys, įrengiamos telefonspynės. Tiesa, šios esti brangesnės.

Nelaimės akivaizdoje trenkė durimis

Prieš kelis metus žiemą kiemu žingsniavusi N. J. Vainus pajuto, kaip jai iš paskos sparčiu žingsniu pradėjo eiti keistas nepažįstamas vyras.

"Buvo praėję metai laiko po insulto. Tamsus žiemos vakaras, nieko nesimatė. Mačiau tą vyrą einantį iš paskos. Turėjau lazdą. Prisiglaudžiau prie sienos. Jis priėjo. Ir rusiškai pasakė: "Kur eini?" Atsakau, kad namo. Aš stoviu ir jis stovi - nenori paleisti. Vyras žvelgia taip į mane, prieina, nuima ir meta žemyn kepurę. Aš sustingusi. Turiu lazdą rankose.

Tačiau jis mato, kad nereaguoju. Ir griebia man už gerklės. Kai jis tai padarė, suklykiau. Jis atšoko", - pasakojo N. J. Vainus.

Moteris pribėgo prie namo durų ir ėmė skambinti durų skambučiais vienam kaimynų. Užpuolikas tuo metu pasišalino.

"Kaimynas atidarė laiptinės duris, pamatė, kad aš stoviu prieš jį visa persigandusi, ėmė ir užtrenkė prieš nosį. Negalėjau patikėti tokiu abejingumu.

Įėjusi į namus, pajutau, kad negera su širdimi, susisiekiau su 112. Siūlė policiją, greitąją pagalbą. O aš jau tokia silpna, kad net negalėčiau lipti laiptas durų toms tarnyboms atidaryti. Tad teko atsisakyti pagalbos. Pokalbis tuo ir baigėsi", - kraupią ir skaudinančią istoriją prisiminė moteris.

Gavo baudą, sulaukė policijos

Moteris pasakojo, kad kaimynai dantį ant jos griežia ne be reikalo ir išsitraukė pluoštą dokumentų. Prieš tai ji juokais ištarė: "Vieną dieną man jie nupjaus galvą už viską".

Moteris teigia šiame name gyvenanti jau 60 metų, o jos akis džiugino žaluma. "Štai mūsų kieme augo alyvos. Žydėjo! Džiaugėsi visa gatvė. Vieną dieną pažvelgiau per langą ir matau - krūva šakų. Sugalvojo tie kaimynai iškirsti alyvas! Jie vilko šakas. Aš kitą dieną viską nufotografavau telefonu. Parašiau skundą", - dėstė moteris.

Skundas nukeliavo į Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą. Klaipėdietė sužinojo, kad po kurio laiko kaimynams už iškirstas alyvas teko sumokėti po 100 litų baudą.

ĮRODYMAI. Moteris, pamačiusi vyro kertamas alyvas, nufotografavo kaimyną.

N. J. Vainus po šio įvykio netruko susitikti su vienu pažeidėju: "Jis man sako: "Aš tave užmušiu už tą baudą."

Tačiau kaimyną įskundusi moteris ir agresyviai nusiteikęs, ją net sužaloti pagrasinęs kaimynas galiausiai atlyžo. Pasirodo, kaimynus sutaikė vyro katinas. Moteris pasakojo, kad ji padėdavo kaimyno katinui, kurio vardas - Mikis, patekti į laiptinę ir išeiti iš jos, kol gyvūnas laukdavo prie durų.

N. J. Vainus papasakojo apie dar vieną incidentą, į kurį įsivėlė ir policijos pareigūnai.

"Kieme turiu išsipirkusi mažą sklypą. Ant jo buvau pasistačiusi suolą. Žvelgiu per langą - drasko vienas kaimynas mano suoliuką, bando jį nugriauti. Iškviečiau policiją.

Jis ardo, o du pareigūnai už nugaros jam patapšnojo per petį. Jis atsisuko ir reikėjo matyti jo veidą, koks jis buvo nustebęs, išsigandęs", - pasakojo ramybės savo kieme ieškanti, tačiau jau seniai jos rasti negalinti moteris.

Ji prasitarė bijanti, kad kaimynai už tokias "išdaigas" prieš ją gali imtis keršto.

Jaučiasi kaltinami be reikalo

Dienraščio žurnalisto kalbinami Nijolės kaimynai, išgirdę jos vardą, atsiduso.

"Mažai su ja bendrauju. Nieko bendro neturime. Sako, kad pykstamės? Nijolė sakė? Nežinau, nesipykstu. Ką ji šneka, čia jos reikalas", - sakė vienas kalbintų kaimynų, katino Mikio savininkas.

Tačiau kita pašnekovė nebuvo tokia draugiškai nusiteikusi ir pažėrė Nijolei priekaištų.

"Buvo mieste didelė audra. Prilaužė medžių. Spaudoje miesto valdžia paragino gyventojus susitvarkyti, nes miesto tarnybos turėjo didelį krūvį. Mūsų gyventojai paėmė pjūkliuką, nupjovė nuverstus medžius, sudėjo į krūvą. Tai paėmė, nufotografavo. Tuos žmones nubaudė.

Dabar nė vieno vyro nepriprašysi, kad ką nors kieme sutvarkytų", - atidariusi duris apmaudą liejo kito kaimyno, kuriam Nijolė turėjo priekaištų, žmona.

Medžių kirsti negalima

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos pavaduotoja Irena Nachčiunova teigė, kad medžių kirsti patys gyventojai neturi teisės.

"Po audrų išvartytus medžius mes sutvarkome. Gauname pranešimus iš gyventojų, ugniagesių gelbėtojų. Žmonės patys to daryti negali, jei tai nėra registruotame sklype", - komentavo ji.

Specialistė pabrėžė, kad gyventojams tvarkyti medžius gali duoti Aplinkos kokybės skyrius. "Be leidimo jokio medžio nukirsti negalima. Vėjovartas tvarkome mes - Savivaldybė", - teigė I. Nachčiunova.

Pykčiai nenaudingi niekam

Saugios kaimynystės grupių asociacijos prezidentė Lauros Mažintės teigimu, kartais kaimynų konfliktai peržengia ribas.

"Saugi kaimynystė tokiais atvejais yra įtraukiama kaip potenciali tarpininkė. Tačiau į tai ne itin veliamės. Tiesiog turėjome kelis atvejus, kaip žmonėms elgtis tam tikrai klausimais. Netrukus kreipėsi tuo pačiu adresu gyvenantys kiti žmonės ir papasakojo kitą savo istorijos versiją.

Kaimynų ginčai nesibaigia geruoju nė vienai pusei. Kaimynai priversti gyventi su tuo, ką daro, arba išsikraustyti", - sakė L.Mažintė.

Mergina aiškino, kad yra ir teisinių kelių spręsti savo konfliktus.

"Galima kreiptis į policiją. Būna priežasčių pradėti bylą. Kaimynas būna nubaudžiamas. Bet tų situacijų būna labai įvairių, abi pusės daro kažką blogai. Tokiu atveju viskas pereina į teismus. Tačiau tai yra ilgas procesas. O net kol vyksta bylos nagrinėjimas, kuris užsitęsia, tu turi gyventi su tuo žmogumi šalia.

Tad mano požiūris toks, kad reikia mėginti susitarti net tokiu atveju, jei būtų pamintos tam tikros ambicijos", - sakė L. Mažintė.

Kaimynai pykstasi dažnai

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė teigė, kad susikivirčiję kaimynai nevengia savo nesutarimų spręsti pasibelsdamii ir į Seniūnijų duris.

"Seniūnija nuolat sulaukia skundų iš kaimynų - vienos ar kitos gyventojų pusės. Skundų itin padaugėja pavasariop, kai prasideda lauko darbai. Dažniausiai skundžiamasi dėl pernelyg arti tvorų pasodintų medžių, dėl tvorų įrengimo arti sklypo ribos", - komentavo L. Kuprienė.

Seniūnė skaičiavo, kad iš viso praėjusiais metais Seniūnija dėl sulaukė 174 skundų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

alivu naikintojams

2019-03-21   16:49

IP: 78.61.172.19

Ar ne reikia tuos alyvu naikintojus naikinti? Gal rankas nudžius už alyvu nupjovimus. Velniu išperos naikina viska kas žydi, kas gražu....... Į pragara reikia išsiusti naikintojus kad degtu pragare

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Specialistai sako, kad situacija Klaipėdos buitinių atliekų fronte gerėja, tačiau prie konteinerių...

Vienam atsikratyti senos technikos paprasta, kitam - galvosūkis nuotrauka, foto

Trečiadienį autostrada prie Klaipėdos važiavę žmonės galėjo pastebėti keistą gamtos reiškinį –...

Prie Klaipėdos – „smėlio audra“? nuotrauka, foto

„Dragūnas“ pusfinalio seriją pradėjo pergale nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūnas“ sėkmingai pradėjo Lietuvos rankinio lygos pusfinalio seriją iki dviejų...

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Palangos administracijai vėl vadovaus Akvilė Kilijonienė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...